Ara
  • Kesfeet

Birine Sevginizi Göstermenin 9 Yöntemi

Bazen en büyük sorun nedir biliyor musunuz? Kendini güzel ifade edememek hisleri doğru şekilde karşı tarafa aktaramamak bazen bilinçli, bazen bilinçsiz doğruyu ve olması gerekeni yapamamak. Bugün birine sevginizi göstermenin 9 yolu nedir?


Madde madde sıralayacağım, ister beraber olduğunuz kişiye karşı düşünün ister, açılmaya çalıştığınız kişiye karşı, İster eski ilişkinde acaba yaptın mı diye düşünüp içinizi rahatlatın, ister gelecekteki ilişkimde göstermeliyim diye kararlar alın tamamen sizde. Hemen başlayalım bakalım en klasik madde ile başlayacağım.


Birine Sevginizi Göstermenin 9 Yöntemi


İlgi Gösterin

Merak Ettiğini Göster

Sosyal Medya Kullanımına Dikkat Edin

Konuyu Değiştirin!

Doğal Olun - Kendiniz Olun - Samimi Olun

Çekinmeyin, Söyleyin

Ona Bir Şeyler Verin

Plan ve Program Yapın

Tutarlı Olun


İlgi Gösterin


gif

İlgi bu işin en büyük sırrı onu düşündüğünüzü sık sık belli edersiniz hoşlandığınızı sözlere gerek kalmadan aktarmış olursunuz. Sadece aramak mesaj atmakla kalmıyor ama bu madde. Çünkü herkesin aklı oraya gidiyor ilgiliyimdir ben ya çok ilgiliyimdir nedir ilgi anlayışın işte her gün günaydın mesajı, akşam uyudun mu mesajı, görüntülü ararım üç günde bir ben çok ilgiliyim çok.


Tamam bunlar da giriyor işin içine belki ama sadece bunlarla değil, daha geniş bakmak lazım yanındayken de ilgi göstermen lazım uzağında iken de görüşülüyor elinde telefon dur falanca sitesinde indirim varmış bitmeden şunu alayım, iki dakika maçın golleri ne bakayım bu mantık ile ilgili gösterilmez.


Ben her zaman bu örneği veririm çiftler buluşuyor toplam beraber geçirecek vakit beş saat iki saat gidilecek yere varmak çabası ya da eve dönme çabası kaldı üç saat yemektir, kahvedir, tuvalettir iki saat süre var. Bir saat telefonda oynamadan kaynaklı dikkat dağınıklığı beş saatte bir saat verimli zaman geçirebilirsin onda da kavga ettin mi bir şeylerin tiribini yaptın mı? Bitti, hangi ara ilginiz sevgini göstereceksin.


O yüzden ilgi göstermek her an olmalı aklındayken yanındayken her şeyi unutulmamalı o kişiyi odaklanmalı görüşüp birbirlerini dinlemeyen çiftler, birbirlerini anlamayan çiftler ilgi gösteriyorum demesinler.


Merak Ettiğini GösterKıskanmak olarak algılamayın bu maddeyi ne giydin bugün, kimle görüştün, neden telefona geç cevap verdin den bambaşka bir görüş açısı ile merak edin nasıl hissettiğini merak edin, ne yapmak istediğini, ne hayal kurduğunu, neye özlem duyduğunu merak edin ve öğrenmeye çalışın merak etmek önemsediğini gösterir, öğrenmeye çalışmak hayatını ortak olmaya çalıştığını gösterir.


Çok merak ediyorum sen bu yaşa kadar bu kafayla nasıl geldin? merakı değil ama sakın karışmasın.


Sosyal Medya Kullanımına Dikkat Edin


gif

TikTok, Instagram, Twitter başka her ne kullanıyorsan. Eğer bunları yoğun şekilde kullanıyorsanız kullanımı biraz azaltmalısınız artık hayatınızda biri var ya da hayatınızı almak istediğiniz biri var ve emin olun kimse bir tiktok hesabına, bir instagram hesabına daha çok ilgili olmanızı hazmedemez ilgiyi üstünde İster.


Sen durmaksızın orada zaman geçirirsen paylaşımlar, mesajlar, yorumlar ard arda gelirse karşıdaki sıralama olarak çok geride kaldığını düşünür. O yüzden bir terazi gibi düşünün sosyal medya kullanımı azalırken karşı tarafa ayrılan zaman fazla mıdır şu geçecek içinden ya bir fotoğraf bir video paylaşmak 4 dakika ne olacak o kadar zamandan.


Ama işte o kadar basit değil, 1 video paylaşmak 4 dakika, tepkileri toplamak saatler, aklın orada kalması günler sürer. 4 dakikalık bir paylaşımın sonuçlarını haftalarca toplarken hoşlandığın kişinin yok olması 4 dakikadan bile kısa sürer.


O yüzden bir ile ilginizi sevginizi göstermek istiyorsanız önem sıralamasına iyi yapmalısınız, sosyal medya günümüzde önem bakımından ilk sıralarda gelir birçoğumuz için böyle sevdiğinizi önüne geçmesine izin vermeyin.


Konuyu Değiştirin!


gif

Enteresan bir madde gibi gelecek Şimdi sizlere neyi kastediyoruz konuştuğumuz konuları değiştirin arkadaşlar arkadaşınla, akrabanla, Kanka, sınıf arkadaşınla Konuşuyor gibi konuşulmaz ilgi duyulan kişiyle. Derine inilir odaklı konuşulur, tanımaya çalışılır, tanınıyorsa onun hakkında konuşulur, zevkler konuşulur, renkler konuşulur, abilik marka da indirim varmış, gubidik takım küme düşmüş, Ayşe sevgilisinden ayrılmış Hakan sevgilisini aldatıyormuş bunlar değil.


Yani tamam bunlar da olur belki de, tuz misali araya serpiştirirsin kaynatırsın gülersin hepsi beraberdir ama konuşacak konular hoşlandığın kişiyle farklıdır. O yüzden herkesle konuşur gibi konuşmayın Karşınızdaki kişinin bir arkadaştan fazlası olduğunu gösterin ilginizi sevginizi göstermek istiyorsanız artık o konuyu değiştirin.


Doğal Olun - Kendiniz Olun - Samimi OlunOlmadığın biri gibi gözükmeye çalışma çünkü yapar insanlar bunu sevsin diye, ilgilensin diye, karşılık versin diye farklı davranmaya çalışır. Farklı davranmaya çalıştıkça da kendinden uzaklaşır kendinden uzaklaşınca da sıkılır kendinden bırakın en doğal halinizi görsün, saçmalarım ben diyorsan saçmala, vay ben gülerim dersen gül biz biliyor muyuz da oynuyoruz de geç.


Doğallık her zaman kazanır. Herkesin kendine has tavrı vardır. Kendine has tavrınla göster ilgini, kendine has cümleler seç, kendine has hareketlerle göster kendini.


İşte o zaman sevdiğini gösterirken samimi olmayı başarırsın şu karıştırılıyor yorumlarda görüyorum. Sonuçta taktik veriyorsun taktik uygularsak kendimiz olamayız. Burada da aynı şey geçerli hem doğal oluyorsun hem taktik veriyorsun. Arkadaşlar bu taktikleri kendinden uzaklaş diye vermiyorum.


Sosyal medyayı az kullan, ilgi göster, merak ettiğini göster seni doğallıktan uzaklaştıracak şeyler değil bunun ayrımını yapmak çok önemli biz devam edelim.


Çekinmeyin, Söyleyin


Seviyorsan git konuş bence de güzel bir anonim söz vardır. Fazla düşünme yanlış anlar mı? Sonrası ne olur? Karşılık alır mıyım? Benden soğur mu? İçinizden geleni söyleyin iltifat etmek geliyorsa içinden iltifat, beğendiğini söylemek geliyorsa beğendiğini söyle, yakıştırdıysanız bir şeyi onu söyleyin.


Söyleyin ama çekinmeyin medeni olduğun sürece kaybeden olmasın. Medeni olduğun sürece "Of sen de o kıyafetle taş gibi olmuşsun göbeğini saymazsak hoş çocuksun ha" gibi de değil.


Uzun yıllar beraber sen yine söyle, evliysen eşine söyle, nişanlı isen nişanlına söyle, flört ediyorsan ona söyle ya şimdi şımaracak ya işte şimdi alışkanlık yapacak devamını bekleyecek şimdi söylersem beni cepte görecek bunları düşünme o an içinden geleni söyle sonrasını düşünme şimdi parantez açalım.


Daha geçen gün cepte gözüküyorsun diye anlattık makale yazdık testler yaptık bu durum öyle bir şey değil arkadaşlar cepte görünme kısmını yanlış anlıyor insanlar. Sen daha hiçbir adım atmamışsın hiç bir güzel söz söylememişsin. Şimdi cepte olur muyum diye düşünüyorsun benim kastettiğim cepte gözükme sen güzel şeyler söylerken sen çaba sarf ederken karşındakinin umursamaması sana karşılık vermemesi ve senin her seferinde daha fazlasını söylemen ve göstermen ama burada olay farklı karıştırmayalım.


Bu arada bir de dipnot aktaralım çok abartmamak da önemli güzel sözleri her dakika söylersen anlamını yitirir yerinde ve zamanında kullanırsan tadından yenmez.


Ona Bir Şeyler Verin