Ara

En İyi 13 Aydınlatıcı

En iyi aydınlatıcı listemi çok seveceksiniz. Bu liste de sizlere 7 uygun 6 yüksek fiyatlı en iyi aydınlatıcı markasından bahsedeceğim. Arkadalar hepsini kullanıyorum hepsi tamamen kendi tavsiyelerim onun dışında en çok satılan ve olumlu yorumlar ve puanlar toplayan markalar olacak dediğim gibi uygun fiyatlılar da var yüksek fiyatlı olanlar da var herkesin seveceğine inanıyorum bu markaları.


En İyi 12 Aydınlatıcı


Uygun Fiyatlı:

Golden Rose Highlighter Aydınlatıcı

Flormar Double Radiance Aydınlatıcı

Pastel Sunlight & Moonlight Aydınlatıcı

Maybelline Master Strobing Aydınlatıcı

Biota 59 Elements Shimmering Tinted Aydınlatıcı

The Balm Mary-Lou Manizer Aydınlatıcı

Kiko Summer 2.0 Highlighting Drops Aydınlatıcı


Yüksek Fiyatlı:

Nars Illuminator Copacabana Aydınlatıcı

Becca Jaclyn Hill Aydınlatıcı

Mac Soft& Gentle Aydınlatıcı

Benefit Watt’s Up Aydınlatıcı

Estee Lauder Genuine Glow Aydınlatıcı

Urban Decay After Glow Aydınlatıcı


Golden Rose Highlighter


En iyi Aydınlatıcı Golden Rose Highlighter
Golden Rose Highlighter

Golden Rose Highlighter Stick... Uygun fiyatlı aydınlatıcılar arasında belki de en sevdiğim aydınlatıcılardan bir tanesi. Gördüğünüz gibi stick formunda bir aydınlatıcı. Eğer böyle çok altınları gümüşleri ya da böyle soğuk pembe aydınlatıcıları sevmeyenleriniz varsa... Golden Rose'un bu rengini çok seversiniz. Çünkü bende genelde aydınlatıcılarda hep daha şampanya tonlarını seviyorum. Ve açıkçası her tene de çok yakıştırıyorum.


Çok doğal bir duruşu var. Bazı aydınlatıcılar biliyorsunuz ciltte böyle bir pütürlü böyle bir katmanlı görüntü yaratıyor. Bu kremsi formda bir ürün olduğu için kesinlikle öyle bir görüntü yaratmıyor. Son derece doğal... Son derece parlaklığı güzel, böyle çok aşırı parlaklığı da yok. Ciltte çok harika şekilde bütünleşen bir aydınlatıcı.


Nars Illuminator Copacabana


En iyi aydınlatıcı Nars Illuminator Copacabana
Nars Illuminator Copacabana

Nars markasının Illuminator'ını bir çoğunuz görmüşsünüzdür... Hatta eminim ki satın almamış bile olsanız mutlaka ki testini uygulamışsınızdır. İlk çıktığında sadece bu tarz likit olanı vardı şuanda stick formunda olanları da çıktı. Bendeki rengi Copacabana, daha soğuk bir pembe. Ama farklı renkleri de var. Orgasm allığının aynı rengi de var. Hot sand diye yanlış hatırlamıyorsam bir rengi var. Yani sadece bu rengi almak zorunda değilsiniz. Ya da bu rengi denemek zorunda değilsiniz. Çok daha yaza yakışan daha birazcık bronz tenlilere yakışacak renkleri de mevcut.


Pigmentli bir ürün. Dolayısıyla gerçekten çok azıcık alıp noktalar halinde dağıtmanız yeterli. Ben yaz zamanında bu tarz soğuk pembeleri çok fazla kendime yakıştıramıyorum. Birazcık daha şeftalilere birazcık daha şampanyaları kendime daha çok yakıştırıyorum. Ama hakikaten pigment anlamında ve kalıcılık ve duruş parlaklık anlamında... Nars'ın bu ürünü gerçekten muhteşem. Eğer yüksek fiyatlı bir aydınlatıcım olsun sabahtan süreyim akşama kadar parlayayım diyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim.


Flormar Double Radiance


En iyi aydınlatıcı Flormar Double Radiance
Flormar Double Radiance

Flormar'ın 10 güneş koruma faktörlü Double Radiance Primer diye geçen highlighter'ı. Kesinlikle primer olarak kullanamazsınız bu highlighter'ı. Çünkü rengi son derece koyu. Benim bugüne kadar denediğim aydınlatıcılar arasında en koyu tona sahip olan aydınlatıcı diyebilirim. Yazın muhteşem duracağından hiç kuşkum yok. Ama kış için ve açık tenliler için birazcık koyu durabilir. Aslında rengi şampanya diyor ama şampanyadan da biraz koyu. Ama pigmentasyonu muhteşem. Dağıtması son derece kolay.


Yine fondöteninizin içerisine çok olmamak kaydıyla rengi koyu olduğundan, fondöteninizin rengini koyulaştırabileceğinden belki de bir pompa yeterli olacaktır. Yine fiyat performans açısından uygun fiyatlı sevebileceğinizi düşündüğüm ama rengine mutlaka bakıp öyle karar vermenizi tavsiye edeceğim bir aydınlatıcı.


Becca Jaclyn Hill


En iyi aydınlatıcı Becca Jaclyn Hill
Becca Jaclyn Hill

Becca'nın aydınlatıcısı, gerçekten söylenildiği kadar çok güzel. Normalde kompakt aydınlatıcılarda eğer cildiniz biraz benim gibi gözenekliyse kalın bir katman gibi durabiliyor aydınlatıcı ve parlaması gerekirken aksine daha da mat durabiliyor bu yüzden. Ne kadar ince sürerseniz sürün, bunun yapısı o kadar incecik ki gerçekten ismi gibi tam anlamıyla böyle şampanya renginde ve süper şekilde cildinizde homojen duran ve bütünleşen bir aydınlatıcı. Gerçekten yüksek fiyatlı ama böyle her zaman kullanabileceğiniz çok doğal duran kompakt bir aydınlatıcı arayışı içerisindeyseniz Becca'yı tek geçebilirim şuanda diyebilirim.


Pastel Sunlight & Moonlight


En iyi aydınlatıcı Pastel Sunlight & Moonlight
Pastel Sunlight & Moonlight

Pastel'in likit aydınlatıcılarını eminimki bir çoğunuz kozmetik marketlere gittiğinizde görmüşsünüzdür. Benim gibi daha şampanya tonlarını sevenler Sun Light'ı birazcık daha soğuk pembeleri, gümüşleri sevenlerse Moon Light'ı tercih edeceklerdir. Yapıları likit aydınlatıcılar kadar, aslında bu da likit bir aydınlatıcı ama daha tüpteki likit aydınlatıcılar kadar akışkan değil. Birazcık daha yoğun bir kıvamı var. Bu üründe benim belki de tek sevmediğim şey fırçasının çok sert oluşu.


O yüzden bu fırçayla dağıtayım gibi bir şey söz konusu değil. Sadece bu ürünü alıp böyle 3, 4 tane nokta koymanız için yapılmış bir fırça bu. Çok sert olduğundan dağıtmanıza müsaade etmeyen bir fırça. En güzel de nemli süngerle dağıtılıyor.

İkisi de çok son derece doğal duruyor. Eğer tam makyajınız da güzel bir bazla hazırlarsanız gün boyunca da kalıcı oluyor.


Mac Soft& Gentle


En iyi aydınlatıcı Mac Soft& Gentle
Mac Soft& Gentle

Mac Soft And Gentle... Kompakt aydınlatıcılarım arasında yüksek fiyatlı alternatiflerde en sevdiklerimden bir tanesi kesinlikle Mac. Neden çok seviyorum çünkü daha önce de bahsettiğim gibi kompakt aydınlatıcılar biraz ciltte böyle ekstra bir katman ya da matlık yaratabiliyorlar.


Ama Mac'in ürününde böyle bir şey kesinlikle o kadar çok ince ki yapısı hangi fırçayla uygularsanız uygulayın o inceliği mutlaka göreceksinizdir. Cildinizde ekstra bir katman yaratmayacak. Pigmentasyonu son derece güzel. Işıltısı çok çok doğal. Hem yaza yem kışa çok rahatlıkla uygulayabileceğiniz nefis bir kompakt aydınlatıcı. Aynı zamanda ben bunu far olarak da uyguluyorum.


Maybelline Master Strobing


En iyi aydınlatıcı Maybelline Master Strobing
Maybelline Master Strobing

Maybelline likit aydınlatıcı. Rengi ilk sıktığınızda pembe gibi dursa da yaydığınızda tamamıyla gümüş rengine dönüşen bir likit aydınlatıcı bu. Eğer gümüş rengi aydınlatıcılardan hoşlanmıyorsanız o zaman çok sevmeyebilirsiniz. Ama yine de hem yapısı hem kalıcılığı hem de pigmentasyonu gerçekten muhteşem. İlla ki belki yanaklarınıza uygulamak zorunda değilsiniz bunu. Far olarak uygulayabilirsiniz, kaş altınızı aydınlatabilirsiniz.


Ya da biraz fondöteninizle de karıştırabilirsiniz. Ama çok da fazla fondötene eklemenizi tavsiye etmem. Dediğim gibi yapısı çok yoğun ve pigmentasyonu çok yüksek olduğu için birazcık fondöteninizin rengini gümüş bir renge dönüştürebilir. O yüzden 1, 2 damla fondöteninize karıştırmak için yeterli olacaktır.


Benefit Watt’s Up


En iyi aydınlatıcı Benefit Watt’s Up
Benefit Watt’s Up

Yüksek fiyatlı aydınlatıcılar arasında belki de en popülerlerinden bir tanesi de Benefit'in Watt's Up'ı. Bu da stick formunda bir aydınlatıcı. Yapısı son derece ince, kalıcılığı çok güzel. Pigmentasyonu harika ve bir şampanya tonu. Kesinlikle cildinizde bir blok halinde durma gibi bir şey söz konusu değil.


Çok ince bir yapısı olduğundan kremsi olduğundan cildinize sürdüğünüzde çok rahat şekilde ten üzerinizde ya da cildiniz üzerinde rahatlıkla ürünü dağıtabiliyorsunuz. Hem makyaj çantanızda günlük atabileceğiniz hem de seyahate çok rahatlıkla götürebileceğiniz bir ürün. Çünkü arkasında kendinden de bir süngeri var. Böyle minik dokunuşlar yapıp süngeriyle de dağıtabilirsiniz.


Biota 59 Elements Shimmering Tinted


En iyi aydınlatıcı Biota 59 Elements Shimmering Tinted
Biota 59 Elements Shimmering Tinted

Biota'nın likit aydınlatıcısı. Hem rengine hem de yapısına bayıldığım nefis bir uygun fiyatlı likit aydınlatıcı. Niye çok seviyorum çünkü hem fondöteninizle ya da BB kreminizle karıştırdığınızda BB kreminizin ve fondöteninizin yapısını hiçbir şekilde bozmadan cildinize çok sağlıklı bir görüntü veriyor.


Makyajınız bittikten sonra aydınlatıcı olarak uygulamak istediğinizde de yine cildinize çok doğal bir aydınlık, aydınlatıcı görüntüsü veriyor. O yüzden çok seviyorum. Rengi tamamıyla gold gibi gözükse de aslında cildinizle bütünleştiğinde daha yine şampanya duran çok doğal hiçbir şekilde katman yaratmayan harika bir likit aydınlatıcı.