Ara

En İyi 14 Likit Mat Ruj

En iyi likit mat ruj tavsiyelerin de bulunacağım sizler için. Bildiğiniz gibi son zamanlardaki en trend rujlardan biri de likit mat rujlar. Bu liste de 7 uygun fiyatlı, 7'de yüksek fiyatlı en popüler ve sevilen en iyi likit mat ruj deneyimlerimden bahsedeceğim.


En İyi 14 Likit Mat Ruj


Maybelline New York Vivid Matte Liquid (Nude Thrill, 50)

Dior Diorific Matte Fluid Lip & Chick (004)

Pastel Day Long LipColor (22)

Chanel Rouge Allure Ink (Luxuriant, 150)

Sleek Matte Me (Birthday Suit, 436)

Nars Velvet Lip Glide (Playpen)

Flormar Silk Matte (5)

Mac Retro Matte Liquid LipColour (Lady Be Good

Ekka Cosmetics Betty Boop Suede Liquid Lipgloss (03)

Giorgio Armani Lip Maestro (402)

The Balm Meet Matte Hughes (Comitted)

Clinique Pop Liquid Matte (04 Ripe Pop)

Golden Rose Longstay Liquid Matte (10)

Estee Lauder Pure Color Envy (True Liar, 430)


Maybelline Vivid Matte Likit Ruj.


En iyi likit mat ruj Maybelline Vivid Matte Likit Ruj
Maybelline Vivid Matte Likit Ruj

Bildiğiniz likit rujlardan biraz farklı bir ruj bu çünkü çok çabuk donan, dudak çizgilerine dolan bir ruj değil yapısı son derece kremsi olduğu için dudağınızda da aynı şekilde kremsi yapıda duruyor ve haliyle çok da fazla matlaşmıyor. Yani öyle taş gibi, mermer gibi bir matlık kesinlikle beklemeyin. Yumuşacık, çok kremsi, dudaklarınızın içerisine dolmayan dudaklarınızı kurutmayan bir yapısı var ama çok da mat değil yarı mat diyebiliriz yani o parlaklığı görebiliyorsunuz.


Belki birazcık daha matlaştırmak için iki kat sürdükten sonra hafifçe şöyle parmağınızla tampon hareketlerle o parlaklığını alabilirsiniz ama yine de %100 bir matlık beklememeniz gerekiyor. Yapısı kremsi olduğu için de tabii ki kalıcılığı gün içerisinde az. Bir şeyler yiyip içtiğiniz zaman yumuşak bir ruj olduğu için hemen çıkıyor.


Christian Dior Diorific Matte Fluid Lip & Cheek


En iyi likit mat ruj Christian Dior Diorific Matte Fluid Lip & Cheek
Christian Dior Diorific Matte Fluid Lip & Cheek

Hem yanaklarınızda hem de dudaklarınızda kullanabileceğiniz mat yapıda ama tahmin ettiğiniz gibi öyle çok da mat olmayan bir ürün bu. Kremsi bir yapısı olduğu için sürümü son derece kolay fakat biraz saydam, çok fazla opaklık beklemeyin bu üründen. Sürdüğünüz zaman o istediğiniz kırmızıyı elde etmek için iki kat sürmeniz gerekiyor. İki kat sürdüğünüzde de o mat, iyice parlaklığa dönüşüyor.


Böyle belki biraz parmağınızın yardımıyla ya da şöyle peçete testi yaparmış gibi o fazla parlaklığı aldığınız zaman hoş bir matlık bırakıyor ama kesinlikle öyle çok mat bir ruj diyemeyiz buna. Böyle bir yapısı olduğu için, kremsi bir yapısı olduğu için de kalıcılığı çok fazla değil.


Pastel Day Long Lipcolor Likit Mat Ruj


En iyi Likit Mat Ruj Pastel Day Long Lipcolor Likit Mat Ruj
Pastel Day Long Lipcolor Likit Mat Ruj

Bir çok kişinin çok fazla sevdiği ve çok fazla övülen bir ruj aslında bu. Ben de sevdim fakat benim bu kadar ruj arasında sürme konusunda en çok zorlandığım rujun bu olduğunu söyleyebilirim. Çok yoğun ve çok likit bir yapısı var, dolayısıyla hem çok likit ve de çok hızlı kuruduğu için o likiti siz toparlamaya çalışırken bir andan da ruj kuruduğu için dudağınıza şekil vermekte çok zorlanıyorsunuz. Belki daha açık bir tonu olsaydı daha rahat sürebilirdim ama özellikle koyu tonlarda bu problemi yaşayabileceğinizi düşünüyorum.


O yüzden yapısının likit oluşu ve çok hızlı şekilde kuruduğu için dudağınıza sürmeden önce belki özellikle koyu renklerde dışına mutlaka dudak kalemiyle çerçeve yapmanızı öneririm. Ama matlığı çok güzel, kalıcılığı gerçekten güzel. Gün içerisinde yiyip, içtiğiniz zaman tabi ki de hafifçe ortası çıkacaktır ama yine de genel olarak daha önce bahsettiğim bu kremsi formdaki rujlardan çok farklı olarak, gerçekten bir matlık istiyorsanız ve uygun fiyatlı bir mat ruj istiyorsanız Pastel'in bu rujlarına mutlaka bakın derim.


Chanel Rouge Allure Ink


En iyi likit mat ruj Chanel Rouge Allure Ink
Chanel Rouge Allure Ink

Son derece kremsi yapıya sahip çok fazla opak olmayan, yine iki katta asıl rengini veren sürümü çok kolay, dudak çizgilerinize dolmayacak yumuşacık yapısı olan ama matlığı da %100 mat olmayan bir ruj. Yine belki hafifçe tampon hareketler ve peçete yardımıyla birazcık daha matlaştırabilirsiniz ama bildiğiniz o sert ve kalıcı mat rujlar gibi bir ürün beklemeyin. Sadece çok yumuşak, sürümü çok kolay, dudaklarınızı nemli tutan dışarıdan baktığınızda da böyle yarı mat diyebileceğimiz bir ruj bu.


Sleek Matte Me


En iyi likit mat ruj Sleek Matte Me
Sleek Matte Me

Mutlaka ki Sleek'in bu likit mat rujlarından kullananlarınız vardır. Birthday Suit rengi şu anda elimde görmüş olduğunuz benim de gerçekten renk olarak çok sevdiğim hatta daha önce de favoriler videolarımda kullandığım bir rujdu. Sleek'in aslında rujlarını seviyorum fakat bence tek dezavantajı çok fazla dudakları kurutuyor olması.


Bu rujda yine çok hızlı şekilde kuruyup matlaştığı için elinizi biraz çabuk tutmalısınız ve mutlaka altına peeling, ondan sonra da dudak nemlendiricisi sürerek bu ruju sürmenizi tavsiye ederim. Eğer dudaklarınız gerçekten çok kuruysa Sleek'in bu ruju dudaklarınızı olduğundan daha da fazla kurutacak ve çizgilerinize dolacaktır.


Nars Velvet Lip Glide


En iyi likit mat ruj Nars Velvet Lip Glide
Nars Velvet Lip Glide

Bu da yine diğer bahsettiğim kremsi formdaki rujlar gibi. Yapısı son derece yumuşak, sürümü çok çok kolay dudak çizgilerinize dolmayacak, dudağınızı çok nemli gösterecek ve gün içerisinde de sizi rahatsız etmeyecek bir ruj. Ama haliyle yapısı kremsi olduğu için kalıcılığı da biraz az. Yiyip içtiğiniz zaman mutlaka dağılacak bir ruj. Eğer daha kusursuz bir görüntü istiyorsanız mutlaka dudak kalemiyle birlikte kullanmanızı öneririm.


Flormar Silk Matte Liquid Lipstick


En iyi likit mat ruj
Flormar Silk Matte Liquid Lipstick

Benim uygun fiyatlı alternatifler arasında sanırım en beğendiğim Flormar'ın bu ürünü oldu. Çünkü diğer likit mat rujlarda genellikle likit bir formda siz ruju sürerken donmaya başlıyor ya da sürüyorsunuz, birazcık donmasını bekliyorsunuz. Bu üründe öyle bir şey yok.. Son, yani bitişindeki ruj nasılsa sürerkenki yapısı da aynı o şekil yani ekstra ıslaklık sonra donmasını beklemek, biraz kurumasını beklemek gibi şeyler yok.


O yüzden bu köpük gibi biraz moss gibi bir yapısı bu rujun ve sürdüğünüz gibi kalıyor dudağınızda. Hafif biraz bulaşma yapabiliyor, o yüzden biraz dikkatli sürmenizi tavsiye ederim ve kalıcılığı da bence çok çok güzel. Mutlaka ki yine bir şeyler yiyip içtiğiniz zaman hafifçe ortası boşalıyor ama yapısı moss gibi olduğu için dudak çizgilerinize dolmuyor ve dudaklarınızı kurutmuyor.


Mac Retro Matte Likit Mat Ruj.


Gerçekten opaklığına bayıldığım, tek fırça darbesiyle bile dudağınızı anında bu renkle kaplayan muhteşem pigmentasyonu olan bir ruj... Ama benim için tek dezavantajı yine çok hızlı kuruduğu için ve yapısıda çok kuru olduğu için dudak çizgilerinize gerçekten dolan çıkartması da biraz zor bir ruj. Ama öncesinde güzel bir peeling ile peeling yapıp sonra böyle hakikaten bol bol nemlendirirseniz, dudaklarınızda kusursuz durabilir.


Yada öncesinde yine Mac'in bu tarz rujlarda kullandığı bazı var... Belki bazını da kullanabilirsiniz. Ama bazsız sadece çıplak dudağınızın üzerine sürdüğünüzde mutlaka ki dudak çizgilerinize dolacağını garanti ettiğim dudakları biraz kurutan bir ruj. Ama opaklığına ve renginin güzelliğine hiç diyecek yok.


Betty Boob Suede Liquid Lipgloss


En iyi likit mat ruj Betty Boob Suede Liquid Lipgloss
Betty Boob Suede Liquid Lipgloss

Kalıcılığı ve matlığı gerçekten harika olan... Fakat dudaktan çıkarması bir eziyet olan bir ruj bu. O kadar ruj denedim gerçekten dudağımdan bu kadar zor çıkarttığım bir ruj daha önce hiç denememiştim. Kesinlikle bir ıslak mendil yardımıyla çıkartamazsınız. Mutlaka ki yağlı bir çift fazlı göz makyajı temizleyicisiyle ancak çıkabilen bir ruj. Bunun dışında gerçekten başta da söylediğim gibi matlığı muhteşem. Fakat matlığı muhteşem olduğu kadar da birazcık dudak çizgilerinize doluyor.


Rengi de çok enteresan. Ne çok kırmızı, ne çok turuncu böyle hafif sanki neon bir tonu var gibi. Hani ben dudak çizgilerime dolmasını çok dert etmem. Benim için matlık ve kalıcılık önemli diyorsanız... Betty Boob'un bu rujuna mutlaka bakmanızı öneririm tabii.


Giorgio Armani Lip Maestro, likit mat ruj


En iyi likit mat ruj Giorgio Armani Lip Maestro, likit mat ruj
Giorgio Armani Lip Maestro, likit mat ruj

Bence bu ruj mat değil ama gerçekten yapısı harika bir ruj. Bu da yine aynı şekilde tek fırça darbesiyle o muhteşem pigmentasyonunu ve rengini dudağınıza adapte eden, çok kolay şekilde sürülen sanki dudaklarınıza nemlendirici sürmüşsünüz gibi bütün gün nemli nemli dudaklarla gezeceğiniz ama kesinlikle hızlı kurumayan, hatta ve hatta matlaşmayan bir ruj. Mat denmesine rağmen gerçekten parlak bir görüntü yaratıyor dudağınızda.


Ne kadar tampon hareketlerde yapsanız, peçete testi gibide yapsanız mutlaka ki o parlaklık dudağınızda kalacaktır. Ama renk doygunluğu çok güzel. Yapısı çok güzel. Dudağınıza bıraktığı his bi kere çok güzel. Bu kadar böyle çok mat mat