Ara
 • Kesfeet

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar

Güncelleme tarihi: 21 Eki 2020

En iyi dizüstü bilgisayarları göreceksiniz. Akıllı telefonlar ve tabletler, insanların ekran süresinin çoğunu kaplamış olabilir, ancak yine de bazen gerçek bir bilgisayara ihtiyaç vardır - ve çoğu insan için bu bir en iyi dizüstü bilgisayar anlamına gelir.


Okul ve ofis işleri ve elektronik tablo oluşturma ve video düzenleme gibi görevler için, düzgün bir klavye ve büyük bir ekranın yerini alacak iyi bir şey yoktur. Ancak tam olarak hangi dizüstü bilgisayarı almanız gerektiği, onu ne sıklıkla kullanacağınıza, ne için kullanacağınıza ve (elbette) ona ne kadar para harcayabileceğinize bağlıdır.


Şık ultrabooklardan ucuz Chromebook'lara, devasa oyun dizüstü bilgisayarlarına ve daha fazlasına kadar en umut verici dizüstü bilgisayarları düzenli olarak test ediyoruz.


Her kategoride satın alabileceğiniz en iyi modeller ve sizin için hangi dizüstü bilgisayarın doğru olduğunu nasıl seçeceğiniz konusunda tavsiyeler.


En İyi Bilgisayar Araştırmaları

 • Mac veya Windows (veya başka bir şey)?

 • Çoğu insan için: En iyi ultrabook

 • En iyi Mac dizüstü bilgisayar

 • En ucuz ultrabook

 • En iyi Chromebook

 • En uygun bütçeli Windows dizüstü bilgisayar

 • Fotoğraf ve video düzenleme için en iyi Windows dizüstü bilgisayar

 • En uygun bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı

 • En iyi oyun dizüstü bilgisayarı

 • En iyi iş dizüstü bilgisayarı

 • En iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar

Mac veya Windows (veya başka bir şey)?


Birçok kişi bir MacBook mu yoksa bir Windows dizüstü bilgisayar mı istediğini zaten biliyor: MacOS veya Windows'a aşina iseniz, en kolay seçenek o işletim sistemini çalıştıran bir bilgisayar satın almaktır.


Bununla birlikte, macOS ve Windows hiç bu kadar benzer olmamıştı ve çoğu popüler uygulama her iki platformda da aynı şekilde çalışıyor (veya en azından benzer şekilde çalışan alternatiflere sahip). Geçiş yapmakla ilgileniyorsanız, eskisi kadar önemli değil.

Bir platforma bağlı değilseniz, en büyük faktör, destek almanın ne kadar kolay olduğudur. Ailenizin ve arkadaşlarınızın çoğu Mac kullanıyor mu? Yakında bir Apple Mağazanız var mı? Teknoloji konusunda en bilgili arkadaşlarınız Windows kullanıyor mu? Öğrenciyseniz, okulunuzun bir yardım masası var mı? Şirketinizin BT departmanı ev bilgisayarınız için destek sağlayacak mı? Kendi kendine yeten bir teknoloji meraklısı değilseniz ve bilgisayarınız için en iyi hizmeti istiyorsanız, bir Mac satın alın çünkü onu herhangi bir Apple Store'a götürebilirsiniz.


Başka hiçbir bilgisayar üreticisi bu düzeyde destek sağlamaz. (Kendi kendine yetebiliyorsan, sevdiğinle git.) Alternatif olarak, herhangi bir uygulamayı indirip yüklemeniz gerekmeden bir tarayıcıda daha fazla görev gerçekleştirilebileceğinden, geleneksel bir işletim sistemine bile ihtiyacınız olmayabilir — tek ihtiyacınız olan bir Chromebook olabilir.


Çoğu insan için: En iyi ultrabook


 En iyi ultrabook Dell XPS 13 ince ve hafiftir ve uzun pil ömrüne, harika bir klavyeye, güvenilir bir izleme paneline ve geniş bir ekrana sahiptir.
Dell XPS 13 (9300)

Bunlar kimler için: Ultrabooklar, üniversite öğrencileri, yazarlar, ofis çalışanları ve işe gidip gelenler dahil olmak üzere çoğu insan için en iyi dizüstü bilgisayarlardır. Harika klavyeleri, ekranları ve pil ömürleri var, çoğu insanın bir bilgisayara ihtiyaç duyduğu her şeyi yapmak için yeterli gücü sunuyorlar ve ince, hafif ve taşınabilirler. Üç ila dört yıl sürecek harika bir Windows ultrabook için 900 ila 1.300 ABD doları arasında bir ödeme yapmayı beklemelisiniz.

Nerede yetersiz kalıyorlar: Harika ultrabooklar, bu tür modeller daha iyi bir deneyim sunsa ve daha ucuz alternatiflerden daha uzun süre dayansa bile, birçok insanın bir dizüstü bilgisayarda harcamak istediğinden daha pahalı olabilir. Ultrabook'lar aynı zamanda yüksek kaliteli oyunları oynayacak veya profesyonel video düzenleme veya 3D modelleme gibi zorlu görevleri yerine getirecek işlem gücünden yoksundur. Daha ucuz veya daha güçlü bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, aşağıdaki diğer seçimlerimize göz atın.


Neden bu: Dell XPS 13 (9300) teklifler arasında en iyi dengeyi bir ultrabook harika kılan : Onun pil çalışma veya sınıfların bir tam gün boyunca sürecek ve bu iyi bir klavye var, son derece hafif ve kompakt olduğunu ve izleme dörtgeni. Aynı zamanda hızlı performans ve web'de gezinme ve belge çalışmaları için ideal olan daha uzun en boy oranına sahip geniş bir ekran sunar. Veri aktarmak, harici bir ekran bağlamak veya dizüstü bilgisayarı şarj etmek için kullanabileceğiniz yalnızca iki Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktasına sahiptir. XPS 13'ün de bir USB-A bağlantı noktası olmasını dileriz, ancak USB-C'den A'ya bir adaptörle gelir ve daha fazla bağlantı noktasına ihtiyacınız olursa bir USB-C hub veya yuva alabilirsiniz .


En iyi Mac dizüstü bilgisayar


Apple MacBook Air (13 inç, 2020) Dengeli bir MacBook Apple'ın yıllardır kullandığı en iyi MacBook Air, rahat bir klavyeye, iyi bir performansa ve makul miktarda depolama alanına sahipti - önceki model için geçerli olmayan her şey.
Apple MacBook Air (13 inç, 2020)

Bunlar kimler için: macOS'u tercih ediyorsanız veya mükemmel teknik desteğe ihtiyacınız varsa, MacBook güvenli bir seçimdir; 13 inç modeller genellikle en iyi boyut, ağırlık ve hız kombinasyonunu sunar. Yazarlar, ofis çalışanları, işe gidip gelenler ve üniversite öğrencileri için harikadır. Üç ila dört yıl yetecek kadar iyi özelliklere ve depolamaya sahip biri için yaklaşık 1.100 dolar ödemeyi bekleyin.

Nerede yetersiz kalıyorlar : MacBook'lar, özellikle belleği veya depolamayı yükseltmek istiyorsanız, Windows ultrabook'larından bile daha pahalıdır; Apple'ın SSD yükseltme fiyatları o kadar yüksektir ki, bunun yerine genellikle bulut depolamaya veya harici bir SSD'ye bakmanızı öneririz . Ve Windows ultrabook'larında olduğu gibi, çoğu insan için önerilen MacBook yapılandırmamız, zorlu oyunları oynamak veya profesyonel 3D modelleme yapmak için gereken işlem gücünden yoksundur.


Biz bunu sevdik Neden: 2020 MacBook Air yıllarda Apple'ın iyi bir dizüstü bilgisayardır. Performansı sağlam, fiyatı makul ve kullanılabilir miktarda depolama alanı elde etmek için fazladan ödeme yapmanız gerekmiyor. Ve yeni Air'in klavyesi aslında iyi, çünkü Apple, daha yaylı ve daha tatmin edici makas anahtarları için önceki MacBook Air'in tuşları altındaki sığ ve arızaya meyilli kelebek anahtarlarını takas etti. Apple'ın diğer dizüstü bilgisayarları gibi, Air'in de yalnızca az sayıda homojen bağlantı noktası vardır (bu durumda, hub veya yeni kablo kullanımını gerektirebilecek iki Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktası ). Ancak Air'in hafifliği, sağlam yapısı ve sektör lideri desteği , özellikle bir iPhone'unuz varsa, onu harika bir dizüstü bilgisayar yapar. veya diğer Apple cihazları.


En ucuz ultrabook


Lenovo Yoga C740 (14 ″) Fiyatına mükemmel bir dizüstü bilgisayar Yoga C740, fiyatına alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayardır. En iyi seçimimize benzer bir performans sunar, ancak daha büyük ve daha ağırdır ve daha kısa pil ömrüne sahiptir.
Lenovo Yoga C740 (14 ″)

Bunlar kimler için: Yaklaşık 500 $ veya daha az olan Windows bilgisayarlarının çoğu büyük ve ağırdır ve diğer kusurların yanı sıra zayıf pil ömrüne sahiptir, ancak biraz daha fazla para size neredeyse çok daha pahalı seçenekler kadar iyi bir ultrabook sağlayabilir. Bütçe ultrabookları, öğrenciler için olduğu kadar bir dizüstü bilgisayarda yaklaşık 800 $ harcayabilen herkes için idealdir.

Nerede yetersiz kalıyorlar: Bütçe ultrabookları, en popüler seçimlerimizden daha büyük, daha ince gövdelere ve daha kötü yapı kalitesine sahip olma eğilimindedir ve ayrıca daha az duyarlı klavyeler ve izleme dörtgenleri, daha sönük ve daha az hassas ekranlar veya daha az bağlantı noktasına sahip olabilirler. Ancak bu ödünlerden olabildiğince azını yapan bir tane bulursanız, birkaç yüz dolar tasarruf edebilirsiniz.


Neden bunun gibi: Lenovo Yoga C740 (14 ") fantastik bir değerdir. En iyi ultrabook seçimimizden birkaç yüz dolara mal oluyor ve neredeyse aynı özelliklere sahip. XPS 13 ile karşılaştırıldığında, C740 daha büyük ve daha ağırdır, daha kısa pil ömrüne sahiptir ve klavyesi yazmak o kadar keyifli değildir. Ancak, tüm gün iş veya dersler için kullanılabilecek kadar güçlü ve taşınabilir. Ve çoğu ucuz ultrabookların aksine, C740 sağlamdır, parmak izi okuyucusuna sahiptir ve kullanışlı ve kolayca değiştirilebilen bir USB-C şarj cihazıyla birlikte gelir.


En iyi Chromebook


Lenovo Chromebook Flex 5 (13 ″) En iyi Chromebook Düşük fiyatı için mükemmel performansı, harika klavyesi ve izleme paneli ve kompakt, hafif gövdesi ile Lenovo Flex 5, satın alınması gereken Chromebook'tur.
Lenovo Chromebook Flex 5 (13 ″)

Bunlar kimler için: Chromebook'lar öğrenciler ve çocuklar için idealdir, ancak bilgisayarınızın zamanının çoğunu bir web tarayıcısında geçiriyorsanız, kısıtlı bir bütçeniz varsa veya zaten iyi bir masaüstü bilgisayarınız varsa bir tane de düşünmelisiniz. . İyi bir Chromebook, bir web tarayıcısında veya Android uygulamalarında mümkün olduğu sürece belge çalışması, video görüşmeleri ve video akışı dahil olmak üzere normal bir dizüstü bilgisayarın yapabileceği hemen hemen her şeyi yapabilir . Ve Chromebook'lar ucuz: 400 dolarlık bir Chromebook, 500 dolarlık bir Windows dizüstü bilgisayardan daha hızlı, daha hafif ve daha zariftir ve daha iyi pil ömrü ile kutsanmıştır. Ayrıca, Chromebook'lar güvenlidir ve bakımı kolaydır .

Nerede yetersiz kalıyorlar: Chromebook'lar iTunes, Photoshop, Windows'a özgü oyunları veya alışkın olabileceğiniz programların çoğunu Mac veya Windows bilgisayarınızda çalıştıramaz. Çok fazla yerel depolama alanına sahip değiller ve en iyi tam zamanlı internet bağlantısıyla çalışırlar. Ancak web tabanlı e-posta kullanıyorsanız, Office 365 , Google'ın ofis web uygulamaları ve Android uygulama alternatifleriyle idare edebiliyorsanız ve müziklerinizi ve filmlerinizi internet üzerinden yayınlıyorsanız, bir Chromebook ihtiyacınız olan her şeyi yapmalıdır.


Neden biz bunu diyoruz: Lenovo Chromebook Flex 5 (13 ") olan olağanüstü bir Chromebook-it, mükemmel bir klavye ve trackpad vardır, hızlı, kompakt ve hafif, ve onun 1080p dokunmatik canlı ve parlak. Ve nispeten ucuzdur. Her yönüyle harika bir dizüstü bilgisayar olmasının yanı sıra, önerilen modelimiz 500 ABD dolarının altındaki çoğu Chromebook'tan daha hızlı performans sunar. Çoğu ucuz Chromebook, yalnızca birkaç sekme açıkken yavaş hisseder, ancak Flex 5 günlük iş yüklerini ve video görüşmelerini aplomb ile halledebilir. Flex 5'in pil ömrü, bir günlük iş veya ders boyunca dayanacak kadar uzundur; Bundan daha uzun pil ömrüne ihtiyacınız varsa, diğer seçimlerimizi düşünün.


En uygun bütçeli Windows dizüstü bilgisayar


Acer Aspire 5 A515-55-378V Daha ucuz ama daha yavaş Acer Aspire 5, ucuz bir Windows dizüstü bilgisayar için mükemmel bir ekrana, rahat bir klavyeye ve güvenilir bir izleme paneline sahiptir. Açık birkaç uygulamayla mücadele edecek, ancak bellek eklemek ucuz ve kolaydır.
Acer Aspire 5 A515-55-378V

Bunlar kimler için: Ev, iş veya okul için bir Windows dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa ve çok fazla harcama yapamayacaksanız - 450 ila 600 $ arasında iyi bir dizüstü bilgisayar bulabilirsiniz. Sınıf ve ortaokul öğrencileri, sıkı bir bütçeye sahip kişiler ve bilgisayarlarını çoğunlukla evde okul çalışması yapmak, Web'de gezinmek, bütçe yönetmek veya Netflix izlemek için kullanan kişiler için idealdir. Daha ucuz, daha hafif dizüstü bilgisayarlar tavsiye edilemeyecek kadar yavaş olma eğilimindeyken, daha hızlı ve daha şık olanlar genellikle çok pahalıya mal olur.

Yetersiz oldukları yerde: Makul bir fiyata yavaş hissetmeyen bir dizüstü bilgisayar almak için birçok taviz vermeniz gerekir. Uygun özelliklere sahip çoğu ekonomik dizüstü bilgisayar 15 inç ekranlara sahiptir, 5 veya 6 pound ağırlığındadır ve ultrabooklara kıyasla çok daha kısa pil ömrüne sahiptir. Ve bazı ekonomik dizüstü bilgisayarlar katı hal sürücüsü yerine geleneksel bir sabit sürücü kullandıklarından , aynı işlemci ve belleğe sahip bir ultrabook'tan daha yavaş hissederler.


Neden bu: Acer Aspire 5 A515-55-378V 1920x1080 Test başka ucuz Windows dizüstü daha bakmak çok daha güzel ekranı IPS 15 inç vardır ve rahat bir klavye ve güvenilir bir trackpad vardır. Pili, benzer fiyatlı diğer Windows dizüstü bilgisayarlardan daha uzun süre dayanır, ancak Chromebook'lar gibi tam bir gün dayanmaz. Aspire 5'in 4 GB belleği, düzenli olarak çoklu görev yapıyorsanız biraz sınırlayıcıdır, ancak yükseltmesi kolaydır . Aynı zamanda bloatware ile birlikte gelir; ondan kurtulmak için Microsoft'un Windows'u Yenile aracını çalıştırmanızı öneririz . Ayrıca S modunda Windows 10'a sahiptir - yalnızca Microsoft Store'daki uygulamalara izin veren ve sizi Web'de gezinmek için Microsoft Edge ile sınırlayan bir Windows 10 sürümü - ancak şunları yapabilirsinizWindows 10 Home'a ​​ücretsiz olarak geçirin .


Bütçeye uygun bir dizüstü bilgisayar seçmek zordur, çünkü belirli bir zamanda düzinelerce, hatta yüzlerce yapılandırma bulabilirsiniz. Fiyatları da sürekli dalgalanıyor ve şirketler hiçbir uyarı vermeden modelleri yayınlıyor ve sonlandırıyor. Seçimimiz mevcut değilse, diğer mevcut seçenekler için tam kılavuzumuza bakın. Bunlar mevcut değilse, çok amaçlı bütçeye uygun bir dizüstü bilgisayarda şu özellikleri arayın: sekizinci veya 10. nesil Intel Core i3 veya i5 işlemci veya 3000 serisi veya 4000 serisi AMD Ryzen 3 veya 5 işlemci, 8 GB RAM, katı hal sürücüsü (SSD) ve 1080p ekran.


Fotoğraf ve video düzenleme için en iyi Windows dizüstü bilgisayar


Lenovo ThinkPad P1 Gen 2 Yaratıcı profesyoneller için en iyi dizüstü bilgisayar Benzer özelliklere sahip diğer dizüstü bilgisayarlardan daha güçlü ve daha hafif olan ThinkPad P1 Gen 2, en sevdiğimiz dizüstü bilgisayar klavyesine ve birçok bağlantı noktasına sahiptir, ancak pil ömrü ve ekranı harika olmaktan çok ortalama düzeydedir.
Lenovo ThinkPad P1 Gen 2

Bunlar kimin için: Yaratıcı bir profesyonelseniz ve bir ultrabook'tan daha güçlü, daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana ve daha hızlı bir grafik işlemcisine sahip bir Windows dizüstü bilgisayar istiyorsanız, güçlü dizüstü bilgisayar dediğimiz şeyi almalısınız. Bunlar, bir ses, video veya fotoğraf düzenleyiciyseniz veya çok sayıda 3B modelleme yapıyorsanız, ancak yine de oldukça hafif ve taşınabilir bir şey istiyorsanız idealdir. Yine de pahalılar, bu yüzden 2.500 $ 'dan fazla ödeme yapmayı bekleyin.


Nerede yetersiz kalıyorlar: Doğru renkte ekranlara ve yaratıcı profesyoneller için yeterli güce sahip dizüstü bilgisayarlar pahalıdır. Güçlü dizüstü bilgisayarlar, daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü ekranları ve daha fazla güç tüketen işlemcileri nedeniyle ultrabooklara göre daha kısa pil ömrüne sahip olma eğilimindedir. Ve makul derecede taşınabilir olabilecek kadar ince ve hafif oldukları için, bu dizüstü bilgisayarların yükseltilmesi genellikle daha küçük iş veya oyun dizüstü bilgisayarları kadar kolay değildir.

Neden bu olmalı: Lenovo ThinkPad P1 Gen 2 birleştirir hızlı performans, (son derece olmasa da) makul bir laptop alabilirsiniz iyi klavye ve trackpad doğru olan bir keskin 4K ekran ve çoğu kişi bağlamak için gereken tüm limanlarda tüm aksesuarları ve işlerinizi halledin. Pil ömrü iyi, çoğu güçlü dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi harika değil, ancak test ettiğimiz en hafif profesyonel dizüstü bilgisayar.


Daha sonra daha fazla bellek veya depolama eklemek isterseniz, alt paneli çıkararak dizüstü bilgisayarın belleğine ve depolama yuvalarına kolayca erişebilirsiniz. Hatta ikinci bir M.2 yuvasına sahiptir, böylece ikinci bir SSD takabilirsiniz (en iyi SSD'ler için önerilerimiz var), test ettiğimiz diğer profesyonel dizüstü bilgisayarlarda bulunmayan benzersiz bir özellik. Tüm profesyonel dizüstü bilgisayarlar gibi, tipik bir ultrabooktan daha pahalıdır, ancak size verdiklerine göre makul fiyatlıdır.