Ara

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri


En iyi robot süpürge tavsiyeleri En çok satan ve olumlu yorumlar toplayan en iyi robot süpürge tavsiye listemize geçelim. Son zamanlar da herkesin ilgi odağı olmaya başarmış durumda fazla uzatmadan aşağıda tüm modelleri inceleyebilirsiniz. Hangi robotun sizin için uygun olduğuna karar vereceksiniz. Süpürge robotların Özellikleri nelerdir 2021 yılında hangi robotlar seçilir fiyat performans robotlar hangileri.


En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri


Xiaomi Mija Vacuum Mop 1T

Xiaomi Viomi V3

Xiaomi Viomi S9

360 S9

Roborock S5 Max

Roborock S6 - S6Pure

Roborock S6 MaxV

Roborock S7


Xiaomi Mija Robot Vakum Mop 1T


Xiaomi Mija Robot Vakum Mop 1T
Xiaomi Mija Robot Vakum Mop 1T

Diğerlerinden en büyük farkı TOF 3D kameraya sahip olmasıdır. Tof 3D sistem ile infrared lazer yani lider Sistemden daha iyi ölçüm yaptığını iddia ediyor. Bu şekilde mesafe ölçümü, çevre algısı daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bildiğimiz üzere buna benzer bir sistemi IPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max telefonlar da kullanıyor.


Oradaki ismi:TLDR. Hatta bu sistemi sürücüsüz otonom otomobillerde de hayatımızda görüyoruz ve artarak göreceğiz neyse, konumuza dönelim. Cihazın bu tof 3d dediler sistem ile gerçek zamanlı ölçüm yeteneği rota planlaması, haritalama ve temizlik algoritmaları daha gelişmiş. 3000 Pascal'lık emiş gücü ile şuan Premium temizlik robotlarında bulunan en yüksek emiş gücüne sahip. 550 litre kapasiteli. Toz pislik hacmi var. Su tankına gelirsek 250 mililitre elektronik su tankı ile silme sırasında 3 kademeli su ayarı yapılabiliyor. Bu da 160 metrekarelik bir alanı tek seferde sileceği anlamına geliyor.


Aynı zamanda tek seferde maksimum 250 metrekarelik bir alanı süpürebiliyor.

4 kademeli emiş gücüne sahip. 5200 miliamperlik yüksek batarya kapasitesi

standart mod ile 3 saatlik bir kullanımı rahatlıkla çıkartıyor.

Çin'deki ismi; xiaomi Mija 1t

Avrupa'daki satış ismi ise; Mi robot vacuum mop Pro 2+ Plus

Bu robot 2 santime kadar olan engelleri aşabiliyor.

Yükseklik; 8.2 santimetre ile Gerçekten alçak bir robot maalesef sadece bir haritayı kaydedebilme Özelliğine sahip yurtdışında 350 Amerikan doları değerinde olan cihaz ülkemizde Çok yakında satışta olacak.


Xiaomi viomi v3


En iyi Robot Süpürge Xiaomi viomi v3
Xiaomi viomi v3

Viomi nin de Xiaomi markasını bir parçası olduğunu biliyoruz. Cihazın en önemli özelliği filtresi gümüş bakır iyon Hepa filtresi ile bakterilere bazı virüslere karşı %99 sterilizasyon yaptığını iddia eden cihaz. Mikrobiyolojik canlılara karşı gönderilmiş bir Terminatör lider sensör ile çalışıyor. Haritalama gayet başarılı ve üst düzey temizlik yapıyor. Özellikle sert yüzeylerde çok iyi olduğunu söyleyebiliriz ancak halı gibi yüzeylerde derin temizlik üzerine karşılaştırırsak başarısı biraz düşük. Fiyatıyla yakın olan roborock s5 max modeli ile çok karşılaştırılıyor.


Evinizin halı yüzeyleri daha çok ise s5max tercih edilebilir. Çünkü dediğimiz gibi halı yüzeylerinde derin Temizlikte S5 Max çok daha iyi kalıyor. Ancak sert yüzeylerin süpürme ve silme becerisine baktığımızda mükemmel iş çıkardığını söylemek gerek silme opsiyonlarında S&Y şeklinde silme mevcut. Bu da daha güzel bir silme deneyimi sunuyor. Cihazda 5 harita kaydetme özelliği mevcut. Standart modda 72 desibel gürültü seviyesine sahip. Cihazımız 2600 Pascal emiş gücü ile ortalamanın üzerinde bu şekilde tek seferde 250 metrekarelik bir alanı temizleyebiliyor.


Çöp kutusu 550 mililitre Ek olarak 550 mililitre elektronik su tankı ile 3 farklı silme ayarı yapılabiliyor. Büyütülmüş Çöp kutusu ve su tankı ile büyük evlerde Kullanım kolaylığı sunuyor. Ayrıca bu cihazı çok güzel olan bir şeyi Sizinle paylaşayım bu cihazda sadece silme yaptırabiliyorsunuz roborock akıllı robot süpürge cihazlarında Sadece süpürme ya da süpürme ve silme aynı anda zaten yaptırılıyor.


Ancak bu cihazda üçüncü bir seçenek olarak Sadece silme yaptırmak Birçok kullanıcının aradığı şey olabilir. Rakiplerine bulunan 2 santime kadar engelleri geçme özelliği Bu üründe de var. Aynı zamanda 4900 miliamperlik batarya kapasitesi ile Tek seferde 150 dakikalık çalışma süresine sahip tek kullanımlık sterilize Mop bezi ile mikroplara güle güle.


Xiaomi viomi S9


En iyi Robot Süpürge Xiaomi viomi S9
Xiaomi viomi S9

Bu ürün xiaomi 'nin Otomatik çöp kutusu boşaltma özelliğine sahip ilk ürünü. Aynı zamanda Silme de yapabilen bir ürün bu özelliği ile fiyatını karşılaştırırsak sınıfının Benzer ürünlerine göre neredeyse yarı fiyatına. Nedir bu Otomatik çöp kutusu boşaltma özelliği Nereye boşaltıyor bu çöpleri Şarj İstasyonu'nda bulunan 3 litrelik değiştirilebilir Hazne sayesinde Cihazın üzerindeki çöp kutusu dolduğunda otomatik olarak şarj İstasyonuna döner ve içindeki çöpleri yüksek vakum gücüne sahip 3 litre büyüklüğündeki toz haznesine boşaltır hem de öyle bir boşaltır ki sizin yaptığınızdan daha güzel bir şekilde bunu yapar.


Bu toz torbası alerjileri önlemek adına kapalı bir yapıya sahip. cihazda bulunan geliştirilmiş otomatik toz toplama kanalı bu özelliğe sahip diğer cihazlardaki kanallara kıyasla en kısa kanala sahiptir

Bu da boşaltım sırasında cihazın çöp kutusunu

Başarılı bir şekilde boşaltmasını sağlar.

Şarj istasyonu üzerindeki LED ekran uygulama üzerinden gelen bildirimler

Toz haznesinin değiştirilme zamanını size hatırlatır.

Bunlara ek olarak bu Robot vakumda ortalamanın üzerinde yüksek emiş gücüne sahip.


2700 Pascal emiş gücü Size istediğinizi verecektir.

5200 miliamperlik bataryası ile Rakipleriyle yarışa girebiliyor ama Asıl olay şu ki 250 mililitre olarak Çok da büyük olmayan bir su deposu ile tek Şarj ile Tek seferde 320 metrekarelik bir temizleme imkanı veriyor Buna ek olarak full şarj ile tek seferde 220 dakika Yani 3,5 saatlik bir çalışma süresi ile farkını ortaya koyuyor Rakiplerinin bataryasına eşit miktarda bir pil ile Hem daha uzun çalışıyor hemde daha küçük su tankı ile Daha çok alanı temizliyor Bu cihaz bataryasını gerçekten çok iyi kullanıyor.

Elektronik su tankı ile mop yaparken su ayarını seçebiliyorsunuz.


Aynı zamanda cihaz S ve Y şeklinde mop yani silme özelliği ile Kullanıcıları tatmin eder yönde bu cihazda da sadece silme özelliğinin mevcut olduğunu söylemeden geçmemek gerek Ve tabii ki bunlara ek olarak sadece süpürme Süpürme ve silme özelliği aynı anda özellikleri de mevcut 5 kata kadar harita kaydedebiliyor.

Tam bir fiyat performans ürünü her şey var şarj İstasyonu'nda bulunan 3 litrelik toz haznesi tek Kullanımlık Aynı zamanda silme bezinin de tek kullanımlık üretildiğini belirtelim toz haznesi dolduğunda yenisi ile değiştirilmeli silme aparatı da cihaz işini bitirdiğinde değiştirilmeli bunlar ekstra maliyet olacaktır.

Ancak Şirket mikropların dağılmaması ve gerçekten güzel bir temizlik için Bu şekilde üretmiş.


360 S9


En iyi robot süpürge 360 S9
360 S9

2020'de üretilen ve Türkiye'de çok tutulan modellerden olan 360 S9 modelini inceleyelim Bu cihazda lidar sensöre ek olarak ultrasonik bir sensör var Bu şekilde çarpışmaları en aza indirmeyi hedefliyor 4 farklı emiş gücüne sahip

En yüksek seviye 2200 Pascal 5200 miliamperlik batarya ile arkadaşlarına yetişiyor.

Full batarya ile tek seferde 300 metrekareye kadar temizleyebiliyor

180 dakikalık Yani 3 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Maksimum güçte çalışırken 70 - 80 desibel aralığında gürültü yapıyor.

Ortalamanın biraz üzerinde diyebiliriz Rakipleri daha yüksek emiş gücü ile aynı gürültü seviyelerini veriyor Uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor.


Aynı zamanda kutudan çıkan bir uzaktan kumanda ile de kontrol edilebiliyor

Elektronik su tankı ile mop yaparken 3 farklı su ayarı seçilebiliyor

Tek seferde 150 metrekarelik bir alanı silmeyi yetecek olan suyu ile 100 dakika paspas yapabiliyor. Su haznesi 200 mililitre toz haznesi kapasitesi 420 mililitre olarak belirtilmiş üründe paspas pedi yıkanabilir şekilde üretilmiş.


Aynı zamanda tek kullanımlık pedlerde mevcut bu cihaz da 2 santimetreye kadar tırmanabilir ve önüne çıkan engelleri aşabilir. Yüksekliği 10 santimetre bu cihaz 10 farklı haritayı kaydedebiliyor. Bu kadar çok haritayı kaydedebilme özelliğini arayanlar bu cihaza yönelebilir. Bunlara ek olarak bu cihazın Sadece silme

Sadece süpürme Aynı anda süpürge ve silme özelliklerine sahip olduğunu da belirtelim.
Roborock S5 Max


En iyi robot süpürge Roborock S5 Max
Roborock S5 Max

Bu cihazın en önemli özelliği kir algılama sensörünün olması. Aynı zamanda markanın Bu ürüne 5 yıl Garanti veriyor olması. Ancak bu distribütör Garanti ile satılan yerlerde mevcut özelliklerine baktığınızda 480 mililitre çöp kutusu 290 mililitre elektronik su tankı sayesinde 3 kademeli su ayarı seçebilme özelliği ile silme işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu cihazda maalesef sadece silme işlemini seçemiyoruz. Sadece süpürme ve süpürme ile silme aynı anda yapabiliyor.

2000 pascal emiş gücü şimdiye kadar saydığımız makineler arasında düşük kalıyor gibi gözüküyor olsa da işini gayet güzel yapıyor.

5200 miliamperlik bataryası tek şarj ile 180 dakika süre temizlik yapmasına imkan veriyor.


Tek seferde 300 metrekarelik alanı temizliyebiliyor

Burada gayet güzel bir iş çıkardığını söyleyebiliriz yapılan testlerde halı üzerinde derin temizlik sonuçları gayet başarılı 2 santimetreye kadar olan engelleri aşabiliyor. En yüksek emiş gücünde 69 desibel gürültü ile çalışan bu robotun yüksekliği

9.6 santimetre 3 farklı harita kaydetme özelliği mevcut

mop pedleri yıkanabilir şekilde üretilmiştir.


S6 ve S6pure


S6 ve S6pure
S6 ve S6pure

Roborock S6 ve S6 pure modellerini birlikte anlatacağım

Aralarında çok küçük farklar vardır. Roborock S5 max 'tan sonra çıkmış olmalarına rağmen S5 Max bu iki modelden daha üstün seviye bir cihazdır.