Ara

En İyi Saç Ürünleri Mutlaka Al

En iyi saç ürünleri nedir? Mutlaka alın derim asla pişman olmayacaksınız tüm ürünleri severek kullandığım işte o en iyi saç ürünleri. Uzun zamandır saçlarım ile alakalı fazlasıyla soru alıyordum, ben de özellikle... 'Asla Pişman Olmayacağınız' serisine eklemek istedim kullandığım ürünleri.

Burada şampuandan kuru şampuana... Hatta saç vitaminine kadar bir çok şey ekledim. İsterseniz ilk ürünle hemen başlayalım!

Eğer saçlarınız işlem görmüşse ya da görmemişse bile banyo sonrası, banyoda da saç kremi kullanmıyorsanız mutlaka bir serum formunda... saçlarınızı besleyen, yıpranmaları ve kırıkları azaltıcı bir serum kullanmanızı öneririm. Benim en sevdiğim kremsi formlarla serumlardan bir tanesi kesinlikle.


En İyi Saç Ürünleri


Kiehl’s 'Damage Repairing & Rehydrating'

Sephora Collection Shampooing

Toni& Guy Heat Protection Mist

L’oreal Paris Low Shampoo

The Body Shop Rainforest

Toni& Guy Glamour Drops

Natur Vital Hair Mask

Yves Rocher Brillance Shine

Urban Care Style Guide

Sugar Bear Hair Hair Vitamins


KIEHL'S'in 'Damage Repairing & Rehydrating'


Kiehl’s 'Damage Repairing & Rehydrating'
Kiehl’s 'Damage Repairing & Rehydrating'

Alışık olduğunuz serumlar gibi değil çünkü genelde herkes banyodan sonra argan yağlı ya da şeffaf yağ formundaki ürünleri kullanıyor. Ama eğer saçlarınız yıpranmışsa, özellikle uç bölgeleri çok kuruysa. Eğer dipleri normalse bile genelde herkes uçlara ombre falan attırdığı zaman bu uçlar fazlasıyla kuruyor ve kırıla kırıla o kırıklar üste çıkmaya başlıyor ve saçlarınız kopmaya başlıyor.


O yüzden bu ürün bu anlattığım problemleri çözme üzerine gerçekten nefis bir ürün. 2-3 pompa alıp bütün saçınıza yaymanız yeterli oluyor. Ben yaklaşık 3 tane bitirdim, bu da 4. olması lazım. Bittikçe de mutlaka severek satın alacağım bir ürün.


Sephora Collection Shampooing


Sephora Collection Shampooing
Sephora Collection Shampooing

Kuru şampuanlar hepimizin severek kullandığı ürünler. Onlarca hatta yüzlerce marka çeşidi var. Ben de birçoğunu kullandım ama benim bir kuru şampuanda aradığım özellik gerçekten saçtaki o yağlı görüntüyü tamamıyla nötrlemesi, sanki yepyeni yıkanmış gibi mat saç diplerini göstermesi ve aynı zamanda da saçları çok fazla beyazlatmayıp, sertleştirmemesi. Daha önce farklı markalarda birkaç tane kullanmışlığım oldu ama böyle diplerime sıktığım zaman ne kadar sıkarsam sıkayım saç diplerimi bembeyaz yaptı ve kazık gibi yaptı.


Parmaklarımı saçlarımın arasına sokamayacağım bir şekilde kazık gibi yaptı. Dolayısıyla ben saçımda ağırlık yapacak o tarz ürünleri hiç sevmiyorum. Mutlaka sizin de sevdikleriniz vardır ama benim kesinlikle aldığınıza pişman olmayacağınızdan emin olduğum bir kuru şampuan size de alternatif olsun.

SEPHORA'nın 'Express Dry Shampoo'su. Yine uzaktan sıkıyorsunuz, güzelce saçınıza yediriyorsunuz. İsterseniz tarayabilirsiniz.

Hiçbir şekilde saç diplerinizde sertleşme yapmıyor.


Aynı zamanda bazı kuru şampuanlar boy kısmını da kuruttuğu için çok elektriklendiriyor. Bunda öyle bir şey de yok. Hatta ben bazen komple her tarafına sıkıyorum. Biraz böyle uçlara da hacim versin diye. Çok memnunum.

Bittikçe de kuru şampuanlardan aklıma ilk gelen açıkçası hep SEPHORA'nınki oluyor.


Toni& Guy Heat Protection Mist - Isı Koruyucu SpreyBenim bu güne kadar kullandığım en etkili ısı koruyucu spreyden bahsedeceğim. Genelde ısı koruyucu sprey aslında bütün bu bahsettiğim ürünlerden birazcık daha farklı. Çok elimizin alıştığı bir ürün değil, aynı zamanda çok elzem bir ürünmüş gibi de değil ama eğer evde saçlarınızı maşa ile düzleştiriyorsanız ya da düzleştirici ile düzleştirip maşa ile şekil veriyorsanız yani ısıyla alakalı işlemleri sık yapıyorsanız saçınıza mutlaka bu işlemleri yapmadan önce bir ısı koruyucu sprey kullanmanızı öneririm!


Gerçekten "Ay onlar hiç işe yaramıyor." diye düşünmeyin. Kullanmaya başladıkça saçınızdaki farkı göreceksiniz. Çünkü benim saçlarım çok kuru olduğundan...

...evde ne zaman ısı koruyucu sprey olmadan bir düzleştirme işlemi yapsam bu uçlarım anında çıtır çıtır resmen yanıyor. Yandığını görüyorum ve bir daha o saçları toparlayamıyorum.

Çok fazla kurumuş oluyor. Bir işlem sonrası üzerine 2-3 tane saç maskesi yaparak anca kurtarabiliyorum saçlarımı. Saçı yıpratmaya ne gerek var?

O yüzden mutlaka bir tane ısı koruyucu spreyiniz olsun.

Benim bugüne kadar kullanıp da en çok memnun kaldığım kesinlikle TONI&GUY'ın bu beyaz ambalajlı Prep serisindeki. Çok tavsiye ederim!


L’oreal Paris Low Shampoo


L’oreal Paris Low Shampoo
L’oreal Paris Low Shampoo

Bu ürün gerçekten 3'ü 1 arada bir ürün. Bundan elinize 10 pompa alıp, bütün diplerinize masaj yapıp uçlara doğru yaydığınız zaman bekliyorsunuz biraz. Daha sonra çok güzel şekilde duruluyorsunuz, saçınızda hiçbir şekilde ağırlık yapmadan banyodan çıktığınızda sanki serumunuzu da sürmüşsünüz gibi ekstra serum sürmenize bile gerek bırakmadan saçlarınızı pırıl pırıl yapan bir şampuan. Ama o zaman da söylemiştim;

Eğer saçlarınız yağlı ise bu tarz krem şampuanlar yağlı saçları olduğundan daha fazla ağırlaştırabilir.


Ama benim gibi, saçlarınız yağlı değilse bakıma ihtiyaç duyuyorsa, boy kısımları ve uçları kuruysa ve birazcık da çatallaşmışsa o zaman bu ürünü kesinlikle çok seversiniz!

Ben çok alıştım, ilkte krem şampuan deyince; yılların alışkanlığı köpürme hissiyatını çok seven biri olarak tabii ki insana farklı geliyor ama 2-3 banyo sonra gerçekten çok alışıyorsunuz ve eliniz başka hiçbir köpüren şampuana gitmiyor.

Çok çok memnunum. Eğer saçlarınız yağlı değilse ve benim gibi bakıma ihtiyaç duyuyorsa bayılırsınız!


The Body Shop Rainforest


The Body Shop Rainforest
The Body Shop Rainforest

Serum ile uğraşamayacaksanız, aceleniz varsa o zaman çok çok seversiniz! Ama bununla beraber; "Merveciğim, ben krem şampuan yapamam. Bana normal bir şampuan da öner" derseniz bu güne kadar kime önerdiysem bana teşekkür ettiler. "Merve, çok teşekkür ederim. İyi ki bu şampuanı önerdin" diye. Şuanda elimde şampuanı yok çünkü bitti. Size ancak kreminin ambalajını gösterebileceğim. THE BODY SHOP'un 'Rainforest' serisi.

Bu seride her saç tipinin ihtiyacına uygun farklı ürünler var.

Birazcık daha kuru saçlar için, benimki bu. Nem veren bir seri var.


Birazcık daha yağlı saçlar için diplerdeki o yağı, sebum'u kontrol altına alan bir seri var. Ben saça nem veren seriden çok memnun kaldım ama eminim ki diğerleri de çok çok iyidir.

Gerçekten harika bir seri, aynı zamanda içerisindekileri de söyleyeyim; 'Silikon yok, renklendirici yok, paraben yok.'

Biliyorsunuz THE BODY SHOP'UN bu tarz çoğu ürünü hayvanlar üzerinde test edilmiyor ve aynı zamanda bu tarz kimyalsallara da çok önem veriyorlar ve ürünlerinin içinde barındırmıyorlar.

İçerik konusunda da hassassanız kesinlikle THE BODY SHOP'un 'Rainfores' serisine mutlaka bakmanızı öneririm.


TONI & GUY'un 'Glamour Serum Drops'


TONI & GUY'un 'Glamour Serum Drops'
TONI & GUY'un 'Glamour Serum Drops'

En sevdiğim saç serumu ile, yağıyla... Yağ formundaki serum ile devam ediyorum. TONI & GUY'un 'Glamour Serum Drops' ürünü. Hakikaten bundan o kadar fazla bitirdim ki atmadım da ambalajını. Bakın, dibinde azıcık kaldı. Şuna bile kıyamıyorum, bunu en az 2-3 kez daha kullanırım. İndirimde buldukça mutlaka alın, çok fazla indirime girmemekle beraber %30 indirimlere girdiği oluyor Gratiste. Mükemmel bir ürün!


Saçlarınızın dalgasını o kadar güzel ortaya çıkartıyor ki.

Yani bu ürünü alıp da memnun kalmayacak bir insan gerçekten tanımıyorum. Yumuşatıyor, parlatıyor.

Aynı zamanda saçınızın doğal bir dalgası varsa, o lüleleri çok güzel şekilde belirginleştiriyor. Harika bir ürün.

Yani bir serum için ne denilebiliyorsa... Besliyor da aynı zamanda. Uçlardaki kırıkları da çok çok iyi bir şekilde toparlıyor. Dediğim gibi bazen TONI & GUY'un ürünleri %30 indirime girdiğinde şu ikisini değerlendirin. %30 bence hiç fena bir oran değil.


Natur Vital Hair Mask


Natur Vital Hair Mask
Natur Vital Hair Mask

En sevdiğim saç maskelerinden biri olan NATUR VITAL markasının 'Hair Loss Mask'i ile devam ediyorum. Tamamıyla saç uçlarındaki kırıkları toparlamaya yönelik bir saç maskesi bu.

Aslında hep aynı şeyi söylüyorum, tabii ki yine söyleyeceğim.

Eğer saçlarınızın uçları çok kırıksa hangi ürünü kullanırsanız kullanın, o kırıkları normal bir hale getirmek mümkün değil.

Mutlaka o kırıkları temizletmeniz, kestirmeniz gerekiyor ama o kesim işleminden sonraki süreçte saçlarınızı toparlamak için maske kullanabilirsiniz.Ben her banyoda maske kullanan biri de değilim çünkü ne olursa olsun saça çok fazla bakım yapmak da... "O ürünü süreyim, onu süreyim." "Banyodan çıktım, bunu süreyim." dediğiniz zaman da bu sefer saçlarını çok fazla yoruluyor ve saçınızın sebum dengesini bozabilirsiniz. O yüzden her şeyi tadında, ayarında yapmak lazım. Ama mesela ben ayda bir ya da iki kere bu maskeyi yapıyorum. Gerçekten muazzam bir maske. Saç uçlarınızdaki kurumaları, çıtır çıtırlıkları ve çatallaşmaları güzel kontrol altına alıyor. Saçı parlatıyor. Ben bu maskeyi yaptıktan sonra bir hafta boyunca etkisini sa