Ara

En İyi Çamaşır Makine Tavsiyesi

En son güncellendiği tarih: Şub 2En iyi çamaşır makine tavsiyesin de bulunacağız. Teknoloji sayesinde evimizin olmazsa olmaz beyaz eşyalarından artık. Evin en zor işlerinden kurtarıyor bizleri artık her evde bulunan ve teknoloji ilerledikçe özellikleri ve tasarrufları da artıyor. En iyi çamaşır makinesi çamaşırlarımızı yıkamakla kalmıyor kurutuyor, kuru temizleme yapıyor, tüyleri söküp alıyor kumaşlardan, kıyafetlere sinen kokuları söküp alıyor, tüm lekeleri çıkarıyor tüm bunları yaparken ise az enerji harcıyor ve bütçenizi ve doğamızı da korumuş oluyoruz.


EN İYİ 10 ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYESİ


Samsung WW90J5475FW A+++ Çamaşır Makinesi

Bosch WGA142X0TR A+++ Çamaşır Makinesi

Siemens IQ300 WG42A1X0TR A+++ Çamaşır Makinası

Arçelik 9147 Ycm Çamaşır Makinesi

LG F4V5RGP2T A Çamaşır Makinesi

Profilo CMG120DTR A+++ Çamaşır Makinesi

Hotpoint Ariston RDPG 96407 JD TK A Çamaşır Makinesi

Miele WWG660 WCS A+++ Çamaşır Makinesi

Vestel KCMI 98142 A Çamaşır Makinesi

Electrolux EW7W3164LB A Çamaşır Makinesi


Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çamaşır makinesi alırken dikkat edeceğimiz küçük ayrıntılar sizin vereceğiniz bütçeden en fazla fayda görmeniz açısından oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Alt tarafta çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalara deyindik. Karar vermeden önce bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz sonuçta önemli bir yere sahip çamaşır makinesi.


Çamaşır makinesi çamaşır yıkama kapasitesi alacağımız makine de önemli bir yere sahip. Günlük yaşantınızı aile kaç kişilik bunları göz önüne alarak alacağınız makinenin kaç kilogram çamaşır yıkayabiliyor bu aileniz için ideal mı bunları unutmamanız gereken ayrıntılar.


Tabi yorgan, battaniye, örtü gibi yüksek ağırlıklı tekstil ürünlerin de yıkanmasına olanak veren 9 kilo üzeri kapasiteye sahip bir çamaşır makinesi sayesin de kurutmanız da olacağı için kuru temizleme masrafından kurtulacaksınız.


Enerji tüketiminde tüm elektrikli eşyaları olduğu gibi çamaşır makinesinde de önemli rol oynuyor. Faturalarınız açısından hem de çevreye daha az zarar vermek için enerji sınıfı A++ ve üzeri modeller tercihleriniz arasında olsun.


Çamaşır makinesinin mevcut programlarını dikkatle inceleyerek yıkama sürelerini göz önünde bulundurmalısınız. Spor eşyaları kısa süreli kullanımlar için, perdeler de ise sıkmadan bitiren ve ekstra durulama gibi özellikler ile sıkma devrini ve suyun sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz tekstil ürünlerinize göre.


Kurutmalı makinelere ihtiyacınız var ise çamaşır makinenizi kurutmalı olarak tercih edebilirsiniz böylece avantajlı olursunuz. Ancak ana fonksiyonları yıkama olduğu için çamaşır makinelerin uzmanlar ayrı kurutma makinesi alınması yönünde.


Tabi dairenize sürekli sıcak su girişi sağlanıyorsa çift su girişli modeller tercih ederek enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Yoksa tek su girişli modeller tercih nedeniniz olacaktır.


Yaygın servis ağı bulunan ve memnuniyet veren markaları göz önünde bulundurmalısınız ki bir sorun da başınız ağrımasın ve garanti geçerlilik konuların da tereddüt etmemiş olursunuz.


EN İYİ ÇAMAŞIR MAKİNESİ MARKALARI


Yabancı ve yerli bir çok beyaz eşya firması mevcut en çok satanlar arasında da çamaşır makinesi mevcut peki çamaşır makinesi konusun da en iyi çamaşır makine tavsiyeleri hangi firmalar?


Vestel,

Profilo,

Ariston,

Samsung,

LG,

Bosch,

Siemens,

Miele,

Arçelik,

Beko,

Hotpoint,

Electrolux,

Indesit


Bu firmalar kullanıcıları memnun etmek etmek için her geçen gün daha gelişmiş özellikler ile güncellemeler yapıyorlar.


Çamaşır makinesi alırken teknik özellikler ve kullanışlı olması önemli ve bunlar için araştırması zor olabilir sizler için. En iyi çamaşır makinesi hangisi dersek bunu sizlere hem daha çok satan ve çok puan ve yorumlar alan modelleri sizler için araştırdık umarız işinizi kolaylaştıracak.


EN İYİ 10 ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYESİ


En iyi çamaşır makinesi olarak en çok satan ve en çok puan alan yüksek kullanıcı memnuniyeti veren modelleri sizler için araştırdık. En iyi çamaşır makinelerinin teknik detaylarını önemli özelliklerini öğrenip rahat karar verebilirsiniz.


Samsung WW90J5475FW A+++ Çamaşır MakinesiMaksimum devir hızı: 1400 RPM

Yıkama kapasitesi: 9 kg

Gürültü seviyesi: 50-74 dB

Ayarlı çalıştırma zamanlayıcısı mevcut.


samsun firması ile üretilen çamaşır makinesi 1400 sıkma gücüne sahip. 9 kiloluk tekstil ürünlerini yıkayabilirsiniz. Yorgan, perde gibi ağır hacimli tekstil ürünlerini yıkayabilirsiniz. Garanti süresi 24 ay olan çamaşır makinesin de.


Nevresim Takımları, ön yıkama, hızlı yıkama, elde/ yün yıkama, pamuklu, eko yıkama, kot yıkama, spor yıkama, sentetik yıkama, bebek kıyafetleri gibi bir çok sayıda program seçeneği bulunuyor.


Enerji sınıfı A+++ olup kurutma kapasitesi yok maalesef. Acil sorun giderme sayesin de telefonunuz dan otomatik arıza giderme ile sorunu çözebilirsiniz.


Bosch WGA142X0TR A+++ Çamaşır MakinesiMaksimum Devir: 1200

Yıkama Maksimum: 9kg

Gürültü ses seviyesi: 51-74 dB

Ayarlanabilir çalıştırma zamanlayıcı mevcut.

Kurutmalı değil maalesef.

Enerji sınıfı ise: A+++


Tavsiyemiz 9 kg olmalı demiştik adını sık sık duyacağınız bir model de Bosch WGA142X0TR modelidir. A+++ enerji sınıfı olan renkliler, beyazlar programı, hassas programı, sentetikler programı, yorgan programı, yünlü, hassas/ipek alerji-hijyen programı, hızlı yıkama programı, kolay ütüleme fonksiyonu ve 15 dakika ve 30 dakikalık kısa ve farklı seçeneklere sahip. Ürünün garanti süresi ise 36 aydır.


Siemens IQ300 WG42A1X0TR A+++ Çamaşır MakinasıMaksimum Devir: 1200

Yıkama Kapasitesi: 12 kg

Gürültü seviyesi: 51dB

Ayarlanabilir çalıştırma zamanlayıcı mevcut.

Garanti süresi: 36 Ay

Kurutma kapasitesi yok maalesefKapasitesi 12 kg ve 1200 devirli bir sıkma gücüne sahip Siemens IQ300 WG42A1X0TR çamaşır makinesi Spor kıyafetleriniz, yünlü, ipek/hassas gömlek/bluz, allergy plus&baby gibi farklı ayarlarda yıkanabilir özellik sunuyor.


Kısa zamanda 15 ve 30 dakikalık zamanlar da yıkama özelliği sunuyor. Diğer avantajı ise ekstra yıkama performansı sağlayan, optimum enerji ve süre kullanan özellikler ile kullanıcılar için oldukça avantaj haline geliyor.


Arçelik 9147 Ycm Çamaşır MakinesiMaksimum Devir Hızı: 1400

Yıkama Kapasitesi: 9 kg

Gürültü Seviyesi: 58-73 dB

Enerji Sınıfı: A+++

Kurutma kapasitesi 9 Kg

Su girişi tek soğuk.

Garanti belge süresi: 36 Ay.


9 Kg kapasiteye sahip Arçelik 9147 Ycm çamaşır makinesi 1400 devir hızında sıkma gücüne sahip. Arçelik çamaşır makinesi için üretimi yapılan Inverter motoru sayesinde uzun süreli olmasından tercihler arasında satışa sunuluyor.


3 Ayrı programı ağır, orta ve açık derece ile kir seçeneği sunuyor. 24 farklı kir seçeneği ile işiniz oldukça kolay. Tambur teknolojisi sayesinde de tekstil ürünlerinizin yıpranmasına izin vermiyor.


Devir hareketleri, yüksek yıkama sıcaklığı, daha uzun durulama devreleri ve uzun program süresi, üst temizlik performansına katkı da bulunarak ekstra maksimum seviyede hijyen sağlıyor.


LG F4V5RGP2T A Çamaşır MakinesiKurutma Kapasitesi: 7 kg

Yıkama Kapasitesi: 10,5 kg

Maksimum Devir Gücü: 1400

Zamanlayıcı Ayar Özelliği: Evet

Garanti süresi 36 aydır.

Enerji sınıfı: ALg firması tarafından üretimi yapılan hem kurutma hem yıkama fonksiyona sahip çamaşır makinesi Wi-fi özelliği bulunuyor. Yıkama kapasitesi 10,5 kilo beraber ekstra geniş yıkama ile tek sefer de temizlik ve hijyen sağlıyor daha fazla tekstil ürünlerin de. 14 farklı program da yıkama seçeneği var.


Profilo CMG120DTR A+++ Çamaşır MakinesiMaksimum Devir Hızı: 1200

Enerji sınıfı: A+++

Yıkama Kapasitesi: 9 kg

Çalıştırma zamanlayıcı: Evet

Kurutma kapasitesi maalesef bulunmuyor.

Garanti süresi 36 Aydır.


1200 Devir gücüne sahip çamaşır makinesi köpük tanıma sistemi, çocuk kilidi, dengesiz yüklerin ikazı, program sona erdiğin de kendi kendini temizleyen deterjan çekmecesi gibi özellikler var.


A+++ enerji sınıfı olan %30 ekstra tasarruflu model de 24 saate kadar gecikmeli başlatma özelliği sunmaktadır. Ayrıca ekranından kalan zamanı görebilirsiniz.


Hotpoint Ariston RDPG 96407 JD TK A Çamaşır Makinesi


Hotpoint Ariston RDPG 96407 JD TK A Çamaşır Makinesi
Hotpoint Ariston RDPG 96407 JD TK A Çamaşır Makinesi

Maksimum Devir Hızı: 1400

Enerji sınıfı: A

Yıkama Kapasitesi: 9 kg

Çalıştırma zamanlayıcı: Evet

Kurutma kapasitesi 6 Kg

Garanti süresi 24 Aydır.


Hotpoint Ariston RDPG 96407 JD TK A Çamaşır Makinesi A sınıfı enerji tüketimine sahiptir. Hem kurutma hem de yıkama açısından 9 kilogramlık diğer modeller arasında hem fiyat hem performans bakımından yüksek oranlar da memnuniyet sağlanıyor.


Miele WWG660 WCS A+++ Çamaşır MakinesiMaksimum devir Gücü: 1400 RPM

Yıkama kapasitesi: 9 kg

Gürültü seviyesi: 48-72 dB

Ayarlı çalıştırma zamanlayıcısı: Evet

Enerji sınıfı: A+++

Garanti süresi 24 ay.

Kurutma özelliği bulunmuyor.


Başarılı çamaşır makinesi modellerinden 9 kg kıyama kapasitesine sahip. Sessiz ve enerji verimi konusunda iddialı bir model. 12 farklı yıkama programa sahip. Wi-fi özelliği ile uzaktan yönetebilirsiniz. Bu modelin sizi hayran bırakacağından eminim fakat fiyatı konusun da emin değilim.Vestel KCMI 98142 A Çamaşır MakinesiMaksimum Sıkma Gücü: 1400

Yıkama Kapasitesi: 9kg

Ayarlanabilir çalıştırma süresi: Evet

Kurutma Makinesi: mevcut

Kurutma Kapasitesi: 6kg


9 Kilogram kapasiteli yıkaması ile beraber kurutma makinesi mevcut kapasitesi ise 6 kilogram. Vestel'in çamaşır makinesi günışığı konseptli olmasıyla ön planda alternatif bir model 2'si bir arada olsun isteyenler için. Hem geniş hacme sahip hem de kurutma özelliği sayesin de iki ayrı makine için bütçe ayırmak ve yer açmak istemeyenler için çok çok ideal bir seçim olabilir.


kurutma makinesine de acil durumlar için ihtiyaç duyulması bakımından kullanıcıların ilgi odağı olmayı başarmış bir model. Çamaşır makinesinin yerli üretim olması ile beraber de ön plana çıkıyor. Makinenin 24 aylık garanti süresi bulunuyor ve teknik servis konusunda da sorun çıkmayacaktır yerli üretim olduğundan.


Electrolux EW7W3164LB A Çamaşır Makinesi