Ara

En İyi 50 Motivasyon Filmi Mutlaka İzle!

En iyi motivasyon filmleri mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken dev rehber hazırladım. Neden motivasyon kategorisini seçtim çünkü Yaz bitti Eylül'e girdik online da olsa eğitim başlamak üzere ve insanlar çok yoğun iş temposunu başlıyorlar bu noktada hepimizin ihtiyacı olan şey konsantrasyon ve motivasyon Bu listede ki filmlerin bir çoğumuza çok iyi geleceğini düşünüyorum.


En İyi 50 Motivasyon Filmi
En İyi 50 Motivasyon Filmi

Bu arada listeyi karışık yaptım IMDb puanına ya da kendi beğenmeleri sıralamadı Ayrıca çok Filmimiz olduğu için hızlı hızlı birkaç cümle önermeler şeklinde geçeceğiz ilk filminden başlayalım.En İyi Motivasyon Filmleri


Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

Tanrıyı Oynayanlar

Kör Nokta

Zeka Pırıltısı

Coco

Umudunu Kaybetme

Doktor strange

Ölü Ozanlar Derneği

Gandhi

Joy

Sosyal Ağ

Kurucu / The Founder

Steve Jobs

Einstein and Eddington

Mary & Max

Can dostum / Good Will Hunting

Tatlı Bela / Erin Brockovich

Edmond

Sol Ayağım / My Left Food

Queen Of Katwe

Dangal

Temple Grandin

Rüzgar Yükseliyor

Whiplash

12 Yıllık Esaret

Cennet Sineması / Cİnema Paradiso

Ölümsüz Anlar

Yes Men

Ekim Düşü / October Sky

Edebiyat ve Patates Turtası Derneği

Koç Carter

Milyonluk Bebek

Yedek Parçalar

Şeflerin Masası / Chefs Table

Milyoner / Slumdog Millionaire

Kahraman Çocuk

Muhteşem Münazaracılar

Zootopia

Hayatımın Maçı

Sınıfın Önünde

Zoraki Kral

Gizli Sayılar

Cesur Yürek

Akıl Oyunları

Mucize / Wonder

Yukarı Bak / Up

Marslı / The Martian

Anigma / The Imitation Game

3 Aptal / 3 Idiots


Rüzgarı Dizginleyen ÇocukAfrika'da yaşanan bir kıtlık ve bir çocuğun ailesini Hatta Köyü kurtarma çabası bu yokluğun içinde bir çocuğun mucitlik peşinden nasıl hırsla inançla koştu görünce şehirlerde bu kadar varlığın içinde ne kadar verimli yaşadığımızı ne kadar üreten yaşadığımızı sorgulanacaksınız izlemeniz gereken çok güzel filmlerden birisi.


Tanrıyı OynayanlarGerçek yaşanmış bir hikaye arkadaşlar William Thomas bir yerde işe giriyor hademe olarak el becerileriyle bazı yetenekleriyle orada çalışan bir doktoru hatta ünlü bir doktorun ilgisini çekiyor. Doktor William Thomas yardımcı oluyor yanına asistan

olarak alıyor ama film burada başlıyor zaten William Thomas'ın önünde iki problem vardır siyahidir ve diploması yoktur.


Kör NoktaÇok sevdiğim filmlerden birisi olmuştu kayıp insanın elinden tutulup onun içindeki Cevheri nasıl ortaya çıkartıldığını gösteriyordu. Yani bir insan bir insanın hayatına ne kadar etki edebilir. Bu filmde göreceksiniz ve bu duygusal bir film hem motive edecek film izlemenizi öneririm.


Zeka PırıltısıGirişimci işte üniversiteye yeni başlamış ya da üniversite sıralarında olan heyecanı olan hayalleri olan gençlerin özellikle izlemesini önerdiğim filmlerden birisi. Bir mühendisin azmini ve hakkını arama çabasını izliyoruz filmde.


Coco2017 yılında yayınlanmış bir animasyon filmde kendinize dair de çok da bulacaksınız geleneksel ve baskıcı bir aile çocuklarının hayal kurmasının hayallerinin peşinden gitmesine izin vermiyor ama o çocuk zaten bu animasyonun yapılmasına sebep oluyor ve hayallerinin peşinden gidiyor.


Animasyon çocuk filmi gibi gözüküyor ama bence yetişkinlere de inanılmaz mesajlar veriyor sahneleriyle renkleriyle müzikleriyle çok çok güzel bir animasyon aynı zamanda motive edici yanları var aynı zamanda duygusal sahneleri de var. Yani birkaç kez bu çocuk animasyonu gibi gözüken eserde ağlaya bilirsiniz.


Umudunu KaybetmeGirdiği her listede neredeyse bir numara olabilecek motivasyon ilham verici filmlerden birisi daha önce çok kez de önermiştim zaten üstüne çok durmaya gerek yok muhtemelen de incelemişsinizdir. Ama bu 50 filmlik liste de olması gerektiğini düşünüyordum.


Doktor strangeÇok güzel film ama motivasyon film kategorisine girer mi buna tam emin değilim. Peki neden bu listeye koydum öyle bir repliği var ki sırf bu replik yüzünden bir motivasyon filmi olarak görülebilir batılı bir doktor müthiş spritüel yetenekleri olan doğu bilgisinin karşına gidiyor ve şöyle bir soru soruyor. Tüm bunları nasıl başa biliyorsun soruyla karşılık veriyor.


Bilge peki sen nasıl doktor oldun? Doktor da cevaplıyor yıllar süren araştırma, eğitim, sınavlar, çalışma, müthiş mücadele sonucu ben bu şekilde doktor olabildim diyor. Doğu bilgesi de bunları dinledikten sonra sadece küçük bir tebessüm ediyor sanırım doktorun beklediğinden çok daha derin bir şekilde konuya doktorun sorusuna nokta koymuş oluyor.


Ölü Ozanlar Derneği1989 yapımı çok eski bir klasik bir film izlediğinizi düşünüyorum zaten eski geri kafalı statükocu bir okul yönetimi var yeni gelen öğretmenimiz. Tüm bu yapıyı kırıyor ve çocukların tekrardan hayal kurmasını umut etmesini sağlıyor tabi yönetim bundan hiç memnun değildir. Öğretmenler aslında herkes bu filmi izlemeli.


GandhiBiliyorsunuz Hindistan bağımsızlık hareketinin siyasi ve Ruhani lideridir. 1982 yapımı bu film belki sinema açısından çok büyük bir sanat eseri değil ama bu tarz vizyoner ve tarihe damgasını vurmuş insanların hayat hikayelerini bilmeliyiz diye düşünüyorum. Filmde İngilizlerin Hindistan'da nasıl baskı kurduğunu orayı nasıl sömürdüğünü öğreniyoruz.


Ayrıca Gandhi'nin tarihte şöyle bir sözü var. Atatürk İngilizleri yenene kadar tanrının ingilizlerden yana olduğunu düşünüyordum diyor yani bizim kurtuluş savaşımız Hindistan'ın bağımsızlığını kazanmasında çok ciddi bir referans ve motivasyon kaynağı olmuştur.


Joy2015 yapımı hırslı ve çevresindeki aslında birçoğumuz da çevresine benzeyen bir durum bu başarısız vizyonunu kaybetmiş enerjisini kaybetmiş insanların rağmen enerjisini, umutlarını, çalışmayı, başarma hırsını o mücadele ile hiç bırakmamış bir genç kadının yaşanmış hikayesi mücadele etmek, inanmak azim konusunda çok güzel motivasyon filmi özellikle