Ara

En İyi Dijital Kamera

En iyi dijital kamera modelleri, günümüzün en popüler fotoğraf çekme cihazlarından diyebiliriz. Bu cihazlar, basit "doğrult ve çek" modellerinden dSLR tarzı yaratıcı kontrol sunan daha gelişmiş tekliflere kadar çeşitlilik göstermektedir. Performans, çok yönlülük, kullanım kolaylığı ve değer gibi kriterleri hesaba katarak en popüler segment de olanları ve en iyi seçimleri dahil ettik.


En İyi Dijital Kamera


Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi

Sony HX400V / B 20,4 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Fujifilm FinePix S1 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Olympus Stylus SP-100 IHS 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Panasonic Lumix DMC-FX200 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot ELPH 350 HS (Siyah)

Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot A4000IS 16.0 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Sony Cyber-Shot DSC-W830

Sony Cyber-Shot DSC-W800

Sony Alpha a6000 Değiştirilebilir Lensli Kamera

Panasonic DMC-GF7KK Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi (DSLM), 12-32 mm Kit Lensli

Canon PowerShot G1X Mark II Dijital Fotoğraf Makinesi

Panasonic LUMIX LX100 12,8 MP Bas ve Çek Kamerası

Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi

Fujifilm X100T 16 MP Dijital Kamera (Gümüş)


Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi


Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi
Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot SX60 HS, sınıfına göre rekabetçi bir yakınlaştırma aralığı ve sağlam fotoğraf ve video kalitesi sunan mükemmel bir kameradır. Bu ultra yakınlaştırmalı kamera, selefinden (SX50 HS) dört megapiksellik bir artışa sahip ve onu daha yeni DIGIC 6 görüntü işlemcisi ve 65x yakınlaştırma lensi ile eşleştirilmiş 16 megapiksel BSI CMOS sensörüne getiriyor.

Video yetenekleri de önceki modele göre geliştirildi ve daha iyi ses kalitesi için harici bir stereo mikrofon jakı ekleme seçeneğiyle 1080 / 60p kayıt sunuyor. Bu değişikliklere rağmen, PowerShot SX60 HS, selefi ile neredeyse aynı görünüyor, ancak tasarımda genel olarak iyi bir iyileştirme sunuyor.


Yakınlaştırma merceğinden yararlanmayı kolaylaştırmak için birden fazla özellik dahil edildi ve Canon ayrıca kullanılabilirliği artırmak için kontrolleri hareket ettirmeyi seçti. Fotoğraf makinesi JPEG, Raw veya her ikisinde çekim yapabilir ve otomatik veya manuel modlar da çekim yapma olanağı sunar. Performans genel olarak oldukça hızlıdır, ancak bu sınıftaki çoğu kamera gibi, SX60 HS tamamen yakınlaştırıldığında yavaş odaklanabilir. Kamera, eklemli ekran, elektronik vizör ve flaş yuvası içerir.


Bu kamera ayrıca NFC ile dahili WiFi sunar ve yerleşik GPS eksikliğini bir şekilde telafi eden bir akıllı telefonla coğrafi etiketleme özelliği sunar. Piksel gözetmenlerin fotoğraf kalitesinden etkilenmesi muhtemel olmasa da (bir köprü kamerasının DSLR gibi performans göstermesini bekleyen hiç kimse olmayacaktır), görüntüler bu sınıf için çok iyidir. Canon PowerShot SX60 HS, tüm deneyim seviyeleri için uygun birçok özellik sunarken, geniş ve uzun lensi genel olarak mükemmel bir ultra zoom kamera olmasını sağlar.


Sony HX400V / B 20,4 MP Dijital Fotoğraf Makinesi


Sony HX400V / B 20,4 MP Dijital Fotoğraf Makinesi
Sony HX400V / B 20,4 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Sony'nin en yeni amiral gemisi ultra zoom kamerası, bir önceki model HX300 ile aynı temel parçaların çoğu da dahil olmak üzere, genel bir bütün olmaktan çok bir güncelleme sunuyor. Buna aynı 50x zoom lens, 20 megapiksel BSI CMOS sensör ve üç inç eğilebilir LCD ekran dahildir. Bu model için yenilikler arasında NFC'li WiFi, dahili GPS ve ilave harici flaşa izin veren çoklu arabirim yuvası bulunuyor.


Cyber-shot DSC-HX400V / B, gelişmiş Clear Image Zoom (bu, zoom aralığını dijital olarak iki katına çıkarır) ve fotoğrafların otomatik olarak 4K çözünürlüğe dönüştürülmesi gibi özelliklerin eklenmesine olanak tanıyan Sony'nin Bionz X görüntü işlemcisini kullanır. Sony, aynı zamanda kamera arayüzlerini birleştirerek, Sony'nin giriş seviyesi kameralarına daha aşina olan birinin, dik bir öğrenme eğrisi olmadan daha gelişmiş olanları kullanmasına olanak tanıdı. HX400V / B, Raw yakalamayı desteklemese de, tam HD video kaydetme yeteneği sunar.


Genel olarak kamera tasarımı oldukça ergonomik ve kullanımı basit. Sony Cyber-shot DSC-HX400V / B, önceki modele yalnızca küçük bir yükseltme olabilirken, daha fazla bağlantı ve performansa yönelik küçük iyileştirmelerin eklenmesi, bu modelin rekabete ayak uydurmasına ve genel olarak çekici bir paket sunmasına izin verdi.


Fujifilm FinePix S1 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi


Fujifilm FinePix S1 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi
Fujifilm FinePix S1 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

FujiFilm FinePix S1, rakipler arasında nadir görülen, hava koşullarına dayanıklı bir pakette 50x zoom lens sunar. Ultra zoom kamera, 16 megapiksel CMOS sensör kullanır ve hızlı otomatik odaklama ve birçok çekim seçeneği ile hızlı ve çok yönlü performans sunar. Çok küçük veya hafif olmamasına rağmen, kameranın kendisi, ıslak ve soğuk koşullarda bile tutuşu iyileştirmek için geniş bir tutuş ve vücuda kauçuk bir his ile son derece iyi inşa edilmiş ve yüksek kaliteli hissediyor. Bir flaş yuvası flaş eklemeye izin verir ve kamera Raw çekimi destekler.


WiFi dahildir ve ilgili kamera uygulaması fotoğrafları coğrafi etiketlemek için kullanılabilir. Görüntüler, küçük sensörlü bir kameradan beklenebileceklerle ilgilidir; DSLR benzeri görünümün DSLR benzeri performansa dönüşmesini bekledikleri için, bazı insanlar köprü kameralarının ürettiği görüntü kalitesinden hayal kırıklığına uğruyor. Video performansı, görüntü kalitesiyle hemen hemen aynıdır, gün ışığında çok iyi sonuçlar verir, ancak düşük ışık koşullarında bazı sorunlar gösterir. Bununla birlikte, ince ayrıntılar veya fotoğrafları büyütme ve kırpma yeteneği beklemiyorsanız, FujiFilm FinePix S1 iyi bir genel performans ve görüntü kalitesi sunar.


Olympus Stylus SP-100 IHS 16 MP Dijital Fotoğraf MakinesiOlympus Stylus SP-100, 50x zoom lensli 16 megapiksel BSI CMOS sensörünün yanı sıra Olympus'un güncellenmiş TruePic VII görüntü işlemcisini sunar. Olympus bir süredir köprü kamera pazarından çıkmış gibi görünse de, Stylus SP-100 güçlü bir şekilde geri döndüklerini gösteriyor.


Bu ultra yakınlaştırmalı kamera, nesneleri tam yakınlaştırmada izlemeyi ve çekmeyi kolaylaştıran benzersiz bir nokta görüş izleme sistemi kullanır ve bu, herhangi birinin bu kamerayı ana rakiplerinden daha fazla düşünmesinin temel nedenidir. Bunun nedeni, Stylus SP-100'ün yerleşik WiFi, eğimli LCD ekran ve Raw yakalama gibi benzer modellerin çoğunda sahip olduğu birçok özelliğe sahip olmamasıdır; aynı zamanda bir flaş yuvası veya mikrofon girişi eksik. Bununla birlikte, performans oldukça hızlıdır ve kameranın kullanımı genel olarak rahattır.


Görüntü ve video sonuçları en iyi gün ışığında veya iyi aydınlatmayla içeride alınır ve DSLR benzeri bir performans beklemeyenler tatmin olmalıdır. Olympus Stylus SP-100, fotoğraflarınızı büyük ölçüde büyütmek ve kırpmak istediğiniz sürece gündelik vahşi yaşam veya açık hava sporları fotoğrafçılığı için iyi bir seçim olacaktır.


Panasonic Lumix DMC-FX200 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi


Panasonic Lumix DMC-FX200 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi
Panasonic Lumix DMC-FX200 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi

Lumix DMC-FZ200, tüm aralıkta maksimum f2,8 diyafram açıklığı sunan 24x zoom Leica lensli 12 megapiksel CMOS sensör kullanır. Bu, tüm çekimleriniz için daha yüksek hız ve düşük ışık dahil çok çeşitli durumlarda harika çekimler anlamına gelir. Renkleri doğru bir şekilde alıyor ve çekimler çok keskin.


FZ200, birçok kullanılabilirlik özelliği ile birlikte gelir. Kamera, böyle bir ultra zoom kamera için çok önemli olan etkili bir görüntü sabitleme sistemi içerir. Akıllı Otomatik mod özelliği, fotoğraf makinenizi sizin yerinize devralır ve size basit bir bas-çek deneyimi sunar. "Nite Shot" modu, gürültüyü artırmadan bir görüntünün netliğini iyileştirmek için çalışır ve standart bir HDR modu, farklı pozlama seviyelerine sahip alanlarda kontrastı iyileştirir. Yüksek hareketli çekimler yapıyorsanız, birkaç mükemmel seri çekim modu mevcuttur.


1080p60 videoların stereo ses ile kaydedilmesini sağlayan bir film modu dahildir. Video kalitesi mükemmel ve kamera iyi inşa edilmiş ve ele tam oturuyor. Düğmeler iyi yerleştirilmiştir ve işlevleri açıktır. En önemlisi, kameranın hızlı olması, açılması, çekim yapması veya yakınlaştırması için çok az zaman harcamasıdır. FZ200, döndürülebilen ve döndürülebilen 3 inç LCD ekrana ek olarak elektronik bir vizöre sahiptir. Genel olarak Panasonic DMC-FZ200, başka hiçbir şeyden ödün vermeden ultra zoom lens sunan çok yönlü bir kameradır.


Canon PowerShot ELPH 350 HS (Siyah)


Canon PowerShot ELPH 350 HS (Siyah)
Canon PowerShot ELPH 350 HS (Siyah)

Canon PowerShot ELPH 340 HS'nin yerini alan 350 HS, Canon'un bir süredir yapmakta olduğu şeyin güçlü bir devamını sağlıyor. ELPH serisi, şık tasarımı, iyi yakınlaştırması ve kompakt ve uygun fiyatlı bir pakette bulunan iyi özellikleriyle popülerdir.


Ultra kompakt Canon PowerShot ELPH 350 HS, yüksek hassasiyetli 20 megapiksel BSI CMOS sensör kullanır ve 12x yakınlaştırma lensi, boyutuna göre iyi bir aralık ve optik görüntü sabitleme sunar. Tam 1080p HD video çekimi ve saniyede 10,5 kareye kadar seri çekim dahildir. 350 HS, selefi ile aynı küçük 1 / 2.3 yongayı kullanmasına rağmen, genel olarak etkileyici performansı ve boyutu için özelliklerle iyi görüntü ve video kalitesi üretir.


Yeni bir özellik, kameranın konuyu tanımlamasına, odaklamasına ve fikir çekimini elde etmek için çerçevelemesine olanak tanıyan Otomatik Yakınlaştırma özelliğidir. NFC ile WiFi dahildir. Manuel kontroller olmasa da, bu kamera temel bir kameranın nasıl düzgün bir şekilde yapılacağının mükemmel bir örneğidir.


Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi


Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi
Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot S120, genel tasarım açısından önceki model olan S110'dan çok farklı değil, sevilen kontrol özelliklerini, dokunmatik ekranı ve sağlam hissi koruyor. Artık elektronik motor yerine kayan bir anahtarla açılan açılır flaştan başka, en büyük farklardan biri, Canon'un 12 fps'de sürekli seri çekim ve daha hızlı çalışma sağlayan yeni DIGIC 6 görüntü işlemcisidir. Aksi takdirde S120, 12 megapiksel CMOS sensör, 5x zoom lens ve optik zoom ile 1080 / 60p film çekimi sunar. Aynı zamanda f / 1.8 lensli ilk S serisi kameradır (ve piyasadaki en ince kamera) ve düşük ışıkta çalışmayı geliştirir. Kurulum sürecini basitleştirmek için geliştirilmiş WiFi bağlantısının eklenmesi, kolay görüntü paylaşımına ve yedeklemeye izin verir veya sağlar.


Kardeşi Canon G16 ile karşılaştırıldığında, seçim öncelikle tercihe bağlı. S120, daha kompakt bir boyut ve daha az manuel kontrol sunar, ancak maliyeti önemli ölçüde daha düşüktür. Genel olarak, ufak iyileştirmeler Canon PowerShot S120'yi öncekinden daha iyi bir kamera haline getirdi, ancak güncelleme gerektirecek kadar fark yaratmamış olabilir.


Canon PowerShot A4000IS 16.0 MP Dijital Fotoğraf Makinesi