Ara

En İyi Klima Markaları Tavsiyeleri

Güncelleme tarihi: Şub 8


En İyi Klima Markaları Tavsiyeleri fiyat ve performans klima yorumları.
En İyi Klima Markaları Tavsiyeleri

En iyi klima markaları tavsiyeleri arayışında iken genel olarak yaz aylarında tercih edilirken, kış aylarında da kullanılıyor tabi bizler de en iyi klima markaları tavsiyelerin de bulunalım dedik ve sizler için uzun yıllar kullanabileceğimiz en iyi klima marka ve modelleri araştırdık.


Klima tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Her klima markaları aynı özellikleri sunmamakla beraber, Kullanış sürecinde sorun yaşanma ihtimalleri oldukça fazla tercih edilen markaya göre azalma veya artış gösterir.


En basit olan bir modelin bile ne kadar çok enerji harcadığı bile büyük önem arz etmektedir. Tabi kullanıcılar "Peki, en iyi klima markası nedir?" sorusuna takılarak araştırma yapmaktadırlar.


Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klimaların Soğutma ve Isıtma Özellikleri


En İyi Klima Marka Tavsiyeleri


Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 F/P Klima

Vestel Plazma 18 A++ 18000 BTU Klima

LG S3-M18KLRZA ARTCOOL A++ Duvar Tipi Klima

Mitsubishi Heavy SRK50ZS-ST Premium Serisi Inverter Klima

Franke OD FRAME 18 Duvar Tipi Klima

Samsung AR18TXCAAWK/SK Wind-Free Premium Plus Split Klima

Baymak Elegant Plus 9.000 BTU Klima

Demirdöküm A5 Inverter Klima

Arçelik Ekolojik 18325 Inverter Klima

Gree U-Crown Inverter Klima


Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Evleri, iş yerlerini ısıtmak yada soğutmak için klima satın almadan önce dikkat etmemiz gereken detayları biliyor musunuz? İşte en iyi klima tavsiyeleri...


Satın alınacak klimanın ne tür bir klima olacağına net karar almalısınız.

Öncelikli olarak hem ısıtma hem de soğutma özellikleri olacak mı olmayacak mı?. Bir sonraki düşünceniz duvar tipi demek istediğim Split yada salon tipi modeller ile portatif klima modelleri gibi seçenekler arasında hangisine yöneleceğinizi tespit etmelisiniz ki seçenekler azalınca daha kolay ve rahat seçim yapabilirsiniz.


Klimanın kullanışlı hal alması için, nerede kullandığınız çok önemlidir ki kullandığınız yaşam alanının kaç metrekare olduğunu bilmekte fayda var. Mekanın ihtiyacı olan klima potansiyel gücünü ölçmek için bir ustadan yada klima firmasına danışarak ideal bir seçim yapabilirsiniz.


Tabi çok fazla kullanılmayan ortam için alacaksanız ekonomik bir çözüm tercihiniz olacaktır. Çok kullanılan bir yaşam alanınız varsa enerji tasarruflu fonksiyonları yüksek bir model mantıklı bir karar olacaktır.


Ses çıkarmayan sessiz çalışan havayı temizleyen klima modelleri tercih etmelisiniz ki konforlu şekilde uyuyabilirsiniz, uyurken ideal ısılarda kalmasını sağlayabilirsiniz.


Faturalar konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacaktır çünkü; enerji sarfiyatı düşük olan modeller ile sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz montaj ve keşif ekipleri sunan markalar klima satın alırken hem nakliye hem de tercih konusunda içinizi rahatlatacaklardır.


Klimaların Soğutma ve Isıtma Özellikleri


Genel olarak herkes klimaların soğutma özellikli oldukları bilinse de günümüz de artık hem ısıtma hem soğutma özellikleri ile çözüme ulaşmıştır. Klimaların bu özellikleri ile tek klima ile ortamı iklimlendirebilirsiniz.


Soğutma yapmak için klima içerisinde ki gazlar ile mekanda ki ısıyı emerek buharlaştırarak ortamı soğutur. Ortamı ısıtmak için ise aynı işlem yapılıyor, klima içinde ki gazı yoğuşturup ortama üfleyen klimalar mekanda ki soğuk havayı emerek ısıtabiliyor.


Klimaların tercih edilme nedenleri ısıyı kontrol atında tutabildikleri ve çeşitli filtreler ve fonksiyonlar ile mekanın havasını iyi duruma getirerek sterilizasyon sağlıyor.En İyi Klima Marka Tavsiyeleri


En iyi klima marka tavsiyelerini uzman kişiler ile görüşerek inceleme yaptıktan sonra çok satanlar, olumlu puanlar ve yorum toplayan en iyi fiyat ve performans sağlayan en iyi klima modellerini seçtik.


Aşağıda klima tavsiyeleri fiyat ve performans konusunda en iyileri; detaylı araştıran ekiplerimiz bu modeller de sorun yaşama risklerinin çok az olduğunu belirtiyor.


Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 F/P KlimaIsıtma Kapasitesi: 12113 BTU

Soğutma Kapasitesi: 12000 BTU

Enerji Sınıfı - Soğutma : A++

Inverter: Var

Klima Türü: Split (Duvar Tipi)

Ses Seviyesi: 53 dB


Bu klima modelinde ses seviyesi oldukça düşük.(53dB) Bir çok modellerde klimaların çok ses çıkarmalarından ötürü kullanım bakımından çok uygun değildir. Lakin Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 F/P Klima özellik ve kullanışlı olmasından gerek ev, ofis, iş yeri gibi bir çok ortam da ideal bir seçim olacaktır sizin için.


Bu model de enerji sınıfı ise A++'dır. Ayrıntı vermek gerekirse tam bir çevre dostu ve mevsimlere göre verimlilik standartlarına uygun bir modeldir. Klima da otomatik hava yönlendirme sistemi olmakla hassas sıcaklık kontrolü sağlayan teknoloji vardır. Gelişmiş filtreleme teknolojisi ile bulunduğu ortamın havasını sirkülasyona tabi tutuyor.


5 Yıl garanti süreci mevcut, Enerji tasarrufuna yönelik Eco mod özelliği, Opsiyonel wifi özelliği sayesinde telefonunuzdan yönetebilirsiniz.


Vestel Plazma 18 A++ 18000 BTU Klima


Vestel Plazma 18 A++ 18000 BTU Klima yorumları
Vestel Plazma 18 A++ 18000 BTU Klima

Klima Türü: Split (Duvar Tipi)

Enerji Sınıfı: A++

Inverter: Var

BTU (Soğutma Kapasitesi): 18000

Ses Seviyesi: 56 dB

Çift Işıklı LCD Kumanda


İlk tavsiyemizde ki klima tavsiyemize oranla bir tık daha fazla ses yapıyor diyebiliriz. (56dB) 3dB'lik bir ses çıkışı fark yaratmıyor nereden bakarsanız. Iyonizer ve DC Inverter gibi yeni nesil teknolojiler ile zenginleştirilen klima Duvar Tipi Inverter Klima, enerji bakımından tasarruflu ve çalışma konusunda oldukça verimli olmasından başarılı sonuç odaklı performans sağlıyor. Karbon filtre özelliği ile sağlıklı bir havalandırma fonksiyonu olmakla birlikte klima, temiz ve ferah bir hava veriyor.


Akıllı modlar ile 4 mevsim iklimlendirme sağlarken verimli kullanım sağlıyor. Dijital DC Inverter yeni nesil teknoloji ile oda sıcaklığını otomatik algılayarak Vestel plazma klima, çalışma enerji hızını otomatik ayarlarken kullanıcılara enerji tasarruflu bir kullanım sağlıyor.

10 kat etkisi olan aktif karbon filtre, kumaş ve grabül filtrelere kıyasla 10 kat fazla etkisi büyük filtreleme özellikleri ile zararlı olan molekülleri ve kötü kokan kokuları emiyor, böylece daha hijyenik bir hava sağlıyor.


Son derece sessiz uyku fonksiyonu ile oda sıcaklığını ve hava akımını otomatik olarak ayarlayarak sağlıklı ve temiz bir uyku uyumanıza faydası bulunuyor. Enerji tasarruf fonksiyonu ile normal mod özelliklerine göre daha ekonomik enerji tüketimi ile çevre ve bütçe dostu olarak ön plana çıkıyor.

Restart düğmesi bulunan klima, elektrik kesilir ise ve sonrası elektrikler geldiğin de kaldığı moddan devam ediyor ve sizi tekrar ayar yapmanızdan kurtarıyor.


LG S3-M18KLRZA ARTCOOL A++ Duvar Tipi KlimaEnerji Sınıfı: A++

Soğutma Kapasitesi (BTU) : 18000

Isıtma Kapasitesi (BTU): 18000

Ses Seviyesi (dB): 44

Klima Türü: Duvar Tipi (Split)

Inverter: Var


Minimal ve güzel tasarımı ile gözleri üstüne çeken LG Artcool S3-M18KLRZA A++ 18000 BTU Duvar için klima, fazlalaştırılmış fonksiyonları ve teknik konuda özellik eklenerek başarılı bir ısıtma ve soğutma performansı sağlıyor. Çevreye olan dostluğunu kaybetmemek için Inverter klima, özel filtreleme sistemi ile hijyenik bir kullanım sunmaktadır..


LG Artcool Inveter Klima, kompresör hızını sürekli olarak ayarlayarak diğer klimalara oranla çok daha fazla enerji tasarrufu yapıyor.

İyonlaştırıcı avantajı ile klima, 3 milyondan fazla iyonlar ile hem havada hem de ünitesin de oluşan kokuları ve zararlı molekülleri sterilize eder.

LG klima, özel tasarlanan biraz eğimli fan sistemi ile ultra sessiz çalışmaktadır.


Jet Soğutma özelliği, oldukça güçlü hava akışı oluşturan odanın kısa zaman da soğumasını sağlıyor.

4 yöne dağılan, havayı aniden 4 yöne doğru etkili ve hızlı şekilde üfleme yapıyor.

Otomatik algılayarak temizleme fonksiyonu ile ısı esanjörün de zararlı moleküllerin oluşmasının önüne geçer.


Mitsubishi Heavy SRK50ZS-ST Premium Serisi Inverter Klima