Ara

En iyi BB ve CC Krem Tavsiyesi

En iyi bb ve cc krem tavsiyesi vereceğim arkadalar. Bu liste de sizlere, 7 uygun fiyatlı, 7 yüksek fiyatlı en iyi BB ve CC kremlerini her biriyle alakalı deneyimlerimden bahsedeceğim. Umarım çok beğenirsiniz bu kremleri çünkü bir çok arkadaşım severek kullanıyor.


En iyi BB ve CC Krem Tavsiyesi


GARNIER BB CREAM

NARS BB CREAM

L'OREAL SKIN PERFECTION BB

DIOR Hydralife BB CREAM

GOLDEN ROSE BB CREAM

ESTEE LAUDER DayWear BB

FLORMAR BB CREAM 01

MAC BB CREAM

NIVEA BB CREAM

LANCOME CC CREAM

MAYBELLINE BB CREAM

BOBBI BROWN BB CREAM

SLEEK MAKEUP CC CREAM

CHANEL CC CREAM


Garnier BB Cream


Garnier BB Cream
Garnier BB Cream

Benim şahsen BB kremlerle ilk tanıştığım BB krem buydu yani bugüne kadar ilk kullandığım BB krem Garnier'di. İlk zamanlarda çok severek kullanıyordum. Tam da yaz dönemine denk gelmişti bu BB krem furyası. O dönemki hafif bronz tenimle light rengi çok güzel oluyordu. Ama tabii bu arada yapısı ve dokusu, hatta rengi de değişmiş olabilir yıllar içerisinde. Bu benim yeni son aldığım BB kremin light rengi açıkçası bana biraz koyu geldi.


Yüzüm ve boynum arasında gerçekten çok fark oldu. O yüzden boynumla da eşitlemek zorunda kaldım. Ama yapı itibariyle hem kapatıcılığını, hem cilde verdiği o parlak görüntüyü sağlıklı görüntüyü oldum olası çok sevdim. Sadece bana şu aralar light rengi koyu geldiği için uzun süre kullanamayacağım. Bir de aklınızda olsun, bunun karma ve yağlı ciltler için olan ince bir tüpü de var. Enteresandır ben onu pek sevmiyorum çünkü cildimde daha donuk ve mat bir görüntüye yol açıyor. O nedenle ben yine de her cilt tipine uygun olan bu versiyonunu çok seviyorum.

Sizin aklınızda olsun.


NARS BB CREAM


NARS BB CREAM
NARS BB CREAM

Nars'ın gönüllerde taht kuran ürünü. Aslında buna ne BB krem diyebiliriz ne de CC krem diyebiliriz. Daha renkli nemlendirici olarak geçiyor. Bunda da hem normal ve kuru ciltler için bu versiyonunu kullanabilirsiniz. Cildiniz daha karma veya yağlıysa yine uzun, ince bir tüpte olanı karma ve yağlı ciltler için olanını da deneyebilirsiniz. O daha pudra bazlı bir ürün. Bir çok kişinin çok övgüyle bahsettiği bir üründür Nars. Gerçekten bu konuda da bence de çok başarılı. Kapatıcılığı ortadan yükseğe diyebilirim.


Eğer böyle 1,5 kat veya 2 kat uygularsanız bence yüksek bir kapatıcılık elde edersiniz. Kuru ve normal ciltlerin bu çeşidini çok seveceğini düşünüyorum. Ben iki çeşidini de denedim. Ben BB kremlerde birazcık daha parlak bitişlerden hoşlandığım için ve o parlak bitiş beni rahatsız etmediği için yine ben kullanacak olsam hep bu versiyonunu kullanırdım. Başta da dediğim gibi kapatıcılığı orta diyelim ama isterseniz yükseğe çıkartabilirsiniz.


Çizgilere dolmadan tüm gün boyunca cildinizi nemli tutup aynı zamanda da yüksek fiyatlı ve uygun fiyatlı alternatifler arasında en kalıcı olarak değerlendirebileceğim ürünlerden bir tanesi Nars. Bunu bir fondöten gibi düşünebilirsiniz. Normalde fondöten cildinizde ne kadar kalıyorsa Nars'ın bu ürünü de benim cildimde gerçekten o kadar kalıyor. Eğer çok parladıysa pudrayla da sabitleyebilirsiniz. Gerçekten başarılı bir ürün.


L'OREAL SKIN PERFECTION BB


L'OREAL SKIN PERFECTION BB
L'OREAL SKIN PERFECTION BB

L'oreal Paris Skin Perfection ile devam edelim. Bu ürünün de yapısı çok ince fakat nemli süngerle uyguladığınız zaman uyguladığınız her darbede ben ürünün sürekli kalktığını hissettim. Aynı süngerle diğerlerini uyguladım ama Loreal'da bu ufak sünger darbeleriyle ürünün çıkıyor olması ve birazcık da çizgilere doluyor olmasından ötürü çok da fazla bayılarak kullandığım bir ürün olmadı.


Ama yine de cilde güzel adapte oluyor. Hafif bir ürün olduğu için cildinizde kalıntı ve mat, sağlıksız bir görüntüye yol açmıyor ama belki de dediğim gibi nemli süngerin de etkisiyle kalıcılığının çok da iyi olmadığını söyleyebilirim. Gün içerisinde 5 saat sonra cildinizde etkisinin kaybolduğunu görebilirsiniz.


DIOR Hydralife BB CREAM


DIOR Hydralife BB CREAM
DIOR Hydralife BB CREAM

Dior'un BB kremi, yine 30 güneş koruma faktörüne sahip gerçekten muhteşem bir ürün. Cildinizi bebek gibi gösteriyor, kapatıcılığı gayet güzel. Bir BB kremden de öte bütün kusurlarınızı bir anda kapatıyor gibi. Ama ne yazık ki en açık tonu bile inanılmaz derecede pembe alt tonlu. Çok üzüldüm yani bu ürünü uzun süre kullanmayı çok isterdim. Çünkü kapatıcılığı harika, cildinizde yarattığı o bebeksi cilt görüntüsü muhteşem.


Cildinizi nemlendirmesi çok güzel, kalıcılığı çok güzel ama renk konusunda çok başarısız. En açık tonu da aklınızda olsun, açık tenlilerde çok pembe duracaktır. Eğer buğday ve esmer tenliyseniz hiç 2, 3 renklerine bakmayın direkt gidip en açık rengine bakın.


GOLDEN ROSE BB CREAM


GOLDEN ROSE BB CREAM
GOLDEN ROSE BB CREAM

Golden Rose'un BB kremi de yine 25 güneş koruma faktörüne sahip bir ürün. Bunun da yapısı son derece ince, sürümü çok kolay.

Cildinize çok kolay adapte oluyor. Bu rengi de yine en açık rengi, en açık rengi de beyaz ya da açık tenliler için gayet uygun. Kapatıcılığı azdan ortaya diyebilirim.

Belki biraz yağlı ya da karma ciltlerde hafif bir parlamaya yol açabilir.


Genelde zaten BB ve CC kremlerin içerisinde de ekstra nemlendirici olduğu için bu dezavantaj karma ve yağlı ciltler için hep var. O nedenle eğer o parlaklık çok hoşunuza gitmiyorsa Golden Rose'a biraz transparan pudrayla sabitlemek isteyebilirsiniz. Ama onun dışında ciltle bütünleşmesi, çizgilere dolmaması ve cildinizin nefes aldığını hissetmeniz de gayet güzel.


ESTEE LAUDER DayWear BB


ESTEE LAUDER DayWear BB
ESTEE LAUDER DayWear BB

Estee Lauder BB Cream. Her cilt tipinin çok severek kullanacağını düşündüğüm bir ürün. Çünkü bitişi çok parlak değil dolayısıyla karma ve yağlı ciltlerin ekstradan ciltlerini transparan pudrayla sabitlemelerine hiç gerek yok. Kapatıcılığı son derece güzel, yine bunu bir fondöten gibi kullanabilirsiniz. Kapatıcılığı güzel olduğu için haliyle kalıcılığı da 6, 7 saat kadar idare ediyor. Çizgilerinize dolmuyor, tüm gün boyunca cildinizi nemli tutuyor 35 koruma faktörü var, aynı zamanda da ne kadar önemli bilmiyorum ama tüm BB kremler arasında en güzel kokan sanırım Estee Lauder'in… Muhteşem bir salatalık kokusuna sahip.


Benim için sadece tek dezavantajı 01 light renginin açık tenliler için bir tık koyu olduğunu düşünüyorum ama önümüz yaz, ben ne kadar güneşlenmeyi sevmesem de ister istemez insanın rengi böyle minicik bir ton dönüyor. O zaman cildimle de çok güzel adapte olacağını düşünüyorum.


FLORMAR BB CREAM 01


FLORMAR BB CREAM 01
FLORMAR BB CREAM 01

Flormar BB krem. 15 güneş koruma faktörü içeren bir ürün bu da.

Yapısı son derece akışkan. Diğer ürünler gibi birazcık daha yoğun bir yapısı yok o yüzden biraz dikkatli kullanmanızda fayda var. Rengi fena değil, bence açık tenliler için çok rahat adapte edilebilecek bir renk ekstradan boynunuza dağıtmanıza hiç gerek yok. Güzel bir ürün, çok mu kapatıcı? Hayır, kapatıcılığı az ama zaten ben kapatıcılığı az, böyle makyaj yokmuş gibi makyajdan hoşlanıyorum diyenler için uygun fiyatlı, güzel bir alternatif.


MAC BB CREAM


MAC BB CREAM
MAC BB CREAM

Mac'in BB kremi, yüksek fiyatlılar arasında yine en severek kullandığım ürünlerden bir tanesi Mac'in BB Kremi. Bence hafif ürünlerden hoşlananların hiç Mac'den gidip fondöten almasına gerek yok. Hani kapatmak istediğiniz kusurlarınız yoksa ya da yüksek kapatıcılı fondötenlerden ve ürünlerden hoşlanmıyorsanız... Mac'in BB Kremi gayet kışın, yazın, her mevsim size yeterli kapatıcılığı sağlayacak cildinizi ışıl ışıl parlak gösterecek. Çizgilerinize dolmayacak, harika bir ürün.


Yani şöyle söyleyeyim Face&Body'den çok daha fazla kapatıcılığa sahip bir ürün. Hani bana "Face&Body mi BB Krem mi" derseniz, ben size BB Krem derim. Hiçbir şekilde cildinizde ağırlık yapmadan tüm gün boyunca nemli makyajlı, bakımlı ve 6, 7 saate kadar da cildinizde kalan bir ürün. O yüzden en sevdiklerimin başında Mac geliyor.


NIVEA BB CREAM


NIVEA BB CREAM
NIVEA BB CREAM

Gelelim Nivea'ya... Uygun Fiyatlı BB Kremler arasında sanırım en anlaşamadığımız BB krem bu oldu. En açık renginin bu olmasına rağmen kesinlikle açık tenli insanlarda çok çok fazlasıyla koyu kalacağını düşündüğüm bir ürün. Yapısı diğer bahsettiğim ürünler gibi değil. Çok katı ve kalın bir yapısı var. Ve aynı zamanda da kapatıcılığı yüksek fakat cildinizi hem zaten rengi çok koyu olduğu için çok kötü duruyor.


Aynı zamanda da çizgilerinize doluyor. Yani kremsi bir yapısı olmadığından sanki pudra bazlı bir ürün gibi. Anında çizgilerinize dolduğunu söyleyebilirim. Birde ne yazık ki cildi çok mat ve donuk gösteriyor. O yüzden benim uygun fiyatlı alternatifler arasında en anlaşamadığım ürün ne yazık ki bu oldu.