Ara

En iyi Erkek Sonbahar Kış Parfüm Tavsiyesi

Güncelleme tarihi: Şub 8

En iyi erkek sonbahar kış parfüm tavsiyesi olarak parfüm özellikle ofis gibi kapalı ortamlar da erkeklerden duyduğum zaman çok hoşuma giden parfümlerin listesini hazırladım sizler için işte erkekler için en iyi erkek sonbahar kış parfüm tavsiyeleri.


En iyi Erkek Sonbahar Kış Parfüm Tavsiyesi
En iyi Erkek Sonbahar Kış Parfüm Tavsiyesi

En iyi Erkek Sonbahar Kış Parfüm Tavsiyesi


Prada L’Homme Intense

Givenchy Gentleman Edp

Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme

Azzaro Wanted by Night

Chanel Blue De Chanel Edt

Costume National Homme

Christian Dior Eau Sauvage Extreme

Valentino Uomo Intense

Guerlain L’Instant de Guerlain Extreme Edp

Cartier Declaration Edp


1.Prada L’Homme IntenseKadını ve erkeği birbirinden ayıran benzersiz bir sürümü olarak tekrar bir arada buluşturan bir seri.

PRADA L'HOMME tam bir anlam yüklemeksiniz bir erkeği net olarak tanımlamaktadır.

Ürün İçeriği: Amber, Prada'nın yoluyla şekillenerek ve başrolde İris ile birleşiyor.


Ofiste çok rahat kullanabilirsiniz kapalı ortamlarda daha çok kışa ve son bahara yakışıyor. Yani aşırı yaz sıcakları haricinde her daim kullanabileceğiniz bir parfüm bence ilkbahar soğuklarında da olur.


2.Givenchy Gentleman Edp


Givenchy Gentleman Edp
Givenchy Gentleman Edp

Karizmatik ve baştan çıkartan Gentleman kişileri, markaları takip etmeyen tek başına lider! Son derece oldukça cesur ve çekici kokuya sahip, modernleşmiş bir Givenchy klasik diyebiliriz.


İris baskın bir parfüm çok hafif bir karabiber ve lavanta hissiyatı var sonra tarçın ve karanfille birlikte vanilya eklenmeye başlıyor ki çok çekici olmuş. Kış ve sonbahar da kullanılabilir yaz sıcakların da çok tercih edilmeyebilir.


3.Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme


Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme
Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme

Açılışını baharatlı yapıyor ve özellikle o kaküleyi hissediyorsunuz ve biraz bergamot havası var. Bu parfümün içerisin de hafif biraz tatlılık var. Performansı eğer takmıyorsanız gerçekten güzel kokan bir parfüm sürekli tazelerim diyorsanız her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz bence gece olduğu yazıyor üstünde ama size kalmış artık ve son bahar ve kış ayların da uygun bir parfüm.


4.Azzaro Wanted by Night


Azzaro Wanted by Night Parfüm Tavsiyesi
Azzaro Wanted by Night

Özellikle kadınların da beğeneceğini düşünüyorum baharatlı bir yapısı var. Geceye daha uygun. Açılışında meyveler var içerisin de mandalina hissi çok yüksek sonraların da tarçın, tütün hissiyatı ile beraber vanilyadan gelen bir tatlılık var. Kış ve sonbahar için ideal olup yaz sıcaklarında kesinlikle kullanılmaz.


5.Chanel Blue De Chanel Edt


Chanel Blue De Chanel Edt parfüm tavsiyesi
Chanel Blue De Chanel Edt

Kimseyi rahatsız etmeyeceğiniz ve bir çok ortam da rahatlıkla kullanabileceğiniz ve özellikle ilkbahar ve yazın tercih edebileceğiniz ferah bir parfüm aslında. Açılışını narenciye notaları ile yapıyor. Zencefil, pembe biber, tütün hissi var.6.Costume National HommeOldukça kuvvetli bir parfüm kesinlikle soğuk hava parfümü kapalı ortamlarda sizi boğabilir. Baharatsı ve odunsu bir parfüm açılışında karanfil, tarçın ve kekik çok sert açılışı var ama giderek yumuşuyor. Performansı çok iyi teniniz de kalıcı yayılımı çok güzel kendini hissettiren bir parfüm. 25 yaş üstü için ideal ve tam bir kış parfümü.


7.Christian Dior Eau Sauvage Extreme


Christian Dior Eau Sauvage Extreme parfüm tavsiyesi
Christian Dior Eau Sauvage Extreme

35 yaş üstüne yakıştırdığım bir parfüm. Aromatik, otsu bitki içerikli açılışını narenciye ile yapıyor hemen sonrasın da lavanta hissediyorsunuz biberiye var, defne var, fesleyen var gerçekten güzel bir kombinasyon olmuş özellikle ilk bahar ve son bahara çok yakılacaktır. Yazın belki biraz ağır olabilir.


8.Valentino Uomo Intense


Valentino Uomo Intense parfüm tavsiyesi
Valentino Uomo Intense

İris baskın bir model yine, iris burada nasıl bir hava veriyor. Makyaj çantası, ruj efekti veriyor ve irise kremsi bir vanilya eşlik ediyor, tonga eşlik ediyor zaten vanilya ve tonga tatlandırıyor aynı zaman da zaten. Tende kurudukça da deriyi hissediyorsunuz kış soğuklarına, sonbahar soğuklarına yakışacağını düşünüyorum ben bu parfümün. Çok daha fazla yerler de kullanabilirsiniz ama bir akşam yemeğin de çok güzel olacaktır.


9.Guerlain L’Instant de Guerlain Extreme Edp


Guerlain L’Instant de Guerlain Extreme Edp Parfüm Tavsiyesi
Guerlain L’Instant de Guerlain Extreme Edp

Narenciyeler ile bir açılış yapıyor sonra o çikolatamsı hissediyorsunuz daha sonra baharatlı bir hava var. Orta notaların da çay yaprakları eşliğin de çiçeksi bir dokunuş var. Sandal ağacının da çok güzel bir kremsi yapısı var. Kapalı ortamlar da boğucu olabilir ama açık ortamlar da özellikle kışın çok güzel kokacaktır.


10.Cartier Declaration Edp


Cartier Declaration Edp parfüm tavsiyesi
Cartier Declaration Edp

Oldukça baharatlı bir parfüm hangi baharatlar var peki; kimyon, acı portakal hissiyatı var ve yumuşak deri hissediyorsunuz açılış biraz sert fakat kuruduktan sonra teninizde koktukça bayılacaksınız. Özellikle kış ayları için ideal bir parfüm.