Ara
 • Kesfeet

En Ucuz En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2020

En ucuz en iyi oyun dizüstü bilgisayar alacaksınız fakat hangisi daha iyi araştırıyorsunuz, biz sizin için en iyi en ucuz oyun bilgisayarlarını araştırdık. 1080p'de yüksek veya ultra ayarlarda yeni oyunların çoğunu oynayabilen bir dizüstü bilgisayar için 2.000 $ 'ı düşürmenize gerek yok - 2019'da bunu 1.200 $' dan daha düşük bir fiyata sahip bir dizüstü bilgisayarda alabilirsiniz.


Dokuz ucuz oyun dizüstü bilgisayarını araştırmak ve test etmek için 60 saatten fazla zaman harcadıktan sonra, Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL'nin mükemmel bir değer olduğunu ve uzun oyun seanslarında yeterince soğuk kaldığını gördük .


En Ucuz En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı


Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL Predator Helios 300, düşük bir fiyata mükemmel performans sunar ve tavsiye ettiğimiz özelliklere sahip yeterince serin tutan tek dizüstü bilgisayardır. Ayrıca, daha fazla belleğe ve yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahiptir.
En ucuz oyun dizüstü bilgisayarı

Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL

En ucuz oyun dizüstü bilgisayarı

Predator Helios 300, düşük bir fiyata mükemmel performans sunar ve tavsiye ettiğimiz özelliklere sahip yeterince serin tutan tek dizüstü bilgisayardır. Ayrıca, daha fazla belleğe ve yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahiptir.


Acer Predator Helios 300 bileşenlerini tutan bizim tavsiye edilen özellikleri ile sadece oyun dizüstü olduğunu ve değil çok ısındığında veya parmaklarınızı yanacak böylece, en sık dokunmak oyunlar sırasında yeterince havalı yüzeyleri. Ayrıca, 16 GB RAM ve yüksek yenileme hızına sahip ekran gibi kullanışlı ekstralarla birlikte gelir.


Klavye ve izleme paneli duyarlı ve rahattır ve gelecekte daha fazla depolama alanı istiyorsanız dizüstü bilgisayarı yükseltmek kolaydır. Ancak hayranları oyun sırasında can sıkıcı bir vızıltı çıkarır, pili tam bir gün dayanmaz ve bir ton bloatware ile birlikte gelir.


PH315-52-78VL modelini öneriyoruz6 GB ayrılmış belleğe sahip bir Nvidia GeForce GTX 1660Ti grafik işlemcisi, Intel Core i7-9750H işlemci, 16 GB RAM, 256 GB katı hal sürücüsü ve 15 inç 1920 × 1080 144 Hz ekran ile. Test ettiğimiz başka hiçbir dizüstü bilgisayar, fiyatına göre bu kadar oyun performansı sağlamıyor.


Bütçe seçimi


oyun bilgisayarı

Acer Nitro 5 AN515-54-51M5

Daha ucuz, daha az güçlü

Acer Nitro 5, 1.000 doların altındaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarıdır, ancak uzun yıllar daha zorlu oyunlar oynamayacak ve ekranı o kadar güzel değil. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarınızı iş ve oyun dışı görevler için kullanmanız gerekiyorsa, çok daha uzun pil ömrüne sahiptir.


1.000 dolardan daha düşük bir oyun dizüstü bilgisayarı istiyorsanız, Acer Nitro 5'i edinin. Daha zayıf grafikleri, en yeni, en zorlu oyunları da oynamayacak ve VR'yi desteklemiyor, ancak klasik oyunlar ve daha az talepkar modern oyunlar için yeterince güçlü. Nitro 5 yeterince soğuk tutar; varsayılan hayranları Predator Helios 300'lerden biraz daha az can sıkıcı olsa da, maksimum hızda çalışırken aynı derecede gürültülüler. Klavye ve izleme paneli sağlam, ancak Nitro 5'in ekranı o kadar hoş değil - kırmızılar ve yeşiller donuk görünüyor ve ekranın standart 60 Hz yenileme hızı var.


Nitro 5, Helios 300'den birkaç saat daha fazla pil ömrüne sahiptir, ancak bu, dizüstü bilgisayarlarına tüm gün dersleri tamamlamak için ihtiyaç duyan öğrenciler için daha uygundur. Ancak kapağı biraz daha esnek ve Nitro 5, en iyi seçimimiz kadar bloatware ile birlikte geliyor. AN515-54-51M5 modelini öneriyoruz 4 GB ayrılmış belleğe sahip bir Nvidia GeForce GTX 1650 grafik işlemcisi, Intel Core i5-9300H işlemci, 8 GB RAM, 128 GB katı hal sürücüsü, 1 TB sabit sürücü ve 15 inç 1920 × 1080 ile 60 Hz ekran.


Bu kimin için


Acer Oyun Bilgisayarı En ucuz

Fotoğraf: Michael MurtaughBütçeye uygun bir dizüstü oyun bilgisayarı satın almak için daha iyi bir zaman hiç olmamıştı. İlk defa, yaklaşık 1.200 $ 'lık oyun dizüstü bilgisayarları, 60 fps veya üzerinde 1920 × 1080 çözünürlükte çoğu yeni oyunu yüksek ayarlarda veya daha iyi bir şekilde oynayabilir - mükemmel performans elde etmek için daha güçlü bir dizüstü oyun bilgisayarına 2.000 $ harcamanıza gerek yoktur.


Daha da önemlisi, yapmamalısınız: Şu anda, RTX 2070 ve RTX 2080 grafiklere sahip dizüstü bilgisayarlar, çoğu oyun dizüstü bilgisayarındaki 1080p ekranlarda değerli performans avantajları sunmuyor ve ekstra maliyete değmezler.


Ve 2019 itibariyle, 1.200 $ aralığındaki bazı oyun dizüstü bilgisayarları, daha önce çok daha pahalı modellere düşürülen özellikler olan yüksek yenileme oranlı ekranlara ve RGB klavyelere sahip.

Ayrıca 1000 $ 'dan daha az harcayabilir ve klasik oyunlar ve Apex Legends , Overwatch veya Playerunknown's Battlegrounds gibi daha az talepkar modern oyunlar için size hala iyi hizmet verecek bir dizüstü bilgisayar edinebilir ve çoğu oyunu en azından orta ayarlarda oynamasını bekleyebilirsiniz. önümüzdeki birkaç yıl için.

Şu anda, RTX 2070 ve 2080 grafiklere sahip dizüstü bilgisayarlar, çoğu oyun dizüstü bilgisayarında 1080p ekranlarda değerli performans avantajları sunmuyor ve ekstra maliyete değmezler.Daha fazla harcama yapmak size biraz daha iyi performansa (yaklaşık yüzde 5 ila 10 ) ve ışın izleme ve derin öğrenme süper örnekleme (DLSS) desteğine sahip daha ince, daha taşınabilir, ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar satın alabilir . Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu özelliklerin daha fazla oyunda görünmesini bekliyoruz, ancak şu ana kadar yeterince oyunda kullanılmıyorlar ve şu anda ekstra maliyete değecek kadar performansı olumsuz yönde etkiliyorlar.

En büyük önceliğiniz en yeni oyunları QHD veya 4K çözünürlükte maksimum grafik ayarlarında oynamak değilse veya oyun oynamak istiyorsanız ancak okul veya iş için uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, bu seçimler tam size göre. Ancak ultra ayarlarda 4K'da yeni oyunlar oynamak istiyorsanız, daha güçlü grafikler sunan bir masaüstü bilgisayarla daha iyi durumda olursunuz. 1.200 dolarlık bir masaüstü bilgisayar, aynı fiyata bir dizüstü bilgisayardan çok daha güçlüdür ve gelecekte onu daha kolay yükseltebilirsiniz.

İster ilk kez bir dizüstü oyun bilgisayarı alıyor olun, ister artık oyun oynamayan eski bir modeli değiştiriyor olun, hangi oyunları oynayacağına ve oynayamayacağına (ve hangi ayarlarda) bir göz atın. Notebookcheck'in Dizüstü Bilgisayar Grafik Kartları çizelgesindeki kullanışlı Bilgisayar Oyunları . Seçimimizde VR için hazır Nvidia GeForce GTX 1660 Ti grafikler var ve bütçe seçimimiz bir GTX 1650 GPU'ya sahip.


Nasıl seçtik


Bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarları fiyatlarını düşük tutmak için değiş tokuş yapmak zorundadır, ancak önem sırasına göre bakmanız gerekenler şunlardır:

 • Fiyat: 1.300 $ 'dan daha düşük bir fiyata harika bir oyun dizüstü bilgisayarı alabilirsiniz, ancak 800 $' dan fazla harcamalısınız (istisnai bir satış bulamazsanız). 2019 ortalarından itibaren, Nvidia GeForce GTX 1660 Ti grafik işlemcisi açık ara en iyi fiyat-performans oranını sunuyor. Bu GPU'yu 1.300 doların altındaki dizüstü bilgisayarlarda bulabilirsiniz ve 1080p'de yüksek ve hatta ultra ayarlarda hemen hemen her oyunu oynayacaktır. GTX 1650'yi bazı dizüstü bilgisayarlarda yaklaşık 900 $ 'a bulabilirsiniz, ancak GTX 1660 Ti dizüstü bilgisayarların genellikle daha pahalı olmadığını ve GTX 1650'nin yaklaşık yüzde 60 daha yavaş olduğunu keşfettik.. GTX 1650'yi seçerek şimdi birkaç yüz dolar tasarruf etseniz de, mümkünse GTX 1660 Ti'li bir dizüstü bilgisayar için tasarruf etmenizi öneririz, çünkü daha uzun yıllar daha yüksek ayarlarda oyun oynamaya devam edecek. 800 $ 'dan daha düşük bir fiyata iyi bir oyun dizüstü bilgisayarı alamazsınız - bu tür dizüstü bilgisayarlardaki grafik işlemcileri, yüksek ayarlarda gelecekteki oyunlar bir yana, mevcut AAA oyunlarını kaldıramaz.

 • Verim:

 • Grafikler: Dizüstü bilgisayarınızın grafik işlemcisini yükseltemezsiniz ve köşeleri keserseniz, yeni oyunlar oynamaya devam etmek için yeni bir bilgisayar için daha erken para harcamanız gerekir. Notebookcheck'in testleri , 2019'un Metro Exodus'unda yüksek ayarlarda GTX 1660 Ti'yi 48 fps'de gösterirken, GTX 1650 neredeyse 31 fps'de zorlukla çiziyor. Ancak geçen yılki Assassin's Creed Odyssey ve Shadow of the Tomb Raider'da yüksek ayarlarda GTX 1660 Ti, 60 fps eşiğinin oldukça üzerinde bir performans sergiliyor ve GTX 1650, bolca oynanabilir 47 fps'ye ulaşıyor. Ve her iki GPU da Overwatch'ta 1080p'de "epik" ayarlarda kolayca 60 fps'yi geçebilir . GTX 1660 Ti, VR'yi desteklerGTX 1650 ise bunu yapmaz. (Bu kartların Max-Q sürümlerini önermiyoruz çünkü üreticiler performanslarını özelleştirebilirler; tam sürümler daha öngörülebilir performansla fiyat aralığımızda mevcuttur.)

 • Video belleği: Dikkate alınması gereken diğer bir özellik, bir grafik işlemcisinin ayrılmış video belleği olan VRAM'dir. GTX 1660 Ti'de 6 GB ve GTX 1650'de 4 GB bulunmaktadır. Ne kadar VRAM'e ihtiyacınız olduğu , kullandığınız çözünürlüğe (bu durumda 1080p), oynadığınız oyunlara ve bunları oynadığınız ayarlara bağlıdır. Çoğu oyun 1080p'de 4 GB'den fazla VRAM'e ihtiyaç duymaz, ancak bazı yeni, daha zorlu oyunlar daha fazlasını kullanabilir.

 • İşlemci: Dizüstü bilgisayarınızın, GPU'nun darboğazını önlemek için yeterince güçlü bir işlemciye ihtiyacı vardır. Testlerimiz, GTX 1660 Ti grafik işlemcisinin en iyi altı çekirdekli Intel Core i7-9750H işlemci ile eşleştirildiğini buldu; GTX 1660 Ti, dört çekirdekli Core i5-9300H işlemci ile eşleştirildiğinde, GTX 1650'den biraz daha iyi performans gösterdi. Ancak GTX 1650, Core i5 ile hiç de sınırlı değildi. Ryzen 3750H işlemcili dizüstü bilgisayarları devre dışı bıraktık çünkü Core i5-9300H'den yüzde 20 ila 30 daha yavaş ve çok daha ucuz değil.

 • Bellek: Harika bütçeli bir dizüstü oyun bilgisayarı ayrıca en az 8 GB RAM'e sahip olmalıdır - çoğu oyun için bol miktarda - ancak 16 GB (veya daha fazlasını eklemek için alan), özellikle de canlı yayın yapıyorsanız daha da iyidir.

 • Katı hal sürücüsü: Katı hal sürücüsü, önyükleme sürelerini hızlandırır ve oyunlardaki yükleme sürelerini azaltır, bu nedenle tüm önerilerimizde SSD'ler bulunur. Bu fiyat aralığındaki bazı oyun dizüstü bilgisayarlarında 1 TB sabit sürücü depolama alanı bulunur ve SSD yoktur, ancak bu durumlarda kendinize bir SSD eklemenizi öneririz . En az 250 GB katı hal sürücüsünü tercih ediyoruz çünkü 128 GB, işletim sisteminizden ve birkaç oyundan fazlasını tutmayacaktır.


 • Isı: Etkili bir soğutma sistemi olmadan bir dizüstü oyun bilgisayarı aşırı ısınır ve bu da oyun performansını yavaşlatabilir, dizüstü bilgisayarın ömrünü kısaltabilir ve hatta sizi yakabilir.1 Hiçbir dizüstü oyun bilgisayarı tamamen serin tutamaz - CPU ve GPU'dan gelen tüm ısı bir yere gitmelidir. Ancak, WASD tuşları (genellikle oyun içi hareketi kontrol eder) ve sol avuç içi dayanağı gibi iç kısımlarını ve yüksek temas alanlarını serin tutmalıdır. Ciltle daha az doğrudan temas ettiğiniz alanlarda bir dizüstü bilgisayarın ısınması daha affedilir.

 • Gürültü: Gürültülü fanlar, havalı bir dizüstü bilgisayar için makul bir ödünleşmedir, ancak ideal olarak bir oyun dizüstü bilgisayarı, hoparlörleri yüksek fanlarla boğmadan yüksek temas alanlarını serin tutabilir. Taraftarlar, oyun dışı aktiviteler sırasında da patlamamalı.

 • Klavye: Klavye , oyun girişlerinin çoğunda kullandığınız için en önemli arayüzdür. Rahat ve duyarlı olmalı.

 • Ekran: 15 inçlik dizüstü bilgisayarlar, ekran boyutu ile göreceli taşınabilirlik arasında iyi bir denge kurar ve bütçemize uygundur. En ucuz dizüstü oyun bilgisayarı için yaptığımız her seçimin 1920 × 1080 ekrana sahip olması gerekir - istisnasız. Daha düşük çözünürlükler berbat görünüyor ve bu GPU'lar zaten 1080p'nin üzerindeki çözünürlüklerde oyunları iyi oynayamıyor. Bu fiyat aralığındaki birkaç dizüstü bilgisayarda artık yüksek yenileme hızı (120 Hz veya 144 Hz) paneller var, bunlar Overwatch veya Doom gibi birinci şahıs oyunları için güzel bir bonus ; yenileme hızı ne kadar yüksekse, kare hızı da yüksek olduğu sürece o kadar yumuşak animasyonlar görünür.2 IPS ekranları genellikle TN panellerdendaha parlak ve daha doğru renklidir , ancak aksi takdirde gereksinimlerimizi karşıladıysa TN panelli bir dizüstü bilgisayarı ekarte etmedik.

 • İzleme Dörtgeni: Oyun oynarken muhtemelen bir fare kullanacaksınız, ancak düzgün bir izleme dörtgeni Web'de gezinme ve günlük görevler için hala önemlidir.

 • Taşınabilirlik: Bütçesi kısıtlı olan kişiler, dizüstü oyun bilgisayarlarını okul veya iş için günlük dizüstü bilgisayarları olarak kullanma eğilimindedir. Bu nedenle pil ömrü, boyutu ve ağırlığı bu kategoride geleneksel oyun dizüstü bilgisayarlarından daha önemlidir.

 • Yükseltilebilirlik: Belleği ve depolamayı yükseltmek için dizüstü bilgisayarın alt panelini kolayca çıkarabilmeniz gerekir, çünkü özellikle bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarları fiyatları düşük tutmak için daha az içerir.

 • Yazılım ve bloatware: Bir oyun dizüstü bilgisayarı, fanları, performansı ve aydınlatmayı kontrol etmek için bir yazılımla birlikte gelmelidir. Bütçe oyun dizüstü bilgisayarları, fazla miktarda bloatware ile birlikte gelir, ancak Kaldırmalı mıyım? bunu kolayca kaldırabilirsiniz.

 • Yapı kalitesi: İyi yapım kalitesi önemlidir, ancak bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarlarında nadirdir. Birçok ucuz dizüstü bilgisayar, hafif basınç altında esniyor ve gıcırdıyor, ses boş ya da plastik oluyor ve titrek kapakları var. İyi yapılmış bir dizüstü bilgisayar, yıllarca kullanıma (ve ara sıra kötüye kullanım) daha iyi dayanır, ancak aynı zamanda daha pahalıya mal olur.

Bu kriterlere göre, 2019'da dokuz dizüstü bilgisayarı test ettik. Altı tane GTX 1660 Ti grafik kartıyla test ettik: Acer Predator Helios 300 , Asus ROG Strix G GL531GU , Dell G5 15 Gaming (5590) , Dell G7 15 Gaming (7590) , Lenovo Legion Y545 (15 ″) ve Lenovo Legion Y540 (15 ″) . Ve üçünü GTX 1650 grafikleriyle test ettik: Acer Nitro 5 , Acer Nitro 7 ve Dell G3 15 Gaming (3590)


Nasıl test ettik


Yarışmacıları, en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarımızda yaptığımız gibi aynı titiz testlerden geçiriyoruz . Her bir dizüstü bilgisayarı ultra ayarlarda yarım saat Overwatch oynayarak test ettik - popüler bir oyun, ancak çok fazla yorucu değil - ve sonra finalistlerimizi VSync ile ultra üzerinde 30 dakikalık Shadow of the Tomb Raider oynayarak grafiksel olarak daha zorlu bir oyunla test ettik. kapalı. Dizüstü bilgisayarların iç sıcaklığını HWMonitor kullanarak ölçtük ve yüzey sıcaklığını klavyenin çeşitli noktalarında ve bir IR termometre kullanarak alt tarafta ölçtük.

Finalistlerin her birini klavye, izleme paneli, ekran ve hoparlörler hakkında bir fikir edinmek için daha fazla çalışma ve oyun için kullandık. Bir Spyder4Pro kolorimetre kullanarak, (metrekare, cd / m başına veya kandelalık 150 sirke bizim finalistlerin ekran arka ışıklarını ayarlamak ² ) ve Web sayfaları, e-posta, Google docs ve video dolaşılan bir Web tarama pil testi yaptı. Her bir dizüstü bilgisayarı aynı parlaklığa ayarladığımız için sonuçlar doğrudan karşılaştırılabilirdi.


Seçimimiz: Acer Predator Helios 300


Bizim seçimimiz


En Ucuz En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayar

Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL

En ucuz oyun dizüstü bilgisayarı

Predator Helios 300, düşük bir fiyata mükemmel performans sunar ve tavsiye ettiğimiz özelliklere sahip yeterince serin tutan tek dizüstü bilgisayardır. Ayrıca, daha fazla belleğe ve yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahiptir.


Acer Predator Helios 300 oyunlar sırasında serin yeterince tutar önerdiğimiz özellikleri ile sadece oyun dizüstü, artı 16 GB RAM ve yüksek yenileme hızı gibi yararlı ekstralar ile birlikte geliyor ekrana-ve etkileyici ucuz. Klavye ve izleme paneli duyarlı ve rahattır ve gelecekte daha fazla depolama alanı istiyorsanız dizüstü bilgisayarı yükseltmek kolaydır. Hayranları oyun sırasında sinir bozucu bir vızıltı üretir, pil ömrü tam bir gün sürmez ve bir ton bloatware ile birlikte gelir, ancak test ettiğimiz başka hiçbir dizüstü bilgisayar, fiyat için bu kadar oyun performansı sağlamaz.

6 GB ayrılmış bellek, Intel Core i7-9750H işlemci, 16 GB RAM, 256 GB katı hal sürücüsü ve 15- Nvidia GeForce GTX 1660 Ti grafik işlemcisine sahip PH315-52-78VL modelini öneriyoruz. inç 1920 × 1080 144 Hz ekran. Genellikle 1.200 $ civarındadır ve bu özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar için mükemmel bir fiyattır. Daha ucuza satışta bile gördük.


Adını Yunan güneş tanrısından almasına rağmen, Helios 300, testlerimizde yeterince soğuk tutan, önerdiğimiz özelliklere sahip tek dizüstü bilgisayardı. Yarım saatlik Overwatch'tan sonra, Helios 300'ün WASD tuşları - çoğu oyunda hareketi kontrol eden ve en çok dokunduğunuz tuşlar - 104 ° F'ye (40 ° C) ulaştı.


Bu, dokunulduğunda sıcak hissettirdi ve terlemeye neden olabilirdi, ancak tuşlar, test ettiğimiz diğer dizüstü bilgisayarlardan çok daha soğuktu ve aynı testte 110 ° F'ye (hatta 43 ° C) yaklaştı. GTX 1650 grafik kartı ile test ettiğimiz Acer Nitro 5 ve önerdiğimiz özelliklerde bulunmayan Asus ROG Strix G, bu t