Ara

Mutlu Evlilik İçin 42 Tavsiye Tespit!

Mutlu evlilik için tavsiye Evlilikte mutlu olmanın yollarını buldum benim fikirlerim değil şahsen bizzat uzmanlardan ve tabi bir çoğunu duymuş hatta unutmuş olabilirsiniz. Mutlu bir evlilik sağlayacak bu liste. Bununla ilgili araştırma yaparken çok ilginç bir kaynağa denk geldim Dünya'nın çok farklı ülkelerinde evlilik ilişkiler yüzünden uzmanlaşmış profesyonellerin önerilerini nasihatlarını topladım. Mutlu evlilik için tavsiye listem de cidden çok faydalı bir içerik üreteceğimizi düşünüyorum. Bugün ben çok şey öğrendim ben sizde öğreneceksiniz. 40'tan fazla nasihat öneri okuyacaksınız uzmanlardan lütfen hepsini dikkatlice okuyun. Eğer bir genç olarak okuyorsanız. Zaten hepsi kulağınıza küpe olsun müsaitlerse de anne babana da okumasını öneriyorum. Çünkü herkesin bu liste de öğreneceği çok şey var size iş bekletmeyin bir çay kahve alın hemen başlayalım.


Mutlu Evlilik İçin Tavsiyeler

İyi Bir Dinleyici Olun

Sevgi Mesajları

İltifat Edin

Yardım Edin

Hobiler

Çocuklar İçin Karar Alma

Kıymet Bilmek

Son Gün Olabilir

İletişim Önemli

Doğru Kelimeleri Seçmek

Sinirli Zamanlar

Ailenize Vakit Ayırın

Ayrı Vakit Geçirmek

Saygılı Olun

Kıskançlık ve Yetersiz Duygular

Stresli Olmak

Sakın Gülmeyin Ona

Kötü Düşünmeyin

Değer ve Destek Verin

Boşanma Şakası Yapmayın

Sözlü Teşekkür Takdir Edin

Haklı Olamazsın Her Konuda

Hataları Yüze Vurmak

Sırlarınızı Saklayın

Gergin Anlar da Mola

Her Yaşta Randevu

Anıları Hatırlatın Tekrar Yaşayın

İçimizde Olan Kelebekler

Zayıf Noktalarını Unutun

Birlikte Büyümek

Rakip Olmayın

Ölçülü Özür Dilemek

Teşekkür Edin

Destekleyin

Her Gün Yeni Günİyi Bir Dinleyici Olun


İnsanların konuşmaya ihtiyacı vardır ve sevdiğiniz insanı en iyi dinleyen kişinin siz olmanız dünyanın en güzel hissidir.


Sevgi Mesajları


Kaç yıllık ilişkiniz olursa olsun, kaç yıllık evli olursanız olun sevdiğiniz insana onu ne kadar sevdiğinizi gösterecek mesajlar atmayı sakın unutmayın.


İltifat EdinBu aranızı hep güzel tutmak için güzel bir hile aslında bir şikayet veya eleştiri getirirken önce bir iltifatla başlayın. Eşinizle ilgili bir eleştiri veya hayal kırıklığınızı ona bahsetmeden önce önce bir iltifat edin konuşmanızı bitirdikten sonra da sizden ayrıldıktan sonra kötü hissetmesi için konuşmasının sonuna onu sevdiğiniz bir özelliği söylemeyi ona anlatmayı unutmayın.


Yardım Edin


Birimiz bir şey üzerine çalışırken diğeri mutlaka yardım edebilir miyim diye sormaya özen göstersin. Çoğu zaman insanlar eşlerinin neye ihtiyacı olduğunu otomatik olarak bileceğini var sayıyorlar. Hayır bunu beklemek yerine birbirinize nazikçe bunu sorun. Cidden öyle yapmıyor muyuz? Sevdiğimiz insanın bizim bütün ihtiyaçlarımızı sanki bilebileceğini varsayarak yaşıyoruz. Hayır, yardım edebilir miyim, bir şeye ihtiyacın var mı diye sormak belki de olası bütün soruları ortadan kaldıracak.


Hobiler


Bağımsız hobilere sahip olmanın ve bunları eşinizden baskı veya suçluluk duymadan yapma özgürlüğünün ne kadar önemli olduğunu keşfettik. Birçok aile görüyorum özellikle yeni çiftler bütün hayatları birbirlerininmiş gibi davranıyorlar hayır bağımsız hobilerimiz olmalı onları özgürce yapmalıyız, bunu yaparken de herhangi bir baskı ya da suçluluk duymamalıyız.


Çocuklar İçin Karar Alma


Çocuklar için aldığımız kararlarda birbirimize destek oluyoruz ve kararları birlikte alıyoruz böylece çocuklarımız birinden izin alamayınca diğerine gitmemesi gerektiğini anlıyor. Bunu çok görüyoruz çocuk önce anneden bir izin koparmaya çalışıyor baktı olmadı akşam eve gelince babasına soruyor sanki hiç sormamış gibi arkadan iş çeviriyor aslında böyle konularda anne babalar birlikte hareket ederlerse çocuklar için alacakları kararlara birlikte karar verirlerse çocuklarda böyle şeyler denemeye ücret edemezler.


Kıymet Bilmek


Ev işlerini zaman zaman değiştiriyoruz. Bu birbirimizin nasıl zorluklar yaşadığımızı anlamamızı sağlıyor. Birbirimize daha çok saygı gösteriyor ve takdir ediyoruz. Eşlerden birisi çalışıyorsa, dışarıda çalışan evde oturanın sanki hiçbir şey yapmadım düşünüyor evde oturan dışarıda çalışanın çok rahat bir ortamda oturduğunu düşünüyor, sanki insanlarla uğraşmak yokmuş, dışarıda stres yokmuş gibi düşünüyor. Bunlar birbirlerinin işlerini biraz değiştirseler bir günlük denemeden sonra aslında birbirlerini kıymetini daha çok bilirler.


Son Gün OlabilirBu çok hoş bence kocaman öpücük ve seni seviyorum demeden evden

çıkmasına asla izin vermedim. Hayatın garantisi yok ve bir daha eve gelmeye bilir. Sanıyorum bir kadın yazmış bunu, geldiğinde beni bulamayabilir bu bakış açısı ufak tefek şeyleri hoş karşılamayı sağlıyor. Örneğin horlaması beni rahatsız ettiğinde bunun hayatta olduğunu evde olduğunu benimle olduğunu kendime hatırlatıyorum ne kadar güzel bir ifade.


İletişim Önemli


İletişim hatlarını açık tutmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz iletişimi kesmek en kötüsüdür. Konuşmak işe yaramadığında e-posta, metin hatta mektup bile gönderebiliyoruz. Belki evlenmeden önce yazılan SMS'ler gibi, e mail'ler gibi, mektuplar gibi şeyler denenebilir hem geçmişteki o kıpır kıpır duyguları harekete geçirebilir.