Ara

Nasıl Konuşma Başlatılır 9 Doğru Tespit!

Nasıl konuşma başlatılır yada hoşlandığım kıza nasıl yaklaşmalıyım ve ilk mesaj ne olmalı gibi kafalarınız karışmış durum da ise bu liste tam size göre arkadaşlar işte nasıl konuşma başlatılır listemi sonuna kadar dikkatli okuyun lütfen yararı kesinlikle olacaktır. Analiz yapmak, etüt yapmak, saha araştırması yapmak, konuşacağınız kişiyi analiz etmek iletişim kurmadan önce çok önemlidir. Bilgi güçtür arkadaşlar.


Nasıl Konuşma Başlatılır


İlkler unutulmaz

Kontrollü Tesadüf

Noktaları Birleştir

Üçlü Priz

Wahana

Gevelemeyin

Fikrini Sorun

Destek Önerisi

Mimik Manipülasyon


İlkler unutulmaz


İlkler hiç bir zaman unutulmaz arkadaşlar. İlk karşılaşmada insanlar size notunuzu verirler demek. Dolayısıyla hoşlandığınız kişiyle konuşma başlatırken ilk karşılaşma ilk cümle ve kuracağınız o ilk iletişim en önemlisidir. Eğer ki o iletişimi yanlış kurarsınız o zaman o yanlış olanı böyle silip yeniden üstüne bir şey yazmak zorunda kalırsınız. O yüzden doğru zamanı doğru anı kollayıp çünkü, doğru kişi kadar doğru zamanda önemlidir.


Kontrollü TesadüfNe demek kontrollü tesadüf burada onunla karşılaşmak için böyle doğru anı kollamak demek bunun için pek çok ortak alan var okuldaysanız kantin vardır, işte kantin sırası vardır, fotokopi sırası vardır, işyerinde iseniz kahve sırası vardı, öyle yemeği vardır. Efendime söyleyeyim sokaktaysanız onun köpeğini gezdirdiği belli bir rota vardır, gittiği belli bir market vardır. Yani gözlemledikten sonra onun ne zaman ne şekilde nerelerde seyahat ettiğini nerelerde gezdiğini bilirsiniz kontrollü tesadüfler yaratırsınız kontrollü tesadüfler de sizin kontrollü bir şekilde hoşlandığınız kişiyle iletişim başlata bilmenizi sağlar.


Noktaları Birleştir


Arkadaşlar doğru birkaç tane noktanın birleşiminden oluşur. Yani ne demek doğru bir yere gitmek istiyorsanız ortak noktalarımızı birleştirmeniz gerekir biriyle konuşma

başlatmadan önce onun hangi konularla ilgilendiğini hangi sohbeti açtığınızda o konunun devam edeceğini eğer ki kafanızda aşağı yukarı tasarlarsanız o zaman bu doğru noktaları birleştirerek bir doğru oluşturabilirsiniz. Öncesinde analiz yapmak, etüt yapmak, saha araştırması yapmak, konuşacağınız kişiyi analiz etmek iletişim kurmadan önce çok önemlidir bilgi güçtür arkadaşlar.


Üçlü Priz


Bu ne olsa ki diyorsunuz şimdi, Eğer ki siz tek başınıza eğer bunu yapamıyorsanız bunun için bir üçüncü kişiyi aracı etmeniz yani bir üçgen kurmanız gerekir Eğer ki onu tanıyan üçüncü kişiyle bir buluşma

ayarlarsanız bir şekilde o iki kişi bir aradayken o üçüncü kişiyle kendinizi paralel yan tarafa bağlarsanız o zaman hoşlandığınız kişiyle konuşmak başlatırsınız.


Wahana


Ne ola ki bana bahanenin köküdür arkadaşlar ve he ne kökünden gelir ve

de vahana örtü demektir. Yani gerçekte ast olan bir şeyi üstü örtülmüş şekilde anlatılması anlamına gelir yani bahane üretmek asıl amacınız onunla tanışmak belki onunla arkadaşlık kurmak. Ama siz bir bahane ile bunu örtüyorsunuz burada örtünün kalitesinin örtünün büyüklüğünün falan hiç bir önemi yok burada önemli olan şey sizin kendinizi huzurlu hissedecek yani o konuşmayı başlatacak olan o sıcak tatlış ikilimi bulmanız. Bunu bulursanız yani siz rahat edersiniz o zaman her türlü konuşuyorsun çünkü burada biz aslında amaç olarak sizi o konuşmaya götürmeye çalışıyoruz bahanelerin hiçbir önemi yok yeter ki sizi hedefe götürsün.Gevelemeyin


Arkadaşlar gittiniz yanına konuşacaksınız şey filan dersiniz söyleyeceğiniz şeyleri böyle ağzınızda gevelerseniz. O zaman bu ne ya bunu böyle ince ayar yapmak lazım, bunu bir söküp takmak lazım diyerek yanınızdan uzaklaşırlar. Siz de ilk imaj olarak ağzında bir şeyleri söylemeden önce geveleyen biri olarak kalırsınız yapmayın ne söylediğinizi az önce söylediğim gibi bahaneniz hiçbir önemi yok yeter ki kendinizden emin olun ne söylerseniz söyleyin bunu gevelemeden yapın, saçma olmasın hiçbir önemi yok dediğim gibi burada önemli olan şey söyleyeceğiniz şeyi kendinizden emin olarak söylememiz.


Fikrini Sorun


Fikrini sorun arkadaşlar en iyi konuşma başlatma yöntemlerinden bir tanesidir. Sence üstümdeki nasıl olmuş, sence işte Erasmus'a gitmelimiyim, sence işte Şuradaki iş nasıl olmuş, sence buradaki yemekler nasıl yani karşınızdaki insanın fikrine ihtiyaç duyarsanız o insan kendini ihtiyaç duyuyormuş gibi ister. Size destek olmak için dolayısıyla sizinle iletişim mutlaka kuracaktır hoşlansın ya da hoşlanmasın fark etmez herkes fikrinin sorulmasından hoşlanır. Dolayısıyla sence diye başladınız cümleler kapıyı açacaktır.


Destek ÖnerisiDestek önerisinde bulunun arkadaşlar bakın yardım edin demiyor. Onun için yapmayın onun yaptığı bir şey birlikte hareket etmek üzere destek olun. Yani senin için ödevini yapayım mı değil ya da senin için bu işi yapayım mı değil Çünkü burada artık iletişim kurmuyorsunuz o size o işi devreder ondan sonra iletişiminiz o noktada kopar bir daha ki sefere o işi teslim etmek üzere ancak yaptım demek üzere iletişim kurabilirsiniz ama destek eğer ki vereceğinizi taahhüt ederseniz bu birlikte yaparsınız yani bir şey yaparken bu işi birlikte yapmak ister misin? Sana destek olmamı ister misin?


Sana bu ödevi yapman da destek olmamı yol göstermemi ister misin? Destek olacağım derseniz onu rencide etmemiş olursunuz ama ben senin yerine yapayım derseniz sen yapamazsın ben senin için yapayım da ve karşınızdakini mahcup edersiniz kimsede bu duruma düşmek istemez dolayısı ile iletişim burada keserler ama destek olma taahhüt verirseniz işi birlikte yaparsınız işi birlikte yaparsanız iletişimde kalırsınız.


Mimik Manipülasyon


Eğer ki birini bu şekilde ama tatlış böyle dik dik değil ne bakıyorsun lan dedirtecek şekilde değil tatlı bir şekilde bakarsınız hiçbir şey konuşamıyorsanız bile size şunu soracaktır. Ne oldu yani, ne oldu işte yani şunu da diyebilirsiniz yani bir şey söylemek istiyorum ama ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Çünkü seninle iletişim kurmak istiyorum. Çok samimi çok tatlı ayrıca çok naif yani gerçekten bunların hiçbirini ben yapamam ağabey diyorsanız. Bu da çok güzel bir yöntemdir minik manipülasyonu istediğiniz her yerde her an samimiyeti bozmamak kaydıyla kullanabilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum