Ara

Uygun Fiyatlı Makyaj Önerileri

Güncelleme tarihi: Haz 14

Uygun fiyatlı makyaj önerileri için bugün size çok çok güzel bir liste hazırladım. Şahsen benim çok severek kullandığım, hatta vazgeçemediğim uygun fiyatlı makyaj önerilerimi sizlerle paylaşmak istedim. İsterseniz hemen başlayalım. Bu liste de sıradan gideceğiz. Bazdan başlayacağız. Fondöten, göz altı kapatıcısı gibi makyajın başlangıcından sonuna kadar ki adımlardan ilerleyeceğiz. Herkesin seveceğini düşünüyorum umarım beğenirsiniz tavsiyelerimi.


Uygun Fiyatlı Makyaj Önerileri


Loreal Infailliable Mattıgying Primer

Golden Rose Base

Maybelline Fit Me Matte and Poreless

Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick

Note BB Concealer

Essence I Love Colour Eyeshadow Base

Maybellıne Color Tatoo 24 Hour

H&M Eye Colour To Go

Wet N Wild Comfort Zone

NYX Fwlos Whıte Smoke FWlo3 Lınenlın

Rimmel London Exaggerate Waterproof Black Eye Pencil

Loreal Brow Artist Expert

R De L Mascara Base XXL

Loreal Paris Paradise Mascara

Pastel Waterproof Volume Maskara

R De L Sun Powder

Flormar Loose Powder

Essence Matt Touch Blush

Loreal True Match Highlighter

Golden Rose Highlighter Stick

Maybelline Master Liquid Highligter

Loreal Color Riche Mat Ruj

Maybelline Creamy Matte

Flormar Silk Matte 02


Uygun Fiyatlı Baz Önerileriİlk olarak o yüzden bazdan başlayalım dedim. Ve iki tane alternatif önereceğim, sizin için. Çünkü kimilerimiz daha çok benim gibi karma ve yağlıya dönük ciltler matlaştırıcı baz istiyorlar cildi kuru olanlar ve highlight etkisi sevenler tabii ki aydınlatıcı baz istiyorlar.


Loreal Infailliable Mattıgying Primer


Loreal Infailliable Mattıgying Primer
Loreal Infailliable Mattıgying Primer

Benim en sevdiğim matlaştırıcı baz L'oreal'in Infaıllıble serisinden Mattıgyıng Primer'i.

Genelde bu tarz matlaştırıcı bazlar, fondötenin yapısını bozar ve çok kalın olduğu için fondöteniniz oradan oraya dağılır ve hep böyle yama yama kalır. O yüzden ben hep biraz çekiniyordum matlaştırıcı bazları uygulamayı. Silikon bazlı oldukları için.


L'oreal'in yapısı çok çok ince. Gerçekten süt gibi bir yapısı var. Sürdüğünüz anda cildinizle anında bütünleşiyor. Ve hiçbir şekilde fontöteninizin yapısını bozmuyor. Gün içerisinde fondöteninizin performansını da arttırıyor. O yüzden çok severek kullanıyorum. Karma ve yağlı ciltli olanlar ve matlaştırıcı baz isteyenler kesinlikle tercih edebilirler.


Golden Rose Base


Golden Rose Base
Golden Rose Base

Aydınlatıcı baz isteyenler için de Golden Rose'un çok uzun süredir severek kullandığım bazından bahsedeceğim. Çok fazla aydınlatıcı baz kullanan biri değilim ama yaz geldiği zaman ben de artık böyle ışıltılı etkiyi. Sevmeye başladım makyajımda. Komple yüze de uygulayabilirsiniz, makyaj öncesinde.

Fondöteninizin içerisine bir iki pompa da sıkarak, benim en sevdiğim uygulama şekli o. Hem fondötenin yapısını biraz inceltiyor ve içerisine ışıltı katıyor.


Eğer isterseniz likit bir aydınlatıcı gibi biraz parmağınıza alıp highlight yapılacak bölgelere de uygulayabilirsiniz. Biraz yapısı yoğundur. Elinizde hafif incelttikten sonra uygulamanız çok daha iyi olacaktır. İkisi de çok severek kullandığım makyaj altı bazları.


Uygun Fiyatlı Fondoten ÖnerileriFondöten ile devam edelim. Bunun için iki alternatif önereceğim size.


Maybelline Fit Me Matte and Poreless


Maybelline Fit Me Matte and Poreless
Maybelline Fit Me Matte and Poreless

Maybelline'nın Fit Me fondöteni. Mat bitiş sevenler, mat ama ciltte kesinlikle donuk ve sağlıksız bir matlıktan bahsetmiyorum. Gerçekten porselen etkisi gösteren yapısı incecik, çizgilerinize dolmayan harika bir fondöten.

Ben 110 numarasını kullanıyorum. Çok çok seviyorum. tüm gün boyunca özellikle karma ve yağlı ciltlerin çok seveceğini düşündüğüm bir fondöten. Yağlanmanızı çok iyi kontrol altına aldığı için Performansını çok beğeneceğinizden hiç kuşkum yok.


Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick


Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick
Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick

Gelelim biraz daha kuru ve normal ciltli olanlara. Gün boyunca cildi birazcık daha nemli, saten bitişli olsun. Çok hafif olsun yine çizgilerime girmesin fondöten diyenler için de L'oreal'in Infalillible serisinden Stick fondöteni. Bunda da 120 numarayı kullanıyorum. Çok fazla renk alternatifi var. O yüzden mutlaka cildinize uygun tonu bulursunuz. İkisi de çok güzel. Bu mat olanı normal ciltler, kuru ciltler kullanamaz mı ? Tabii ki kullanabilir. Ama bilin ki bunun bitişi mat diğeri daha fazla saten.


Uygun Fiyatlı Göz Altı Kapatıcı Önerileri


Son zamanlarda özellikle fondöten de daha az kapatıcı ürünlere yönelmeye başladık. Ama söz konusu göz altı kapatıcısı olduğunda hepimiz birazcık daha yüksek kapatma özelliğine sahip ürünleri tercih ediyoruz.


Note BB Concealer


Note BB Concealer
Note BB Concealer

Benim de yüksek kapatma özelliğine sahip uygun fiyatlı en sevdiğim göz altı kapatıcısı kesinlikle Note'un BB Concealer'ı. Gerçekten çok minicik bir damlası bile yeterli oluyor. İsterseniz kendi aplikatörü ile de sürebilirsiniz. Böyle metal bir aplikatörü var, soğuk şekilde göz altınıza yayabilirsiniz ama çok fazla ürün gelebilir. O yüzden ben elime sıkıp, az alıp 1-2 nokta koyup dağıtmayı seviyorum.


Gerçekten çok yoğun olduğu için çok çok az alıp, uzun süre kullanabileceğiniz harika bir kapatıcı. Göz altınıza kesinlikle dolmuyor çizgilerine. Gün boyunca kalıcı olması da çok önemli. İsterseniz T bölgenizde eğer benim gibi yağlanıyorsa cildiniz T bölgenize fondöteninizin performansını arttırmak için böyle o son kalanları da hem aydınlatmak hemde birazcık daha o bölümleri matlaştırmak için de kullanabilirsiniz. Gerçekten çok uzun süre kullanabileceğiniz harika bir kapatıcı.


Uygun Fiyatlı Far Bazı ÖnerileriBana en çok gelen sorulardan bir tanesi de "Merve far sürüyorum ama ne yazık ki far göz kapağımın... Çizgilerine doluyor. Sabah sürüyorum, akşama kadar hiç kalmıyor. Bu tabii ki göz kapağınızın yağlı olmasıyla alakalı Birçoğumuzun göz kapağı yağlı. Bu yağı birazcık daha kontrol altına almak ve farın performansını arttırmak için kullanabileceğiniz en güzel ürün far bazıdır.


Essence I Love Colour Eyeshadow Base


Essence I Love Colour Eyeshadow Base
Essence I Love Colour Eyeshadow Base

Benim de uygun fiyatlı olarak en sevdiğim far bazı, Essence'ın I Love Colour serisindeki Eyeshadow Base yani far bazı. Gerçekten yapısı çok çok güzel, bazı far bazlarının yapıları çok yoğun olduğu için benim göz kapağımı çok rahatsız ediyor ve bir türlü yayılmıyor o ürünler. Far ile de birleştiği zaman, gerçekten balçık gibi duruyor far, onu hiç sevmiyorum. Mutlaka hafif yapılı far bazlarını kullanmayı seviyorum ve farın da yapısını bozmamasını istiyorum. Tam olarak Essence'ın ki öyle.


Çok az alıp böyle concealer gibi dağıtıyorsunuz, göz kapağınıza. Üzerinden isterseniz bir pudra geçebilirsiniz ama hiç ihtiyacınız olmayacaktır. Ben bugün bu arada kalem bir far kullandım, kremsi bir far kullandım. Ama normal toz farlarla da gerçekten farınızın performansını tüm gün boyunca çok çok iyi bir şekilde muhafaza eden, uygun fiyatlı nefis bir göz ürünü.


Uygun Fiyatlı Far Önerileri


Şimdi gelelim, en çok sevilen ve en çok merak edilen kısım; far. Birçoğumuzun far kullanım alışkanlıkları çok farklı. Kimimiz daha böyle kremsi farlardan hoşlanıyor ki ben onlardan bir tanesiyim. Çünkü çok pratik oluyorlar, parmağınızla sürüp dağıtıyorsunuz ve gerçekten üzerine çok uğraşılmış bir makyaj oluyor ve kremi olduğu için de bir de altına baz uygularsanız gerçekten tüm gün boyunca göz kapağınızda kalıyor.


Kalem farlar da benim yine çok sevdiğim farlar. Atın çantanıza. Ofiste hem göz kalemi olarak kullanın. Hiçbir şekilde yine uçmadan tüm gün boyunca gözünüzde kalan nefis kremsi yapıları var ve çok pratik oldukları için fırçaya bile ihtiyaç duymayacaksınız. Ama tabii yine de en çok kullanılan toz farlar da yok değil. Ben o yüzden bugün dedim ki, farklı kullanım alışkanlıklarına göre farklı önerilerde bulunayım.