Ara

Uygun Fiyatlı Makyaj Önerileri

En son güncellendiği tarih: Haz 14

Uygun fiyatlı makyaj önerileri için bugün size çok çok güzel bir liste hazırladım. Şahsen benim çok severek kullandığım, hatta vazgeçemediğim uygun fiyatlı makyaj önerilerimi sizlerle paylaşmak istedim. İsterseniz hemen başlayalım. Bu liste de sıradan gideceğiz. Bazdan başlayacağız. Fondöten, göz altı kapatıcısı gibi makyajın başlangıcından sonuna kadar ki adımlardan ilerleyeceğiz. Herkesin seveceğini düşünüyorum umarım beğenirsiniz tavsiyelerimi.


Uygun Fiyatlı Makyaj Önerileri


Loreal Infailliable Mattıgying Primer

Golden Rose Base

Maybelline Fit Me Matte and Poreless

Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick

Note BB Concealer

Essence I Love Colour Eyeshadow Base

Maybellıne Color Tatoo 24 Hour

H&M Eye Colour To Go

Wet N Wild Comfort Zone

NYX Fwlos Whıte Smoke FWlo3 Lınenlın

Rimmel London Exaggerate Waterproof Black Eye Pencil

Loreal Brow Artist Expert

R De L Mascara Base XXL

Loreal Paris Paradise Mascara

Pastel Waterproof Volume Maskara

R De L Sun Powder

Flormar Loose Powder

Essence Matt Touch Blush

Loreal True Match Highlighter

Golden Rose Highlighter Stick

Maybelline Master Liquid Highligter

Loreal Color Riche Mat Ruj

Maybelline Creamy Matte

Flormar Silk Matte 02


Uygun Fiyatlı Baz Önerileriİlk olarak o yüzden bazdan başlayalım dedim. Ve iki tane alternatif önereceğim, sizin için. Çünkü kimilerimiz daha çok benim gibi karma ve yağlıya dönük ciltler matlaştırıcı baz istiyorlar cildi kuru olanlar ve highlight etkisi sevenler tabii ki aydınlatıcı baz istiyorlar.


Loreal Infailliable Mattıgying Primer


Loreal Infailliable Mattıgying Primer
Loreal Infailliable Mattıgying Primer

Benim en sevdiğim matlaştırıcı baz L'oreal'in Infaıllıble serisinden Mattıgyıng Primer'i.

Genelde bu tarz matlaştırıcı bazlar, fondötenin yapısını bozar ve çok kalın olduğu için fondöteniniz oradan oraya dağılır ve hep böyle yama yama kalır. O yüzden ben hep biraz çekiniyordum matlaştırıcı bazları uygulamayı. Silikon bazlı oldukları için.


L'oreal'in yapısı çok çok ince. Gerçekten süt gibi bir yapısı var. Sürdüğünüz anda cildinizle anında bütünleşiyor. Ve hiçbir şekilde fontöteninizin yapısını bozmuyor. Gün içerisinde fondöteninizin performansını da arttırıyor. O yüzden çok severek kullanıyorum. Karma ve yağlı ciltli olanlar ve matlaştırıcı baz isteyenler kesinlikle tercih edebilirler.


Golden Rose Base


Golden Rose Base
Golden Rose Base

Aydınlatıcı baz isteyenler için de Golden Rose'un çok uzun süredir severek kullandığım bazından bahsedeceğim. Çok fazla aydınlatıcı baz kullanan biri değilim ama yaz geldiği zaman ben de artık böyle ışıltılı etkiyi. Sevmeye başladım makyajımda. Komple yüze de uygulayabilirsiniz, makyaj öncesinde.

Fondöteninizin içerisine bir iki pompa da sıkarak, benim en sevdiğim uygulama şekli o. Hem fondötenin yapısını biraz inceltiyor ve içerisine ışıltı katıyor.


Eğer isterseniz likit bir aydınlatıcı gibi biraz parmağınıza alıp highlight yapılacak bölgelere de uygulayabilirsiniz. Biraz yapısı yoğundur. Elinizde hafif incelttikten sonra uygulamanız çok daha iyi olacaktır. İkisi de çok severek kullandığım makyaj altı bazları.


Uygun Fiyatlı Fondoten ÖnerileriFondöten ile devam edelim. Bunun için iki alternatif önereceğim size.


Maybelline Fit Me Matte and Poreless


Maybelline Fit Me Matte and Poreless
Maybelline Fit Me Matte and Poreless

Maybelline'nın Fit Me fondöteni. Mat bitiş sevenler, mat ama ciltte kesinlikle donuk ve sağlıksız bir matlıktan bahsetmiyorum. Gerçekten porselen etkisi gösteren yapısı incecik, çizgilerinize dolmayan harika bir fondöten.

Ben 110 numarasını kullanıyorum. Çok çok seviyorum. tüm gün boyunca özellikle karma ve yağlı ciltlerin çok seveceğini düşündüğüm bir fondöten. Yağlanmanızı çok iyi kontrol altına aldığı için Performansını çok beğeneceğinizden hiç kuşkum yok.


Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick


Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick
Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick

Gelelim biraz daha kuru ve normal ciltli olanlara. Gün boyunca cildi birazcık daha nemli, saten bitişli olsun. Çok hafif olsun yine çizgilerime girmesin fondöten diyenler için de L'oreal'in Infalillible serisinden Stick fondöteni. Bunda da 120 numarayı kullanıyorum. Çok fazla renk alternatifi var. O yüzden mutlaka cildinize uygun tonu bulursunuz. İkisi de çok güzel. Bu mat olanı normal ciltler, kuru ciltler kullanamaz mı ? Tabii ki kullanabilir. Ama bilin ki bunun bitişi mat diğeri daha fazla saten.


Uygun Fiyatlı Göz Altı Kapatıcı Önerileri


Son zamanlarda özellikle fondöten de daha az kapatıcı ürünlere yönelmeye başladık. Ama söz konusu göz altı kapatıcısı olduğunda hepimiz birazcık daha yüksek kapatma özelliğine sahip ürünleri tercih ediyoruz.


Note BB Concealer


Note BB Concealer
Note BB Concealer

Benim de yüksek kapatma özelliğine sahip uygun fiyatlı en sevdiğim göz altı kapatıcısı kesinlikle Note'un BB Concealer'ı. Gerçekten çok minicik bir damlası bile yeterli oluyor. İsterseniz kendi aplikatörü ile de sürebilirsiniz. Böyle metal bir aplikatörü var, soğuk şekilde göz altınıza yayabilirsiniz ama çok fazla ürün gelebilir. O yüzden ben elime sıkıp, az alıp 1-2 nokta koyup dağıtmayı seviyorum.


Gerçekten çok yoğun olduğu için çok çok az alıp, uzun süre kullanabileceğiniz harika bir kapatıcı. Göz altınıza kesinlikle dolmuyor çizgilerine. Gün boyunca kalıcı olması da çok önemli. İsterseniz T bölgenizde eğer benim gibi yağlanıyorsa cildiniz T bölgenize fondöteninizin performansını arttırmak için böyle o son kalanları da hem aydınlatmak hemde birazcık daha o bölümleri matlaştırmak için de kullanabilirsiniz. Gerçekten çok uzun süre kullanabileceğiniz harika bir kapatıcı.


Uygun Fiyatlı Far Bazı ÖnerileriBana en çok gelen sorulardan bir tanesi de "Merve far sürüyorum ama ne yazık ki far göz kapağımın... Çizgilerine doluyor. Sabah sürüyorum, akşama kadar hiç kalmıyor. Bu tabii ki göz kapağınızın yağlı olmasıyla alakalı Birçoğumuzun göz kapağı yağlı. Bu yağı birazcık daha kontrol altına almak ve farın performansını arttırmak için kullanabileceğiniz en güzel ürün far bazıdır.


Essence I Love Colour Eyeshadow Base


Essence I Love Colour Eyeshadow Base
Essence I Love Colour Eyeshadow Base

Benim de uygun fiyatlı olarak en sevdiğim far bazı, Essence'ın I Love Colour serisindeki Eyeshadow Base yani far bazı. Gerçekten yapısı çok çok güzel, bazı far bazlarının yapıları çok yoğun olduğu için benim göz kapağımı çok rahatsız ediyor ve bir türlü yayılmıyor o ürünler. Far ile de birleştiği zaman, gerçekten balçık gibi duruyor far, onu hiç sevmiyorum. Mutlaka hafif yapılı far bazlarını kullanmayı seviyorum ve farın da yapısını bozmamasını istiyorum. Tam olarak Essence'ın ki öyle.


Çok az alıp böyle concealer gibi dağıtıyorsunuz, göz kapağınıza. Üzerinden isterseniz bir pudra geçebilirsiniz ama hiç ihtiyacınız olmayacaktır. Ben bugün bu arada kalem bir far kullandım, kremsi bir far kullandım. Ama normal toz farlarla da gerçekten farınızın performansını tüm gün boyunca çok çok iyi bir şekilde muhafaza eden, uygun fiyatlı nefis bir göz ürünü.


Uygun Fiyatlı Far Önerileri


Şimdi gelelim, en çok sevilen ve en çok merak edilen kısım; far. Birçoğumuzun far kullanım alışkanlıkları çok farklı. Kimimiz daha böyle kremsi farlardan hoşlanıyor ki ben onlardan bir tanesiyim. Çünkü çok pratik oluyorlar, parmağınızla sürüp dağıtıyorsunuz ve gerçekten üzerine çok uğraşılmış bir makyaj oluyor ve kremi olduğu için de bir de altına baz uygularsanız gerçekten tüm gün boyunca göz kapağınızda kalıyor.


Kalem farlar da benim yine çok sevdiğim farlar. Atın çantanıza. Ofiste hem göz kalemi olarak kullanın. Hiçbir şekilde yine uçmadan tüm gün boyunca gözünüzde kalan nefis kremsi yapıları var ve çok pratik oldukları için fırçaya bile ihtiyaç duymayacaksınız. Ama tabii yine de en çok kullanılan toz farlar da yok değil. Ben o yüzden bugün dedim ki, farklı kullanım alışkanlıklarına göre farklı önerilerde bulunayım.


Maybellıne Color Tatoo 24 Hour


Maybellıne Color Tatoo 24 Hour
Maybellıne Color Tatoo 24 Hour

Eğer kremsi farlardan hoşlanıyorsanız, Maybelline'nin Color Tatoo 24 saat kalıcı farlarına gerçekten bayılırsınız. Renk alternatifleri de muhteşem. Metalik olanları direk far olarak uygulayın, mat olanları isterseniz far bazı olarak da ayrıca kullanabilirsiniz.


H&M Eye Colour To Go


Kalem farlarda, H&M'nin kalem farlarını gerçekten çok başarılı buluyorum. Pigmentasyonları muhteşem, çok yumuşak bir kalem olduğu için gözünüzü hiçbir şekilde acıtmadan rahatlıkla sürüp, parmağınızla dağıtabiliyorsunuz.


Wet N Wild Comfort Zone


Wet N Wild Comfort Zone
Wet N Wild Comfort Zone

Gelelim toz farlara. Benim en çok sevdiğim toz farlardan biri kesinlikle Wet N Wild'ın Comfort Zone paleti. Birçok kişi de gördünüz, herkes hem fikir. Gerçekten pigmentasyon, renk alternatifi ve kalıcılık anlamında herkesten tam not almış bir far. Ama genelde bu tarz toz farlarda hep bir tozutmayı kafaya takılıyor. Ona hiç takılmayın. Önemli olan her zaman ürünün pigmentasyonu. Çünkü çok pahalı markalarda bile farı fırçanıza almaya çalıştığınızda tozutabiliyor. O hiç önemli değil, önemli olan göz kapağınızda ne kadar kaldığı, pigmentasyonunun nasıl olduğu, burada gördüğünüz rengi göz kapağınızda yakalayabilir musunuz?


Bakmanız gereken aslında önemli noktalar bunlar. Wet N Wild dediğim bütün bu noktaları karşılayan harika bir far. Ve fiyatı da gayet uygun ama bazen ne yapıyoruz biz alıştık hep, uygun fiyatlı ürünleri sadece sanki bu küçük kozmetik marketler gibi düşünüyoruz ama Sephora gibi bir markanın da kendine ait bir markası var, Sephora adında. Sephora'nın da mesela nefis bir paleti var üçgen. Bu bende ki, ama farklı alternatifleri de var.


Yine bütün tonları hem geceye hem gündüze kullanabileceğiniz metalikleri ve matları içeren bir palet. Fiyatı da gayet uygun. Wet N Wild ile aynı fiyat. O yüzden hani bazen böyle ön yargılı olmadan markaların kendi çıkarttığı ürünlere de bakmak lazım. Pigmentasyonları, renk skalası da son derece başarılı oluyor.


Benim mesela en sevdiğim bu Sephora'nın far paleti eğer biraz daha hemen ulaşacağım bir ürün istiyorsanız, Wet N Wild'in bu Comford Zone paleti de harikadır. İçinde her ton vardır hem gündüz hem gece makyajı da yapabilirsiniz.


Uygun Fiyatlı Göz Kalem Önerileri


Evet gelelim göz kalemlerine. Ben makyajım da son dönemlerde ağırlıklı olarak hep böyle ten rengi gözleri birazcık daha aydınlık ve uyanık gösteren kalemleri kullanmaya başladım. Ama bu sefer size farklı bir şey önereceğim. Aslında işlevi aynı ama görüntüsü farklı ve ten rengi ya da beyaz kaleme göre çok daha işlevsel.


NYX Fwlos Whıte Smoke FWlo3 Lınenlın


NYX Fwlos Whıte Smoke FWlo3 Lınenlın
NYX Fwlos Whıte Smoke FWlo3 Lınenlın

NYX'in kalemleri. Fwlos Whiye diye geçen lila ve pembe. Böyle olduğuna bakmayın acaba sürdüğümde mor gibi duracak ya da pespembe gibi mi duracak diye. Şu an gözümde pembe olanı var. Tamamiyle gözleri aydınlık göstermek, uyanık göstermek büyük göstermek için yapılmış kalemler. NYX'in de bu arada fiyatları diğer uygun fiyatlı alışık olduğumuz Loreal, Maybelline gibi markalarla hemen hemen aynı, çok küçük farklar var.


O yüzden NYX'deki ürünleri de değerlendirebilirsiniz artık NYX'de uygun fiyatlı markaların arasına girmiş bulunuyor. Fiyatlarının hepsini tek tek kontrol ettiğimde gerçekten 1-2 lira gibi fiyatlar oynuyor, aşina olduğumuz fiyatlara göre çok çok kullanışlı, gerçekten kocaman gösteriyor gözlerinizi. Eğer böyle büyük göz istiyorsanız ve beyaz kalemden biraz çekiniyorsanız çok kontrast duruyor diye.


Ya da bazı göz kalemleri, gözü kanlanmış gibi gösterebiliyor renginden ötürü, sıcak olursa eğer ten rengi gözü kanlanmış gibi gösterir. Hiç bu riskleri almak istemiyorum ben diyenlere mutlaka NYX'in şu kalemlerine bakın derim. Lilası da çok güzel ama pembesi gerçekten çok çok kullanışlı.


Rimmel London Exaggerate Waterproof Black Eye Pencil


Rimmel London Exaggerate Waterproof Black Eye Pencil
Rimmel London Exaggerate Waterproof Black Eye Pencil

Gelelim ben böyle kalemler pek kullanmıyorum, ben siyah kalemciyim diyenler. Ben de siyah kalem kullanmayı çok seviyorum ben de çok uzun zamanlarda kullandım. Arada hala özlediğim oluyor. Çok uzun zamandır, gerçekten yaklaşık 6-7 sene oldu. Vazgeçemediğim en sevdiğim göz kalemlerimden Biri kesinlikle suya dayanıklı bu asansörlü göz kalemi. Çok çok kalıcı bir kalem. Gözünüzün içinde de O istediğiniz simsiyah etkiyi yaratabiliyorsunuz.


Ben bugün göz kapağıma, üst kirpik dibine hafifçe sürüp dağıttım. İsterseniz dumanlı göz makyajı da kolaylıkla yapabilirsiniz. Harika bir kalemdir, alırsanız çok uzun süre de kullanırsınız. Sadece kırılmamasına dikkat edin. Çok açmayın genelde asansörlü kalemlerde öyle bir sorun var. Ama onun dışında bugüne kadar kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum bile en az bi 10-15 tane bitirmişimdir o kadar çok seviyorum bu kalemi.


Uygun Fiyatlı Kaş Kalem Önerileri


Gelelim kaşlara. Kaşta da aslında yine farklı kullanım alışkanlıkları var. İlk kalem ile başladık. Sonra toz farlar çıktı şimdi de artık günümüzde pomatlar çıktı. Hangisini kullanmayı daha çok seviyorsanız tabii ki eliniz hangisine alıştıysa onu kullanacaksınızdır ama ben hani herkese pratik olması açısından çünkü en çok kullanım kolaylığı sağlayan kalem. Makyaja yeni başlayan biri de pomattansa ya da fardansa kalemi en rahat şekilde kullanacaktır o yüzden bu videoda kalem önermek istedim size.


Loreal Brow Artist Expert


Loreal Brow Artist Expert
Loreal Brow Artist Expert

Loreal'in Brow Artist Xpert kalemi. Arkasında fırçası var, yan açılı olmasını çok seviyorum. Genelde dik açılı kalemleri kullanmayı çok sevmiyorum, kaş köklerine zarar verilme ihtimalinden dolayı. Yumuşak bir kalem yani kendisi çok yumuşak bir kalem. Yan açı ile bir şekilde sürdüğünüzde gerçekten çok doğal, harika bir bitiş sağlıyor. Rengi de küllü olduğu için birçok kişiye farklı renk alternatifleri de var tabii, birçok kişinin kaş rengine de rahatlıkla uyum sağlayacağını düşünüyorum. Gerçekten bir kaş kaleminden beklediğiniz her şey bu kalemde var. Eminim çok memnun kalacağınıza.


Uygun Fiyatlı Maskara Önerileri


Maskarasız olmaz, benim için makyajı en çok tamamlayan makyaj ürünü kesinlikle maskara. Aynı zamanda maskara da benim için benim bazsız olmaz. Çok çok uygun fiyatlı ve harika bir maskara bazı. Daha önceki listelerim de kesinlikle bahsetmişimdir.

Ama belki de bu makaleyi ilk kez okuyan biri kesinlikle ve kesinlikle edinmeli.


R De L Mascara Base XXL


R De L'un Maskara XXL Lashes base. Rossman'da satılıyor R De L'un ürünleri. Gerçekten bugüne kadar onlarca hem yüksek hem uygun fiyatlı maskara bazı denedim ama en çok sevdiğim kesinlikle bu oldu. Gerçekten kirpiklerinizi harika bir şekilde kıvırıyor ve tüm gün boyunca aynı şekilde kalmasını sağlıyor. Bir tane maskara bazı mutlaka edinin eğer düz kirpikleriniz varsa. Düz ve kısa kirpikleriniz varsa. Çünkü hem volüm katıyor uzatıyor hem de kıvırıyor kirpiklerinizi.


Loreal Paris Paradise Mascara


Gelelim maskaraya. Yine farklı alışkanlıkları olan bir ürün bu. Kimisi kıl fırça sever kimisi plastik fırça sever. Benim değişiyor. Genelde hep plastik fırça kullanıyorum ama birazdan bahsedeceğim bu maskara... Bu Loreal'in Paradise maskarası benim kıl fırçalı maskaralara olan bakış açımı değiştiren bir maskara kesinlikle. Gerçekten en çok sevdiğim kıl fırça, maskara. Çok sık kılları dolayısıyla çok rahat şekilde kirpiklerinizi alıp harika şekilde kıvırıyor. Yapış yapış bir maskara değil, ıslak bir maskara değil. Alırsanız kesinlikle pişman olmazsınız.


Pastel Waterproof Volume Maskara