Ara

Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür 8 Şey!

Konumuz uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür her ne kadar uzak şehirlerde farklı ülkelerde yaşayan çiftler arasında yaşanan ilişkiler söz konusu olsa da günümüzde salgınlar sokağa çıkma yasakları derken herkesin ilişkisi bir çeşit uzak mesafe ilişkisi haline geldi.


Normal ilişki yönetmeyi beceremiyoruz bazen şimdi de başımıza uzak mesafe ilişkisi çıktı diyorsunuz hepiniz içten içe farkındayım, normal ilişkilerden çok daha özeldir uzak mesafe ilişkileri, çok daha zordur, çok fazla emek, özen, itina göstermek gerekir.İyi yanları da vardır, kötü yanları da vardır. Bugün size uzak mesafe ilişkisi de dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedeceğim. Uzak mesafe ilişkisin de nelere dikkat edilmeli, nelerden uzak durmalı, uzun süre olması açısından neler yapmalı, uzun mesafe ilişkisinin iyi yanları nedir, kötü yanları nedir? Gibi sorulara yanıt bulacağız.


Gözünüz korkmasın işin içinde sevgi varsa aşk varsa ayrı gezegenlerde bile olsa uzak mesafe ilişkisi deyip geçmeyin o ilişki yaşamak keyiflidir unutmayın. Yeter ki ilişkiyi yaşamayı bilin yaşamayı bilmiyorum çünkü bazen bunu bilmiyoruz bildiklerimizde unutuyoruz hepimiz yapıyoruz bunu A'dan Z'ye en tecrübelisinden en tecrübesizine. Ama şöyle bir şey var ki öğrenmeye gelişmeye açık olduğumuz sürece aşılmayacak hiçbir şey yok.


Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür 8 Önemli Kural!


Uzak Mesafe Farkındalık Gerektirir

Uzak Mefafe İlişkisi Sabır İster

Hızlı Tüketimden Uzak Durun

Kıskançlığı Ayarlamak

Ortak Paylaşımları Çoğaltmak

İletişimde Denge

Negatiflikten Uzak Dur

Hayaller Kurun Plan Yapın


Farkındalık


gif

Her şeyden önce bu ilişkinin yani uzak mesafe ilişkisinin zor bir ilişki türü olduğunu farkına varın kendinize güvenmiyorsanız hiç başlamayın başladıysanız da bunun için emek vermeniz gerektiğini farkında olun bir ilişki yaşıyorsanız eğer çocuk değilsiniz demektir.


Çocukluktan çoktan çıkmışsınız demektir o zaman çocuk oyuncağı olmadığını farkını varın. Genelde şunun gibi yorumlar geliyor başladık ilişkiye bir ay sonra bitti, iki ay sonra soğuk davranmaya başladı, üç ay sonra cevap vermemeye başladı. Bunlar nedir biliyor musun beceremeyeceğini anlayınca kaçmaktır. Herkes yapamaz çünkü eğer sen yaptıysan sen de kaçmışsındır, eğer karşıdaki kişi kaçtıysa boş ver İyi olmuş üzülme çünkü sizin için buna katlanamadıysa o kişi için özel bir şey beslemeye değmez.


İlerleyen dakikalarda bahsedeceğim zordur diyoruz, emek vermeniz gerekir diyoruz ama bunların sonunda normal bir ilişkiden daha fazla getirisi olan öğretisi olan avantajları olan durumlar yaşanır uzak mesafe ilişkisinde kaçanlar bu güzelliği hak etmiyor demektir.


Sabır


gif

En önemli kavram sabırdır uzak mesafe ilişkisinde normal ilişkilerde önemlidir sabır malum ama uzak mesafe ilişkisinde iki katı üç katı önemlidir sabır sabırsızlık bu tarz ilişkilerin baş düşmanıdır sabırsızlık daha sonra sayacağım birçok duyguyu doğurur bu duygularda ilişkiye öldürür sadece kötü olaylar karşısında sabretmek yetmez mutlu anlarda da Sabretmek gerekir.Mutlu anlarda neden sabır göstermek gerekir dersen eğer çok mutlu oldum bir anda sevdiğine sarılamazsın o bir gerginlik doğurur o gerginlikte gider ilişkini vurur. Oscar vardı şiirine döner olay herkes öldürür sevdiğini sabretmek çok önemlidir uzak mesafe ilişkisin de ama sabretmenin karşılığında yaşayacağını duygu da ayrı bir keyiftir.


Hızlı Tüketimden Uzak DurunEfendim hızlı tüketim Hayatımızın her yılına öyle girdi ki yememiz hızlı, içmemiz hızlı, arabamız hızlı, bilgisayarımız hızlı, telefonumuz hızlı çok hızlı yaşıyoruz ama bu hız bazen insanlara kötü sonlar getir.


İşte bu hesap uzak mesafe ilişkisi de hızla yer yoktur. Tam tersi sindire sindire yaşanırsa daha uzun ömürlü daha sağlam temelleri olan bir ilişki olur. Saatlerce tercihinde telefon görüntülü konuşuyorsun hop kapatıyorsun WhatsApp'tan devam ediyorsun, WhatsApp'tan yazıp Instagram'dan emoji gönderiyorsun, instagram'dan sıçayım Twitter'dan ona gönderme yapıyorsun bu hızla duvara toslarsın haliyle.


İletişimi sınırlandırılmalı ilk zamanlar duygu coşması yaşanır daha çok iletişim kurmak istenir. Fakat bunun dozajını ayarlayamazsan o coşku senin sonun olabilir o yüzden o dozajı tutturmak çok önemlidir. Mesela cinsel içerikli paylaşım hızı da çok önemlidir başlar başlamaz bir gecede her şeyi tüketirsen eğer işin heyecanı da kaçar büyüsü de iki tarafta bunun bilinciyle yaklaşmalıdır.


Aksi halde bir hafta içinde bütün her şeyi tüketilir ya da sadece cinsellik haline gelmeye başlar sadece cinselliğe dönen iletişimler bitmeye mahkumdur. Sıfır cinsellikle tehlikelidir ama iletişime arada sırada sokmak gerekir. Bu tamamen aranızdaki iletişim sınırlarına bağlıdır burada anahtar kelime anlayıştır hızlı tüketim uzak mesafe ilişkisinde uzak durulması gereken önemli bir maddedir.


Kıskançlığı Ayarlamak


gif

Kıskançlık normal ilişkilerde bile sıkıntılı bir konudur, dedik ya baştan beri normal ilişkiye göre 2.kat 3.kat daha özen göstermelisin diye. İşte o hesap kıskançlık ayarlarına da özen göstermen gerekir. Ben her yazılarım da özellikle bunu söylüyorum kıskançlık bir ilişkinin katilidir bir de uzaktaysa o kişi düşünsene negatif yorumlar yapan içindeki sesi şimdi nerede acaba, kaçta eve geldi, bak saat 10 uyuyacağım dedi bu saatte ne uykusu, çevrimiçi duruyor kesin bugün gitti fuarda biriyle tanıştı.


Hatta senaryolar falan Yazar insan kafasından şimdi gitti okulda kesin sarışın kızlar vardır çok sever benimki sarışınları yan sırasında oturdu bakıştılar, öğlen kahve içmeye gittiler o kahve akşam yemeğine sıçradı, tam yemek sonrası ayrılırken bana gelsene bir şeyler izleriz dedi, hop oradan çıkıp benimkinin evine gittiler, kaptırdık işte görüyor musun bak 2 dakikada böyle senaryolar döndü kafanda sonra ne oldu bu senaryo dan sonra hiçbir şey yokmuş gibi normal bir konuşma yapabileceğini düşünüyor musun.


Arada laf sokmalar falan demek kahve içtin kim bilir hangi sarışınla bak engel olamazsın kendine. Bunlar işte hep ilişkinin sonuna getirir birden getirmez ama onlar birikir birikir öyle sonunu getirir kıskançlık dozajını uzak mesafe ilişkilerinde ekstra Özen gösterip ayarlamak gerekir yine sık sık söylüyorum kıskançlık tabi olacak istediğin kadar olmayacak de istediğin kadar yapmayacağım da eninde sonunda olur ama ne kadar frenlersen karşındakine ne kadar güvenirsen ya da güven verirsen o kıskançlık senin ilişkini ele geçirmez.


Ortak Paylaşımları Çoğaltmak


Burada kastettiğim şey... Bu günün nasıl geçti, neler yaptın, Annen nasıl, Baban nasıl, öğretmenin nasıl, arkadaşın nasıl, müdürün nasıl, kankan nasıl gibi Klişe sohbetleri dışına çıkabilmek önemlidir. Çünkü bu konular saten ilgi çekici değildir sohbet aksın diye açılmış konulardır çok fazla geçmişte yaşananlardan bahsetmekte risklidir.


İşte biz 5 yaz önce Bodrum'da idik barlar sokağında sabahladık oradan yatla denize açıldık, güneşin doğuşunu denizin tam ortasında izledik gibi romantik bir anını anlatmaya çalışırsan adamda oturur bunları yaparken yanında kimdir Kim vardı diye geçir kendi içinden kurmaya başlar, bu da git gide senin sonunu hazırlar.


Peki onu konuşma bundan bahsetme ne yapacağız şunu yapacaksın bir diziye bir filme başlıyorsun hadi gel beraber izleyelim de ama aynı bölümlerle ilerleyelim hızlı git ne yavaş birbirimizi bekleyerek sonra oturun o film hakkında yorumlar yapın o dizinin sezon finali hakkında tahminlerde bulunun, bir kitaba başladıysan ben bu kitabı çok beğendim Şu an 10'uncu sayfasındayım durdum yarın sen de al oku beraber bitirelim de sonra da ondan bahset gündemdeki bir olayı konuş siyaset ya da olumsuz gündemden bahsetmiyorum ama o da tehlikeli kısa komik video göndermek yerine daha çok konu çıkarabileceğiniz daha çok üzerine konuşabileceğiniz videolar seçip göndermeye çalış.


Yani maddenin ana özü şu maddeleri ne kadar çoğaltırsanız o kadar sağlıklı iletişimleriniz olur o iletişimler de gereksiz tartışmaları doğurmaz aynı zaman da gidilen bir cafe misali o paylaşımlar bir dizi, bir video, bir film ortak anınız haline gelir. Ortak anılarda ilişkileri her daim diri tutar.


İletişimde DengeBaşka bir önemli konu paylaşımlar yapıyorsunuz, ortak zevkleri paylaşıyorsunu